Чи часто кременчуцьким бібліотекарям доводиться рятувати світ

25.10.2016, 17:35 Просмотров: 1 356

Чи часто кременчуцьким бібліотекарям доводиться рятувати світ

Про те, як люди стають бібліотекарями, чи ненавидять вони книги, що читають і дивляться, та чи володіють таємними знаннями, «Кременчуцькому Телеграфу» розповіла наш постійний літературний експерт, бібліотекар відділу абонемента Центральної міської бібліотеки ім. М. Горького та бібліотекар року Полтавщини Наталія Манжеліївська

- Ви з дитинства мріяли стати бібліотекарем? Як це стається з людьми?

- Вирішила в 11-му класі, а до того думала, що буду вчителем. А потім передумала...

- Чому?

- У мене бабуся вчителька — я це все бачила, і вона мене відмовила. Дуже багато роботи у вчителів. Тоді обрала професію бібліотекаря.

- Часто так буває з людьми, що, довгий час працюючи, вони починають ненавидіти продукт своєї праці: кондитери не їдять цукерок, вчителі не можуть дивитися на дітей...Чи почали Ви ненавидіти книги?

- Навпаки. Читаю я з дитинства, але коли почала тут працювати, то отримала ширший вибір, багато нових авторів відкрила для себе.

 

Чи часто кременчуцьким бібліотекарям доводиться рятувати світ

 

- Багато читаєте? Що прочитали останнє?

- Так, багато. Найбільше полюбляю детективи. Ну, останнє, що прочитала — «Адвокат з Личаківської» Андрія Кокотюхи, а зараз читаю зарубіжний детектив.

- Що найбільше вразило?

- Улюблена моя книга - «Три товариші» Ремарка, а з українського - «Століття Якова» Володимира Лиса. От буквально фільм вийшов, але я думаю, що книга краща.

- А чи бачили Ви такий фільм, який був би кращим за книгу?

- Мабуть, ні. Якщо читати книгу і дивитися фільм, то книга завжди краща.

 

Чи часто кременчуцьким бібліотекарям доводиться рятувати світ

 

- У Кременчуці бібліотека досить активно заохочує містян до читання. На що Ви готові, заради того, щоб кременчужани частіше ходили до бібліотеки?

 

- На все, що ми можемо тут зробити. Конкретно наш відділ... Ми ніколи не відмовляємо людям, коли вони приходять. От сьогодні прийшла жіночка з ідеєю: вона просить нас домовитися із арт-групою «Творчий Кременчук» про захід для групи дітей, які тільки починають займатися поезією. Також сьогодні прийшла інша жінка, що сама пише вірші і теж просить організувати їй захід. Ми не відмовляємо нікому і ні в чому.

 

- За якою найнезвичнішою книгою приходили кременчужани? Що дивного запитували?

 

- Люди часто помиляються, коли приходять за книгами. У мене особисто запитували «ГамлЄта», замість «ГАмлета». І дорослі люди, що цікаво, часто помиляються. А найдивніше, що шукали... Ну, з останнього, за «Каббалою» приходили.

 

Чи часто кременчуцьким бібліотекарям доводиться рятувати світ

 

- Згідно з фільмом «Бібліотекар», бібліотекарі володіють потаємними знаннями і періодично рятують світ. Чи дійсно вас чомусь такому вчать?

 

- Ні, такого, слава Богу, нас не вчать, і світи ми не рятуємо. (Сміється - ред.) Хоча фільм, безсумнівно, хороший.

 

 

P.S. Ми переконані, що насправді усі бібліотекарі є хранителями історичних і магічних предметів, що зберігаються в секретних частинах бібліотек, а нам вони не зізнаються лише тому, що це може завадити їм врятувати світ;)

 

Автор: Руслана Горгола Источник фото: wordpress.com, turpiter.ru, kinoliza.net
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх