Лікування «по-кременчуцьки»: за прийом лікаря - 50 гривень, за укол - 20

27.09.2017, 13:01 Просмотров: 21 934 Комментариев: 30

Лікування «по-кременчуцьки»: за прийом лікаря - 50 гривень, за укол - 20

Інструкція: як за це не платити

У колишній 4-й поліклініці з пацієнтів беруть по 50 гривень за прийом лікаря та по 20 за кожен укол. «ТелеграфЪ» з’ясував, чому так, та як потрапити до лікаря безоплатно.

 

До редакції «Телеграфа» звернулася обурена кременчужанка, мама двох маленьких дітей. Тетяна (так звуть нашу читачку) розповіла, що після поїздки у справах дуже захворіла, температура піднялася до 38-ми градусів, дуже боліла голова, тож вона зранку одразу пішла до колишньої 4-ї поліклініки (просп. Лесі Українки, 80), щоб записатися на прийом до отоларинголога. У реєстратурі їй сказали, що прийом до отоларинголога платний, коштує 50 гривень, які треба сплатити через термінал, встановлений у холі колишньої поліклініки, а чек принести лікарю. Тетяна, звісно, обурилась, та жінці було так зле, що відмовитись від прийому вона не ризикнула, заплатила і з чеком пішла до лікаря.

 

Крім 50 гривень за прийом отоларинголога, Тетяна того дня заплатила ще 40 гривень за два уколи (по 20 кожен). Крім того, 50 за знімок. Наступного дня заплатила ще 20 грн за укол, а ще через день – знову 60 грн за послуги. На додачу купила за власні гроші на 70 гривень шприців, спирту, вати, рукавичок та дезінфікуючих серветок для уколів – все це вона віддала медсестрам у маніпуляційній. Чеки на оплату послуг жінка надала редакції. Ліки, виписані лікарем, вона теж купувала за власні гроші. За словами Тетяни, один день такого лікування коштує їй 400 гривень. Ось що вона розповіла:

 

– Після того як я звернулася до «Телеграфа», мене запросили до завідувачки поліклініки. Досить чемно зі мною там спілкувалися, вона сказала, що якби я прийшла до них, перш, ніж скаржитись до газети, вони б мені пояснили, куди йдуть гроші, які я заплатила, що на них купують апаратуру. Я сказала, що не хочу, щоб мені пояснювали, куди йдуть ці гроші, я хочу лікуватися безоплатно, бо я за це вже сплачую податки! Завідувачка сказала, що це медична реформа, далі все буде платним, і що у вартість уколу входять шприц, рукавички, спирт, вата, тож пацієнту наразі не треба ходити все це купувати і це дуже зручно. Я їй пояснила, що навпаки, я все це купила, віддала медсестрам, а потім ще й заплатила за кожен укол по 20 гривень! І, до речі, кололи мене без рукавичок і жодного разу не дали дезінфікуючі серветки, які я купувала! Вона викликала медсестру. Та спершу заявила, що не казала мені нічого купувати і я їй нічого не приносила! Це взагалі щось! Зрештою завідувачка пояснила, що якби я пішла до сімейного лікаря, мені б не довелося платити за візит до отоларинголога. Я так і не зрозуміла, навіщо мені ходити до сімейного лікаря, коли мені потрібен отоларинголог, бо в мене гайморит! Слухала я все це, слухала, та й сказала: ви, звичайно, вибачте, та перш ніж робити реформу, ви її хоча б обдумайте!

 

 

«Ми нікого не примушуємо, це добровільні благодійні внески!»

 

Ситуацію прокоментувала Тетяна Ковадло – керівник консультативно-діагностичного центру комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»:

 

Лікування «по-кременчуцьки»: за прийом лікаря - 50 гривень, за укол - 20

 

– Пані Тетяно, чи правда, що за консультацію профільного лікаря вашого центру пацієнт мусить заплатити 50 гривень, а за кожен укол – по 20?

 

– Як це «мусить»? Ми нікого не примушуємо, це – добровільні благодійні внески!

 

– Ну як же добровільні, якщо без чека про оплату послуг пацієнт не отримає ані уколів, ані консультації лікаря?

 

– Це абсолютно недостовірна інформація. До мене звертаються десятки пацієнтів, які не можуть оплатити послуги, ми завжди йдемо їм назустріч.

 

– Деталізуйте, будь ласка, то укол і консультація лікаря – це платна медична послуга?

 

– Наразі це – добровільний благодійний внесок, коли міністерство ухвалить відповідні рішення, це буде послуга.

 

– Тобто ви за своїми рішеннями випереджаєте в. о. міністра Супрун?

 

– Я дію в межах наказів по лікарні «Кременчуцька», я не видаю таких наказів, у мене є керівництво – директор лікарні Віктор Анатолійович Сичов.

 

– Зрозуміло. Тоді поясніть, будь-ласка, які матеріали та послуги входять у вартість уколу за 20 гривень?

 

– Туди враховані вата, спирт, рукавички, шприці, все. Тобто людина приходить лише з власними ліками та чеком і їй роблять укол.

 

– Але ж пацієнтка стверджує, що вона не лише оплатила уколи по 20 гривень, а й придбала за власні гроші (70 грн.) усі шприци, вату, рукавички, спирт та спиртові серветки, бо так їй сказали в маніпуляції. І медсестри усе це в неї забрали, як так?

 

– З цією ситуацією ми вже розібралися. Я викликала співробітників маніпуляції, вони пояснили, що це, можливо, сталося автоматично, адже ми лише нещодавно почали працювати за новою схемою.

 

– А медсестри, які змусили пацієнтку заплатити двічі, матимуть дисциплінарне стягнення? До речі, де всі її шприци та серветки?

 

– Хочу підкреслити, що наразі ми не отримали письмової скарги від пацієнтки. Натомість ми за власною ініціативою запросили її на бесіду та принесли вибачення. Ще раз повторюю – ми нікого не примушуємо платити за послугу.

 

– Ви особисто не примушуєте, бо ви – керівник, натомість це роблять співробітники реєстратури, адже саме там жінку повідомили, що вона має оплатити і візит до лікаря, і уколи?

 

– З дівчатами з реєстратури ми вже провели бесіду. Вони надали відвідувачу не зовсім точну інформацію. Я пояснила їм, що вони мають спершу скерувати пацієнта до сімейного лікаря, тоді ці послуги будуть безоплатними.

 

– Тобто, якби пацієнтка з гайморитом пішла спершу до сімейного лікаря, а не до лора, то надалі вона б не платила ані за візит до лора, ані за уколи?

 

– Так! На сімейну медицину виділені кошти, це все фінансується, Уляна Супрун робить особливий наголос на тому, що всі пацієнти мають спершу проходити через сімейного лікаря, а вже він, склавши попередній діагноз, може скерувати пацієнта до вузькопрофільного фахівця – скажімо, до того ж лора. І тоді людині не доведеться платити. Та люди цього просто не знають.

 

Тернисті шляхи медреформи по-кременчуцьки

 

Отримавши скаргу, «ТелеграфЪ» поїхав розбиратися до колишньої 4-ї поліклініки – нагадаємо, в рамках медреформи по-кременчуцьки вона була реорганізована. І, схоже, ця реорганізація добряче заплутала кременчужан, бо вони за звичкою йдуть лікуватися до комунальної 4-ї поліклініки. А насправді там наразі розташовані два окремих комунальних лікувальних заклади. Це Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3 (ЦПМСД № 3) та консультативно-діагностичний центр.

 

Лікування «по-кременчуцьки»: за прийом лікаря - 50 гривень, за укол - 20

 

ЦПМСД – це осередок сімейної медицини, тут приймають сімейні лікарі. А консультативно-діагностичний центр – це структурний підрозділ комунального некомерційного медпідприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька». Тут приймають вузькопрофільні спеціалісти – лор, кардіолог, травматолог тощо.

 

 

Прийом сімейного лікаря безоплатний. Призначені ним аналізи та процедури теж безоплатні.

 

За прийом вузькопрофільного фахівця з консультативно-діагностичного центру, якщо ви прийшли до нього без направлення сімейного лікаря, доведеться платити. За уколи теж.

 

Звісно, виникає запитання, на якій підставі у комунальному консультативно-діагностичному центрі пацієнтів змушують оплачувати послуги? А у чеках, до речі, зазначають, що це благодійні внески, а не оплата медичних послуг.

 

 

Лікування «по-кременчуцьки»: за прийом лікаря - 50 гривень, за укол - 20

 

Керівник центру Тетяна Ковадло пояснила «Телеграфу», що власноруч не видає таких наказів, а керується наказами свого керівництва – директора лікарні «Кременчуцька» Віктора Сичова.

 

Дійсно, на інформаційних стендах у приміщенні колишньої поліклініки розклеєні тексти наказів директора Сичова щодо порядку отримання, обліку та використання благодійних (добровільних) внесків.

 

Лікування «по-кременчуцьки»: за прийом лікаря - 50 гривень, за укол - 20

 

Нагадаємо, доктор Сичов неодноразово пояснював журналістам доречність як благодійних внесків, так і платних медпослуг, та посилався на медичну реформу, яка передбачає тотальне запровадження таких послуг.

 

Проблема в тому, що медична реформа з її платними послугами ще не ухвалена, а окремий підрозділ кременчуцької медицини вже реалізує такі платні послуги, визначаючи їх водночас і послугами, і благодійними внесками.

 

Як медики хитрують – телемедицини немає, а гроші беруть

 

На всіх поверхах колишньої 4-ї поліклініки разом з наказами директора Сичова розміщене і оголошення без підпису. Пацієнтів повідомляють, що з 1-го серпня безкоштовні лише послуги за направленням сімейного лікаря, все інше – за гроші. І посилаються на п. 13 р. І Постанови КМУ № 1138 «Про затвердження переліку платних послуг…».

