Верховна Рада звільнила 8 кременчуцьких суддів

1.10.2016, 15:15 Просмотров: 4 380

Верховна Рада звільнила 8 кременчуцьких суддів

Судді написали заяву за власним бажанням

Верховна Рада проголосувала за постанову про звільнення близько півтисячі суддів. За відповідну постанову №5157 проголосувало 244 депутати, серед яких депутат з Кременчука Юрій Шаповалов. Костянтин Жеваго, який представляє інтереси Кременчука та Горішніх Плавнів був відсутній на сесії Верховної Ради.

 

Серед звільнених суддів 8 захисників Феміди з Кременчука та Кременчуцького району.

 

 

Автозаводський районний суд

- Віктор Гафяк

- Ельвіра Каліновська

- Володимир Савічев

- Анатолій Середа

- Тамара Сировєтнік

 

Крюківський районний суд

- Ігор Демиденко

- Тетяна Якимець

 

Кременчуцький районний суд

- Андрій Кузнецов

 

Доповідаючи перед голосування голова комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич заявив, що це є, "мабуть, остання можливість (Ради – ред.) скористатися своїм правом, яке невдовзі перейде до Вищої ради правосуддя".

 

Постановою звільняються судді, що самі написали заяву про звільнення. Зокрема, постановою звільняються 9 суддів Верховно Суду, 6 суддів Вищого Адмінсуду, 18 суддів Вищого госпсуду, 8 суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та інші.

 

З 30 вересня набув чинності Закон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та нова редакція Закону України «Про судоустрій і статус суддів». 

 

Зміни пов’язані, зокрема, з утворенням Вищої ради правосуддя – нового конституційного органу суддівського врядування, покликаного забезпечити формування та діяльність доброчесного, високопрофесійного, незалежного суддівського корпусу, додержання закону та етики в діяльності суддів і прокурорів. 

 

Відповідно до прийнятих змін до Конституції в Україні діятиме Вища рада правосуддя, яка утвориться шляхом реорганізації Вищої ради юстиції і має стати ключовим органом, що візьме на себе відповідальність за якість судової влади.

Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх