Кременчуцькі активісти вчать депутатів та посадовців заповнювати декларації

2.03.2017, 13:01 Просмотров: 1 415

Кременчуцькі активісти вчать депутатів та посадовців заповнювати декларації

Представники “Європейський клубу” провели семінари у Кременчуці, Миргороді, Горішніх Плавнях, Гадячі

Кременчуцькі активісти в рамках проекту “Топ чесних декларацій Полтавщини” не лише моніторять, що написали посадовці у своїх електронних деклараціях, а й допомагають декларантам їх заповнювати. Представники громадської організації “Європейський клуб” провели семінари у Кременчуці. Миргороді, Горішніх Плавнях, Гадячі.

 

Так, у Кременчуці нещодавно провели семінар у поліції, а 28 лютого — з депутатами Кременчуцької міської ради — вони теж належать до тих осіб, які мають їх заповнювати. Семінари користуються попитом. Так, на зустріч у міськраді прийшло близько 20 депутатів, крім цього чиновники виконкому, помічники депутатів. Активісти розповідають, як зробити електронний цифровий підпис, як перевірити суму зарплати, заповнити кожен розділ декларації.

 

 

- Було багато запитань, дуже жваве обговорення, - розповідає Лариса Гориславець, координатор проекту “Топ чесних декларацій Полтавщини”. Ми детально вивчили сайт НАЗК (Національного агентства запобігання корупції) та рекомендації експертів ПРООН, адже саме ПРООН в Україні активно працювала над впровадженням Е-декларування.

 

Усю інформацію ми зібрали в одній інструкції, щоб декларант не витрачав час на відповіді, на пошуки. Ми моніторимо декларації і хочемо, щоб в поле підозри громадськості чи НАЗК не потрапили ті декларанти, які зробили помилки через незнання, а не тому, що хочуть щось приховати.

 

Проте інформацію про "підозрілих" декларантів, в деклараціях яких виявлено суттєві невідповідності між паперовими деклараціями, які вони подавали раніше, та електронними, активісти передадуть в НАЗК.

 

Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Открытый доступ:

Закон «О доступе к публичной информации» обязывает власть публиковать финансовую отчетность, информацию о закупках, о свободных земельных участках, аренде коммунальных помещений, о принятых решениях, проектах. Это дает возможность кременчужанам контролировать власть, использование ею бюджетных средств — наших с вами денег, уплаченных в виде налогов.

Вопреки закону, часть информации остается закрытой или публикуется на сайте Кременчугского горсовета с нарушением сроков. Мы хотим добиться, чтобы власть неукоснительно соблюдала закон. И будем рассказывать о том, что от нас пытаются спрятать.

Кампанию «Открытый доступ» журналисты реализуют при поддержке МИД Чехии в рамках программы Transition, неправительственной организации NESEHNUTI и ОО «Европейский клуб».

Координатор проекта в «Кременчугском Телеграфе»:
Татьяна Донченко, 066-299-09-53
e-mail: t.donchenko88@gmail.com

Читайте также:Вверх