«Електроненажер» хочуть посадити на дієту

25.01.2007, 16:01 Просмотров: 1 826
У квітні очікується підвищення тарифів на електроенергію для населення. Але оплату зроблять диференційованою. Тобто, ті споживачі, що витрачають більше ніж 125 кВт-год. на місяць, платитимуть за «надмірні» кіловати за збільшеним тарифом.

З 1 квітня в Україні планують ввести диференційовані тарифи на електроенергію для населення. Проект, який розробила Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ), ділить українців на дві категорії. Перша – це ті споживачі, що витрачають менше, ніж 125 кВт-год. на місяць, а друга – споживачі з більшим «апетитом». Останніх змусять платити за кожен кіловат після 125-го за збільшеним тарифом, який зростатиме протягом року поетапно і підвищиться на 60 відсотків від існуючого. Уряд новий проект НКРЕ ще не затвердив, тому, вірогідно, цифри коригуватимуться.

Чому саме 125 кВт-год.?

Звичайна середньостатистична, за даними НКРЕ сім’я споживає 105 кВт-год. на місяць. За задумом експертів, межа «зажерливості», що пропонується, ніяк не вплине на режими споживання електроенергії. 125 кВт-год. цілком достатньо для того, щоб користуватися цілий місяць освітлювальними приладами, холодильником, праскою, телевізором, пральною машиною, аудіо- та відеотехнікою і комп’ютером. Наприклад, кременчуцька сім’я з трьох осіб, користуючись всім вище перерахованим, витрачає за один зимовий місяць до 105 кВт-год., а влітку – до 75. Якщо ж ви бачите, що кожного місяця на електролічильнику набігає більше ніж 125 кВт, то зараз саме час почати вивчати теоретичні основи електроніки. Подивіться в інструкціях на електроприлади, або на задній стінці приладів їх годинну потужність. Прикиньте, скільки годин вони працюють на день, та помножте. Так можна буде зрозуміти, який саме прилад з’їдає «левову» частку кіловатів. Зазвичай, ними виявляються комп’ютер та пральна машина. Ось приклад розрахунку «Телеграфа».

Що скільки 'потягне'

Показник
Скільки тягне за годину праці
Як часто користуємося
Скільки виходить за місяць
Чайник
2 кВт
двічі на день по 5 хв.
10 кВт
Пральна машина
2 кВт
161,23 грн.раз на тиждень по 2 год.
16 кВт
Пилосос
1,3 кВт
двічі на тиждень по 30 хв.
5,2 кВт
Комп'ютер
0,4 кВт
щодня по 2 год.
24 кВт

Тарифи на електроенергію, що передбачаються з 1 квітня, копійок за кВт-год.

Категорія населення
Споживання до 125 кВт-год. на місяць
Споживання більше, ніж 125 кВт-год. на місяць
Зараз, незалежно від споживання
Для міського населення
24,36
29,22
24,36
Для сільського населення
22,5
27,0
22,5
Категорія населення
Споживання до 200 кВт-год. на місяць
Споживання більше, ніж 200 кВт-год. на місяць
Зараз, незалежно від споживання
Для населення, що проживає в будинках з кухонними електроплитами (в т.ч. сільське)
18,72
22,44
18,72


 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх