Бонус!? Міськгаз має повернути кременчужанам гроші, бо уряд зменшив норму споживання газу

12.02.2019, 10:28 Просмотров: 8 040 Комментариев: 12

 

Натомість за січень абоненти, які розраховуються за нормою, отримали рахунки за «старою» нормою - 9,8 куб м на одну людину на плиту, що втричі вища за чинну

За нормою — 3,29 куб м газу, у платіжці — 9,8 куб м

Кременчужани отримали рахунки за комунальні послуги за січень. Тим, хто не має ні індивідуального, ні будинкового лічильника газу у квартирі нарахована оплата за нормою 9,8 куб м на одну людину на газову плиту. Проте, як повідомлялося раніше, уряд 30 січня утричі зменшив норму споживання газу — до 3,29 ку б на одну людину на плиту.

 

Повна інформація (відповідно до Постанови №63 від 30.01.19 р.) - у таблиці

 

НОРМИ
споживання природного газу побутовими споживачами
природного газу у разі відсутності лічильників газу

Вид споживання

Одиниця виміру

Норма споживання

Плита газова за наявності централізованого постачання гарячої води

куб. метрів
людино-місяць

3,29

Плита газова у разі відсутності централізованого постачання гарячої води та газового водонагрівача

—“—

5,39

Плита газова та газовий водонагрівач

—“—

10,49


Читачі «Телеграфа» просять з'ясувати, з якого часу застосовуватиметься нова норма, затверджена урядом.Газопостачальники повинні ще й повернути людям гроші

Ми звернулися до тексту урядової постанови, яка нещодавно опублікована на офіційному порталі КМУ. У документі зазначено, що застосування затверджених норм природного газу за відсутності лічильників «здійснюється з 9 серпня 2018 року». Тобто постанова фактично вводить нові норми «заднім числом», а це означає, що газопостачальники ще й повинні повернути людям гроші за період з 9 серпня 2018 року — тобто за весь період, коли діяли збільшені норми — 9,8 куб м.У міськгазі ще думають, чи віддавати гроші...

На офіційному порталі ТОВ «Кременчукгаз-постачання», яке нараховує оплату за газ споживачам, станом на сьогодні розміщена інформація лише про старі норми.


Директор ТОВ «Кременчукгаз-постачання» Валерій Кузьминський повідомив, що це пов'язано з технічними причинами, і незабаром інформація буде оновлена. Втім, він підтвердив, що за січень рахунки виставлені за старими нормами, а щодо застосування нових норм, затверджених урядом, порадив звернутися до ПАТ «Кременчукгаз» - підприємства, яке передає обсяги споживання газу.Ми звернулися до Богдана Оксененка, голови правління ПАТ «Кременчукгаз» і запитали, коли споживачам, які використовують газ без лічильників, повертатимуть гроші.


Пан Оксененко зауважив, що в урядовій постанові про нові норми газу є умова: що постачальникам природного газу для потреб споживачів не нараховується заборгованість, штрафні санкції та інфляційні витрати. Цей пункт, як пояснює керівник «Кременчукгазу», стосується НАК «Нафтогаз України».


- На сьогодні НАК «Нафтогаз України» повним ходом судиться з газопостачальними компаніями щодо штрафних санкцій на ці суми. Позиція «Нафтогазу» на сьогодні не зрозуміла, - каже Богдан Оксененко.


- Одне просте запитання: чи будете ви повертати гроші споживачам, чи не будете? Якщо будете, то коли?


- Ми думаємо. Зараз вивчаємо юридичну позицію. По-перше, постанова ухвалена з порушеннями, у тому числі й постанов Конституційного суду. Інше питання — порядок, за яким здійснюватиметься перерахунок, як заборгованість постачальників фіксуватиметься з НАК «Нафтогаз України» - який алгоритм дій з ТОВ «Кременчукгаз-постачання». Ми вивчаємо, позиція буде напрацьована, але пізніше. Суть у тому, що «відіграти» рахунки назад повинен і НАК «Нафтогаз України».


- За січень люди отримали платіжки по 9,8 кубометрів.


- Так, бо на час формування рахунків постанова (про нові норми — ред.) опублікована не була.


- Якими будуть рахунки за лютий?


- Ми нині вивчаємо.Урядова Постанова зобов'язує й списати «борг Яценюка»

Нова урядова Постанова забороняє газопостачальникам нараховувати споживачам борги «заднім числом».


Зокрема, і за Постановою №237 від 29.04.15 р. — це якраз той документ, який ухвалював уряд Яценюка. Нагадаємо, уряд Яценюка некоректно зменшив норму газу, і на користь газопостачальних компаній вона була скасована у суді. І кременчужанам нарахували додаткові суми. У 2016 році, відповідаючи на запитання «Телеграфа» Гройсман порадив кременчужанам не платити так званий «борг Яценюка» за газ та пообіцяв, що уряд доведе незаконність цих нарахувань. Але від поради та обіцянки борги в платіжках не зникли. Багато хто з кременчужан сплатив сумнозвісний борг, побоюючись втратити субсидію. До речі, мер Кременчука Віталій Малецький пробував судитися з міськгазом через додаткові нарахування, та суд програв.


І ось нарешті в 2019 році уряд Гройсмана спробував врегулювати питання з «боргом Яценюка». Та чи буде міськгаз списувати ці борги (або повертати гроші людям, які вже заплатили)?


- На сьогодні всі ці питання пов'язані з позицією «Нафтогазу». Зараз я не можу відповісти на це питання, - ось що ми почули від керівника «Кременчукгазу».


Пізніше «ТелеграфЪ» повернеться до питання старих боргів. Нагадаємо, газопостачальники знову налаштовані оскаржувати урядову постанову про норми споживання газу.Автор: Татьяна Донченко Источник фото: korrespondent.net

Комментарии: 12

3 291
12 февраля 2019 11:17

Дела в колхозе шли плохо. Не сказать, что совсем плохо, можно даже сказать - хорошо, но с каждым годом все хуже и хуже.


+36
4 176
12 февраля 2019 11:58

Ну вот если отменять долг яйценюка(В чем очень сомневаюсь), то деньги которые заплатили граждане за этот типадолг будут возвращены?


+14
745
12 февраля 2019 13:01

Цитата: Solenoid

Ну вот если отменять долг яйценюка(В чем очень сомневаюсь), то деньги которые заплатили граждане за этот типадолг будут возвращены?

 

Согласно с постановлением правительства, они уже должны быть возвращены)) Вопрос в том, что горгаз не собирается выполнять постановление в этой части - по крайней мере, в данный момент


+20
1 722
12 февраля 2019 15:10

        I dont need sex 

the government fucks me every day.......

 


+8
733
12 февраля 2019 16:07

Цитата: Татьяна Донченко

Цитата: Solenoid

Ну вот если отменять долг яйценюка(В чем очень сомневаюсь), то деньги которые заплатили граждане за этот типадолг будут возвращены?

 

Согласно с постановлением правительства, они уже должны быть возвращены)) Вопрос в том, что горгаз не собирается выполнять постановление в этой части - по крайней мере, в данный момент

Выборы пройдут и про долг опять забудут Вот чего ждет Кременчук газ


+24
2 815
12 февраля 2019 19:06

Цитата: Татьяна Донченко
Согласно с постановлением правительства, они уже должны быть возвращены))

поподробнее № постановы и т.д., 


-4
179
12 февраля 2019 19:47

Долг яценюка застивили заплатить или фиг субсидии, так пусть вернут переплату


+12
745
12 февраля 2019 20:53

Цитата: zzzzzz

Цитата: Татьяна Донченко
Согласно с постановлением правительства, они уже должны быть возвращены))

поподробнее № постановы и т.д., 

 

Дык указан же не только номер Постановы, но и прямая ссылка на нее, третий абзац текста


+7
117
12 февраля 2019 21:20

где шины? где активисты майдана? вот тот случай что нужно подымать нород!!!


+19
88
12 февраля 2019 22:48

страна перепуганых идиотов,что в верхах,что в низу,каждый дроч-т как хочет,в явропу организованной толпой...с таким положением дел...красные пришли-грабют,белые пришли,тоже грабют,куда податься бедному крестьянину...Забрать долг ума хватило ,а вернуть ? В сухом остатке закономерный вопрос,а всё же,кто нами таки правит?!


+8
4 148
13 февраля 2019 06:13

те, що потрапило до грабіжницьких комунал. компаній, назад нічого не повернуть, так, що забудьте за повернення грошової  переплати.


+9
1 442
13 февраля 2019 09:22

Цитата: гуталин
,кто нами таки правит?!

 

А шо, опять царя вернули? bowtie


-1
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх