Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 05.06.2020 09:30
Підтверджені:
Україна25964
Кременчук110
Хворі:
Україна13830
Кременчук4
Одужало:
Україна11372
Кременчук102
Померло:
Україна762
Кременчук4

Кабмін дав роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину

4.04.2020, 17:39 Переглядів: 26 915 Коментарів: 33

 

Прийняті Постановою №211 нові норми обмежувальних заходів викликали в українців безліч запитань. Тому надаємо роз’яснення щодо найбільш поширених запитань


Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?


Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.Чи можна ходити по вулиці без маски?


В Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі.


Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).


Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у Києві до громадських місць відносяться також:

  • зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них;
  • церкви та 50-метрова зона навколо них;
  • заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки;
  • кінотеатри та прилегла до них територія;
  • тощо.

Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».


У Кременчуці на засіданні штабу оперативного реагування також зазначили, що виходити на вулицю без маски не можна.Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим? 


Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.
Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?


Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.
Чи закривають церкви на період карантину?


Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину. 
Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парки?


Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.Чи можна ходити по вулиці втрьох?


Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?


Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають. 
А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися? 


Людям, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.


Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.
Чи можна буде гуляти навколо будинку?


Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?


Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. В постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.
Чи можна ходити в парк чи сквер? 


Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.
Як тепер вигулювати домашніх тварин? 


Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.Коли діти знову підуть у школу?


Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи Президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.  
Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?


Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.Дотримуйтесь рекомендацій та будьте здорові!


Коментарі: 33

1 512
4 апреля 2020 17:48

И заметьте НИГДЕ не сказано, что "улица это общественное место"!!!
Где там наш "представитель полиции"? Он снова будет трактовать закон и решение кабинета министров так как ему нравится?


86 9
9
4 апреля 2020 17:51

Вопрос..? если мне надо просто пройти ЧЕРЕЗ парк, тогда как???


63 7
2 590
4 апреля 2020 17:59

Цитата: Marshall

И заметьте НИГДЕ не сказано, что "улица это общественное место"!!!
Где там наш "представитель полиции"? Он снова будет трактовать закон и решение кабинета министров так как ему нравится?

Ранее, пояснение " общественное место" отождествлялось с местами массового (группового) скопления людей (согласно уставу ППС от 28.07.94), т.е. места где одновременно могут прибывать 2 и более человек. Т.е. фактически, если рядом с Вами будет находиться второй человек, это уже будет общественное место. Не важно, распитие спиртных напитков, курение, выражение нецензурной бранью и ...или справление естественных надобностей! Т.е. где бы вы не находились сотрудники органов, в том числе и внутренних, могут трактовать это в сторону нарушения закона.

_____

Закон, как дышло...


22 11
1 512
4 апреля 2020 18:03

Цитата: ИМХО
Цитата: Marshall

И заметьте НИГДЕ не сказано, что "улица это общественное место"!!!
Где там наш "представитель полиции"? Он снова будет трактовать закон и решение кабинета министров так как ему нравится?

Ранее, пояснение " общественное место" отождествлялось с местами массового (группового) скопления людей, т.е. места где одновременно могут прибывать 2 и более человек. Т.е. фактически, если рядом с Вами будет находиться второй человек, это уже будет общественное место. (Из устава ППС). Не важно, распитие спиртных напитков, курение, выражение нецензурной бранью и ...или справление естественных надобностей! Т.е. где бы вы не находились сотрудники органов, в том числе и внутренних, могут трактовать это в сторону нарушения закона.

_____

Закон, как дышло...

может ещё вспомним как было при царе?
ППС это милиция, а милиции уже нет!
вы сами сказали "ранее", а мы живём сейчас и есть законы действующие сейчас!
К тому же "устав ППС" это внутренний приказ (подзаконный акт) и он имеет меньшую юридическую силу!


24 10
206
4 апреля 2020 18:07

Читаем постановление

 

Кабінету Міністрів України
від 2 квітня 2020 р. № 255

 

В п.2 подпункте 8 чётко написано о том, что магазины и прочиедолжны(!!!) обеспечивать масками

 

"за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно"

 

Прошу дополнить материал с "пояснениями" от кабмина ссылкой на этот документ и привести оттуда цитату, чтобы людям стало понятно на сколько можно верить разьяснениям которые прямо противоречат их же(кабмина) постановлению


43 4
13
4 апреля 2020 18:21

Разрешили хотя бы ПО ОДНОМУ в парке гулять, это по любому безопасней чем сходить в тот же магаз или аптеку.

 

И еще один вопрос, как они будут штрафовать на 17тыс. какую нить 70 летенюю бабулю с пенсией 2тыс.

 

Или вот к примеру оштрафуют какого нить человека на 17тыс за то что гулял по парку, так этот человек с голоду умрет быстрее чем от вируса.


90 4
256
4 апреля 2020 18:25

Цитата: Marshall
Он снова будет трактовать закон и решение кабинета министров так как ему нравится?
Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади.


13 6
214
4 апреля 2020 18:30

Цитата: Андрей 17

Вопрос..? если мне надо просто пройти ЧЕРЕЗ парк, тогда как???

У вас домашнее животное есть?
Это может быть собака, кот, хомячок, черепаха, улитка, рыбки и т.д. А с животными жестоко обращаться нельзя, за это есть штрафы. Им надо и солнце, и травка, и физическая активность. Так что берем животное (рыбок - одну в банке выгуляли, потом следующую) и выгуливаем, проходя по территории парка.


48 6
2 590
4 апреля 2020 18:40

Цитата: Marshall
Цитата: ИМХО
Цитата: Marshal

_____

Закон, как дышло...

может ещё вспомним как было при царе?
ППС это милиция, а милиции уже нет!
вы сами сказали "ранее", а мы живём сейчас и есть законы действующие сейчас!
К тому же "устав ППС" это внутренний приказ (подзаконный акт) и он имеет меньшую юридическую силу!

Жизнь нас рассудит. Не обращайте внимание на те глупости что я написал, живите своей жизнью: ходите без паспорта, ходите толпами, жарьте шашлык в приднепровской парке...  В конце концов, что такое 17 000 гривен, так пыль на сапогах генерала (маршала в вашем случае). Да и в райотделах сейчас ремонтики поделали, пока будут устанавливать вашу личность успеете распросить "КОВИДников", нарушивших режим изоляции, о первых симптомах.


26 31
214
4 апреля 2020 18:43

Цитата: hitneoman

Разрешили хотя бы ПО ОДНОМУ в парке гулять, это по любому безопасней чем сходить в тот же магаз или аптеку.

На вас в парке нападет вирус здоровья и физ. активности, вы не заболеете, не отнесете в аптеку деньги, статистика тоже останется без вас как человеко-единицы
Да, кстати, мои многочисленные знакомые уже начинают сомневаться, а есть ли вирус? И совпало это с тем, что деньги заканчиваются, работы нет, и впереди маячит риск сдохнуть от голода.

 


58 13
256
4 апреля 2020 18:47

Цитата: ТимТимыч
знакомые уже начинают сомневаться,
не так давно многие тоже сомневались, теперь не сомневаются.....у вас есть шанс проверить на себе и своих родных


21 33
864
4 апреля 2020 18:50

Руслана Горгола

Как-бы там небыло бы, но Вам Руслана Спасибо за статью!

Карантин есть карантин, хоть нам многим и не нравятся многие правила во время карантина, но нас всёравно никто не спросит, а соблюдать Обязаны, даже через нехочу.

Увы, нужно потерпеть, что-бы не дошло до того состояния дел ( но я не каркаю ), как в Италии и США!


25 26
214
4 апреля 2020 18:52

А, кстати, если я приручила паука и назвала его Васей, его в парке выгулять можно?
Питомец же, мух мне убивает...

 

 


22 8
189
4 апреля 2020 19:25

Да вам разреши гулять в парке... все же попрутся в парк и будут лазить типо по одному...  сказано СИДЕТЬ ДОМА? СИДИТЕ ПОЖАЙУСТА ДОМА! Это не тот случай когда надо находить лазейки в законодательстве и пытаться кого-то обмануть!!!  

 

Попробуете потом обмануть апарат исскуственной вентиляции легких, если на вас его хватит и найдется специалист который вам его поставит!!!

 

Сидите пожауйста ДОМА!

 

 


37 39
236
4 апреля 2020 19:54

есть такая категория людей для которых смысл жизни понты показать или поумничать или типа я свободен и что хочу - то и буду делать - "Мне плевать на всех"

 

они любят поговорки "Запретный плод сладок" и

"Правила придуманы чтобы их нарушать"

 

таких исправит только когда их лично коснется


29 29
4 349
4 апреля 2020 20:20

 тим, кому за 60 неможна ходити на вулицю. А, якщо людина за 60 і працює на підприємстві, то як.  Нехай іде  працювати, і вона вже не є в зоні ризику?


44 1
1 586
4 апреля 2020 20:40

Цитата: Sanay

Да вам разреши гулять в парке... все же попрутся в парк и будут лазить типо по одному...  сказано СИДЕТЬ ДОМА? СИДИТЕ ПОЖАЙУСТА ДОМА! Это не тот случай когда надо находить лазейки в законодательстве и пытаться кого-то обмануть!!!  

 

Попробуете потом обмануть апарат исскуственной вентиляции легких, если на вас его хватит и найдется специалист который вам его поставит!!!

 

Сидите пожауйста ДОМА!

 

 

Як краще боротися з вірусом - сидячи в чотирьох стінах чи перебуваючи на сонці і свіжому повітрі?


51 11
168
4 апреля 2020 20:58

Прочитал все вопросы-ответы и не понял главного! Насколько это законно со стороны "уряду" вводить такие ограничение, без введение чрезвычайного положения? Не противоречит ли это конституции? Я не хочу ходить по улице, парку без дела (маску тоже без проблем надену), но дойти до стоянки, поехать на своем авто на дачу, гараж... Тут уж извините.

 P.S. с удовольствием сидел бы на даче на самоизоляции (картоха есть, мясо есть, дедов рецепт как превратить воду и сахар с помощью определенных устройств и несложных процедур тоже есть, но на работу ходить надоdisappointed_relieved


49 4
1 270
4 апреля 2020 22:57

Цитата: Sanay

Да вам разреши гулять в парке... все же попрутся в парк и будут лазить типо по одному...  сказано СИДЕТЬ ДОМА? СИДИТЕ ПОЖАЙУСТА ДОМА! Это не тот случай когда надо находить лазейки в законодательстве и пытаться кого-то обмануть!!!  

 

Попробуете потом обмануть апарат исскуственной вентиляции легких, если на вас его хватит и найдется специалист который вам его поставит!!!

 

Сидите пожауйста ДОМА!

 

 

Это не закон, а постановление кабинета министров, которое нарушает конституцию. Ограничить права человека можно только с подачи президента и поддержкой парламента, чего нет и быть не может, потому что по количеству заболевших по всей стране не хватит чтобы в Кременчуге школьников на карантин посадитьА насчёт ИВЛ - его не любят ставить, так как при установке организм получает 100% себсис 


23 3
148
5 апреля 2020 00:59

Мешканцям приватного сектору в цій ситуації саме найкраще. Вийшов в двір -сонечко тепленьке, легенький вітерець. Пішов пару гілок обрізав поки дрова в мангальчику на шашличок горять, клубничку полив, курочкам зерна дав, пересадив квіти, картопельку виніс з погріба на посадку щоб на сонці постояла для позеленіла, поклав шампури з мясом на мангал, і ще в додачу поклав на решітці картоплю з покладеним всередину кусочком сальця з проріззю. Жариш, слухаєш музику по радіо що гучно лунає на весь двір. Гарно на вулиці!.. Витягнув стіл, накрив поляну, відрізав свіжоспечений в хлібопічці хліб і смачно пообідав з сім"єю. Приліг шоб салко завязалось, взяв в руки планшет, і читаю ту хохму що пишуть про те мають право чи не мають право, і роблю висновок, що людям немає чим зайнятись в 4-х стінах квартири


48 7
4 349
5 апреля 2020 09:11

 Як сидиш без роботи, чи на вимушеному простої, то де взяти гроші для м,ясця, ковбаски. хлібчика?  


22 3
148
5 апреля 2020 09:45

Цитата: Туся

 Як сидиш без роботи, чи на вимушеному простої, то де взяти гроші для м,ясця, ковбаски. хлібчика?  

Знач пора міняти долари. Брехня! Вони є у всих

 

Курка бігає - знач є і мясо і яйця. В багатьох є гуси, качки, індики, нутрії, кролі. В декого кози і корови. Сусіди знають шо в кого є, і можуть легко самоорганізуватись. Так, може життя в приватному секторі не таке зручне, і не всі мають сральні і воду в хаті, але в них є запаси, які дрзволяють пів року витримати любу ізоляцію. І ніколи не сидиш без діла


16 22
528
5 апреля 2020 17:27

Постанова КМУ це нормативний акт ..Існує перелік субьєктів та територій на які ці акти поширюються ..Але ніяким чином вони не можуть заменшувати або завужувати права громадян України ,громадянам це гарантує Конституція ..А порушення цих актів потрібно ще довести .Мені смішний указ про заборону перебування без документів ...Ну от наприклад затримують мене без документів ,я просто їх забув вдома ,Я щоб довести цю абсурдність ,не називаю своє прізвище та місце проживання ,це також гарантує мені Конституція .Отже поліції щоб виписати мені цей жабьячий штраф потрібно встановити мою особу ...Добре ,їдемо в поліцію , щоб встановити мою особу за допомогою нанотехнологій ,але згідно закону на це в поліції є 3 години ..Але своє прізвище я не називаю посилаючись на 18 статьттю Конституції України ..Отже через 3 години я виходжу вільний і буз всяких тупих придуманих штрафів...Так що документи хай носять посадові особи Какой хитрый нормативный акт ..Носите с собой документи что б на Ваши данные можно было выписать административный штраф в 17 000 грн ..Вот это поворот , нверно расчитан на сознательных граждан, только лол не носит с собой паспорт ,выходя за хлебом в магазин ..


14 3
256
5 апреля 2020 17:35

Цитата: vetalman
Отже через 3 години я виходжу вільний і буз всяких тупих придуманих штрафів..
языком то оно можно выйти везде....smile


1 8
921
5 апреля 2020 17:57

Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця.

 

Можуть!!! Т.е. они не уверены???? Живу в стране законодалетей-идиотов. Неужели сложно написать "все что является не вашей частной собственностью = является "громадським мiсцем" на период карантина". А? А? А?

 


13 1
168
5 апреля 2020 18:09

Цитата: cenzor

Цитата: vetalman
Отже через 3 години я виходжу вільний і буз всяких тупих придуманих штрафів..
языком то оно можно выйти везде....smile

Это хорошо что у вас язык такой тренированныйsmile А реально к чему весь этот цирк? Каждые сутки в Украине умирает 300 человек от онкоболезней. Ежегодно в мире умирает 2 млн. человек от туберкулеза. И никакой реакции... А тут число заболевших такое, что даже в одном нашем городе нельзя школьников посадить на карантин. А мы, с нашей "отличной" экономической ситуацией уже почти месяц гуляем. О нашем руководстве (как страны, так и города) даже города даже говорить не хочу. Кроме как "эпически ***" ничего другого на ум не приходит. 

P/S/ думал никогда этого не скажу, но берите пример с "бацьки"


24 4
256
5 апреля 2020 18:45

Цитата: Zloy_kachan
А тут число заболевших такое, что даже в одном нашем городе нельзя школьников посадить на карантин
а какое реальное число заболевших? тех которых проверили, или реальное? или проверили ли тех 42 человека. которые болеют сейчас пневмонией в городе и не изолированы?Поэтому про количество лучше не упоминать. Онкоболезни по воздуху или поверхностям не передаются, не надо сравнивать с пальцем.Разговор не о смертности как таковой, а смертности от конкретного вируса в течение очень малого времени, и не известно еще что ждет в будущем переболевших- какие осложнения? ну бабло естественно важнее, никто не спорит. Только вот рисковать например своими родными , не знаю как вам, мне не хочется.


5 10
528
5 апреля 2020 19:23

Цитата: cenzor

Цитата: vetalman
Отже через 3 години я виходжу вільний і буз всяких тупих придуманих штрафів..
языком то оно можно выйти везде....smile

Обоснуй ... ты тоже по клавиатуре шпариш , казённой наверно ?


6 1
291
5 апреля 2020 20:52

Чи можна ходити по вулиці втрьох?

Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.

Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?

Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів...Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

Як тепер вигулювати домашніх тварин?

Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

 

fill.com.ua/video/0873fd714f8346b39b108bd9dbc75a25.gif

 

 


4 0
256
5 апреля 2020 21:18

Цитата: vetalman
Обоснуй ... ты тоже по клавиатуре шпариш , казённой наверно ?
обосновать-да легко- ты вот все то, что описал проделай, потом тут напишешь чего вышло....конечно казенная клавиатура, миллион дать?


2 2
528
6 апреля 2020 00:30

 

Цитата: cenzor

Цитата: vetalman
Обоснуй ... ты тоже по клавиатуре шпариш , казённой наверно ?
обосновать-да легко- ты вот все то, что описал проделай, потом тут напишешь чего вышло....конечно казенная клавиатура, миллион дать?

Я смотрю ты *** алеша, за базар решил спросить с меня ?А кому отвечать ,может ты ***,а то что я написал ,вернее это в Конституции написано ,поверь найдутся люди не сегодня завтра спросят о шабаше, который творится в госсударстве и так как Украина обязана выполнять международное право, то если будет беспредел то молчать никто не будет ..


4 4
256
6 апреля 2020 06:57

Цитата: vetalman
найдутся люди не сегодня завтра спросят
вот и вся суть писанины- найдется кто то, кто щна меня сделает, а я просто поумничаю....
Цитата: vetalman
ты ***
Цитата: vetalman
ты ***
осень показательно для человека, пытающегося преподавать Конституцию.....3 3
3 806
6 апреля 2020 07:51

[hide][/hide]

Цитата: vetalman
в Конституции написано
там еше написано о бесплатном образовании и медицине, например, нашлись люди? Там много чего написано. А конвенцию о правах можно попрать в определенных условиях, что и сделало ряд стран и прелупредили об этом СоветЕвропы. Но вы читаете в интернетах всяких болванов, и думаете, что так и есть....


1 8
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Вверх