Мэр «не увидел» проблем с цензурой в Кременчуге, о которых заявили журналисты

3.08.2012, 06:53 Переглядів: 3 338

Ответ Олега Бабаева на открытое обращение секретариата Кременчугской городской организации НСЖУ

На днях Федора Чужу, председателя Кременчугской городской организации Национального союза журналистов, пригласили в мэрию. Там во время специальной встречи с городским головой Олегом Бабаевым, руководителем аппарата городского головы Александром Головачом и руководителем пресс-службы Юлией Перепелятник ему вручили ответ на открытое обращение секретариата Кременчугской городской организации НСЖУ по поводу цензуры. Напомним, 19 июля секретариат НСЖУ от имени журналистов заявил о способах проявления цензуры в Кременчуге - ограничении журналистов в способах получения информации о деятельности власти и коммунальных предприятий. В обращении приведены конкретные примеры нарушений Закона Украины «Об информации».

Однако мэр Олег Бабаев проблем не увидел, судя из смысла ответа, который не содержит реакции на конкретные примеры проявлений цензуры. В ответе нет четкой информации о том, что конкретно предпринято по поводу необоснованных отказов в предоставлении информации. В то же время, городская власть убеждает, что она открыта для общения.

Но самое главное: власть не среагировала на требования сделать открытым для всех граждан доступ к проектам решений сессий горсовета и исполкома. А именно: обнародовать проекты решений сессий горсовета и исполкома на сайте горсовета за 20 дней до их принятия, как это предусмотрено ст. 15 Закона Украины «О доступе к публичной информации». Так, сегодня, 3 августа, очередное заседание исполкома горсовета, а проекты решений власти на сайте горсовета отсутствуют. Журналисты «Телеграфа» еще раз обращают внимание мэра Олега Бабаева на проблему, которой он не заметил. В случае дальнейшего игнорирования требований закона мы будем вынуждены обращаться в прокуратуру. Кстати, коллеги с телекомпании «Визит» уже направили прокурору обращение по поводу фактов цензуры.

Полный ответ мэра Олега Бабаева на обращение секретариата НСЖУ:

Мэр «не увидел» проблем с цензурой в Кременчуге, о которых заявили журналисты Мэр «не увидел» проблем с цензурой в Кременчуге, о которых заявили журналисты

Шановний Федоре Олексійовичу!
Ваш лист був уважно розглянутий за участі заступників міського голови. За результатами розгляду були дані доручення щодо максимального сприяння діяльності журналістів. Разом з тим, інформуємо Вас, що кременчуцька міська влада завжди була і залишається відкритою для представників засобів масової інформації.
Діяльність Кременчуцької міської ради, її виконавчого комітету базується на принципах законності і прозорості. Міська влада зацікавлена в якомога ширшому і всебічному висвітленні своєї роботи. Ми завжди налаштовані на конструктивний діалог з представниками різних засобів масової інформації, незалежно від їх форми власності та журналістської позиції. Саме тому щотижня журналісти різних місцевих засобів масової інформації відвідують апаратні наради у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради, які проводяться міським головою, і під час яких обговорюються найважливіші питання життєдіяльності міста. Щоп’ятниці засоби масової інформації отримують план-календар міських заходів на наступний тиждень і мають можливість бути присутніми на загальноміських заходах.
Посадові особи місцевого самоврядування щотижня після апаратної наради зустрічаються із представниками кременчуцьких засобів масової інформації. Щомісяця відбувається спілкування посадових осіб місцевого самоврядування із журналістами після пленарного засідання сесії міської ради.
Періодично представниками міської влади проводяться об’їзди території Кременчука з метою вдосконалення роботи всіх галузей життєдіяльності міста, у яких беруть участь журналісти кременчуцьких засобів масової інформації. Після завершення заходу вони завжди мають можливість поспілкуватися з учасниками виїзних нарад.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» розроблено Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради Полтавської області та інших виконавчих органах міської ради згідно з яким журналісти у встановлений законом термін мають змогу отримувати відповіді на свої інформаційні запити.
Щодо діяльності відділу прес-служби виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, то він створений і працює відповідно до чинного законодавства України. Його основним завданням є висвітлення роботи міської ради, її виконавчого комітету, керівників міста та забезпечення взаємодії міської влади із засобами масової інформації. Співпраця журналістів із прес-службою ніяким чином не пов’язана з цензурою. На прес-службу відповідно до чинного законодавства України покладені обов’язки збирати, аналізувати, обробляти та надавати інформацію засобам масової інформації. Саме в обов’язках прес-служби є поширення прес-релізів, організація прес-конференцій, брифінгів, інтерв’ю з керівниками органів місцевого самоврядування. Прес-служба виконавчого комітету Кременчуцької міської ради тісно співпрацює з засобами масової інформації як місцевого, так і регіонального рівня.
Міська влада завжди готова до діалогу та налаштована на конструктивну співпрацю.

З повагою,
Міський голова Олег Бабаєв

Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх