По мільйону на округ: як кременчуцькі депутати зможуть використати гроші з бюджету

24.01.2022, 13:03 Переглядів: 1 899

 

Пропозицію, подану депутатом, ще мають схвалити голова фракції, мер і підрозділи виконкому

У міському бюджеті на 2022 рік заклали по мільйону на потреби депутатських округів: 42 депутата міськради дорівнює 42  мільйонам. Нагадаємо, ці гроші обранці «виторгували» в обмін на ухвалення «сирого» бюджету.

Враховуючи попереднє рішення, на позачерговій сесії міськради 18 січня депутати затвердили «Програму розвитку Кременчуцької міської територіальної громади на 2022 рік» у новій редакції. Додаток до цієї Програми – Порядок використання коштів «на округи». Отже, використати їх депутат може на такі потреби:

  • будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт, облаштування об’єктів благоустрою;
  • придбання обладнання та предметів довгострокового користування (капітальні видатки) для комунальних підприємств, установ, організацій Кременчуцької міської ради;
  • реконструкцію та капітальний ремонт внутрішньоквартальних проїздів в межах Кременчуцької міської територіальної громади.

Депутати можуть об’єднуватися та подавати спільні проєкти. Та, як виявляється, щоб використати ці гроші, депутату потрібна купа узгоджень.

  • По-перше, погодження голови партійної фракції у міській раді.
  • По друге, резолюція міського голови (після погодження з головою фракції депутат подає меру пакет документів).
  • По-третє, відпрацювання  пропозиції профільними підрозділами виконкому (вони через 10 днів роблять остаточний висновок, чи можливо реалізувати те, що надумав депутат).

Що маємо в «сухому залишку»? Депутат фактично не є самостійним у виборі мети, на яку можна витратити бюджетний мільйон. Можна зрозуміти мету узгодження фахівцями виконкому, бо йдеться про технічні моменти, які розуміють фахівці.

Але подивимось на попередні два  пункти – фактично все вирішують голова фракції та мер. І тут є загроза, що «неугодним» депутатам мер ставитиме палки в колеса в реалізації їхніх проєктів.

Автор: Татьяна Донченко Джерело фото: Суспільне
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 4 від 26 січня 2023

Читати номер
Попередні випуски
Вверх