Служба безпеки України викрила двох мешканців Полтавщини, які публічно виправдовували збройну агресію РФ та поширювали антиукраїнську пропаганду у заборонених соцмережах. Обвинувальні акти щодо них передано до суду. Про це повідомила пресслужба СБУ та прокуратури області.
Що відомо про фігурантів справи
Мешканець Кременчука — співробітник державного підприємства критичної інфраструктури у газонафтовій сфері. У своїх публікаціях він:
- Заперечував існування України, називаючи її територію «орендованою руською землею».
- Закликав до зміни меж державного кордону України.
- Виправдовував російську агресію та звеличував окупантів.
Мешканець Горішніх Плавнів після початку повномасштабного вторгнення:
- Заперечував збройну агресію РФ, представляючи війну як «громадянський конфлікт».
- Називав українських військових «нацистами» та безпідставно звинувачував їх у злочинах.
- Заперечував окупацію Криму та інших українських територій.
Яке покарання загрожує фігурантам
Чоловікам інкримінують порушення таких статей Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 110 — посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.
- ч. 2, 3 ст. 436-2 — виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ, глорифікація її учасників.
Досудове розслідування, яке здійснювали слідчі УСБУ в Полтавській області, завершено. Обвинувальні акти передано до суду, який визначить міру покарання для пропагандистів.
Івушкін, суши сухарі
Наша зброя — чесна інформація.
У війні росії проти України 🇺🇦 журналісти ведуть боротьбу на інформаційному фронті. ❤️ Підтримайте Кременчуцький Телеграф!