 

Лікування «по-кременчуцьки»: за прийом лікаря - 50 гривень, за укол - 20

 

Та у п. 13 Постанови № 1138 немає ані платних уколів, ані слів про сімейного лікаря. Він викладений так: до переліку законних платних послуг віднесені «лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненнями громадян, що надаються без направлення лікаря, зокрема із застосуванням телемедицини» (це нова фішка від в. о. міністра охорони здоров’я Супрун – діагноз скайпом, через інтернет).

 

Але ж наша читачка не отримувала діагноз скайпом, вона прийшла на прийом до лікаря! Тоді чому її змусили платити за цей прийом та призначення?

 

За версією «Телеграфа», якщо не пересмикувати текст п. 13, то й прийом профільного лікаря з консультативно-діагностичного центру, і уколи, які він призначив, не можуть бути віднесені до переліку чинних платних послуг – а, відповідно, мають бути безоплатними.
Натомість, коли людина захворіла і їй зле, хіба вона піде читати автентичний текст Постанови № 1138? На те й розрахунок.

 

Як не платити за візити до лікаря

 

Заходите до реєстратури. Там два віконечка. Підходите до того, де видають талони на прийом до сімейних лікарів, і отримуєте талон.
Перш ніж потрапити до сімейного лікаря, треба пройти кабінет № 307. Там поміряють тиск, температуру, зріст і зважать. Якщо ви вперше прийшли до сімейного лікаря, доведеться пройти ще флюорографію, гінеколога та онкоогляд. На жаль, до 307-го пацієнти займають живу чергу. Це дуже марудно, але без відвідин 307-го сімейний лікар вас не оглядатиме.

 

Лікування «по-кременчуцьки»: за прийом лікаря - 50 гривень, за укол - 20

 

Далі – на третій поверх. Саме там знаходиться ЦПМСД № 3 і там приймають сімейні лікарі. Сімейний лікар має встановити попередній діагноз. Якщо ваше захворювання в межах його компетенції, він призначить лікування. Якщо ваш випадок поза межами його компетенції, видасть направлення до вузькопрофільного фахівця.

 

УВАГА! З цим направленням фахівець консультативно-діагностичного центру огляне вас безоплатно. Без направлення доведеться заплатити 50 гривень. Тож на цьому тернистому шляху лікування по-кременчуцьки ми завжди щось втрачаємо – або час, або гроші, або – тьху-тьху – і здоров’я.

Комментарии: 30

162
27 сентября 2017 13:17

– Як це «мусить»? Ми нікого не примушуємо, це – добровільні благодійні внески!

Да да, мне в этой же поликлинике сказал врач после осмотра - "результат дам на руки после внесения благотворительного взноса".


+89
84
27 сентября 2017 13:18

"Якщо ви вперше прийшли до сімейного лікаря, доведеться пройти ще флюорографію, гінеколога та онкоогляд".
А приём будет бесплатный и без очереди?!!! Да к этим всем дня три можно ходить, если не больше, а семейный скажет, иди куда подальше, к узким специалиста.Всё для вымирания, всё для вас, ув. народ. Дожились и дореформировались.


+78
80
27 сентября 2017 13:24

Аха, кому сделают операцию без благодійного внеску???


+31
3 441
27 сентября 2017 13:31

Зрада или перемога я так и не понял. А так всё по нашему. Я ничего не говорила и не знаю, те всё сделали автоматически, в регистратуре провели беседу и т.д и т.п. Взносы принудительные по факту. И крайних нет. Та вот вопрос: А где б??дь эти все деньги "добровольные"? Какое оборудование было закуплено? Куда они вообще были потрачены? Где отчёты о затратах?

+68
33
27 сентября 2017 13:37

Цитата: Solenoid
Зрада или перемога я так и не понял. А так всё по нашему. Я ничего не говорила и не знаю, те всё сделали автоматически, в регистратуре провели беседу и т.д и т.п. Взносы принудительные по факту. И крайних нет. Та вот вопрос: А где б??дь эти все деньги "добровольные"? Какое оборудование было закуплено? Куда они вообще были потрачены? Где отчёты о затратах?
" благотворительные" да не совсем ,  такие же как и "добровольные"


+35
561
27 сентября 2017 13:52

А є коментар нашого Управління охорони здоров`я? Розумію всю владу Сичова, але ж комунальні заклади керуються міськвиконкомом, а не ним особисто??

І хочеться нагадати Сичову, Ковадло та іншим, що "медичні послуги та лікарські засоби в рамках програми медичних гарантій та тарифи на них будуть затверджуватися щороку на наступний рік. Обсяг послуг у програмі медичних гарантій залежатиме від розміру фінансування з державного бюджету." То ж на підставі чого був визначений розмір благодійних внесків, коли ще держава не затвердила ні медреформу, ні перелік гарантованих державою послуг, ні вартість додаткових послу?


+49
1 107
27 сентября 2017 13:53

Маразм с онкоосмотром и гинекологом уже достал. Кстати - пора сделать бесплатніми у нас флюрографии:))) Знаю как:))) 


+20
539
27 сентября 2017 14:15

Цитата: Alla
Маразм с онкоосмотром и гинекологом уже достал.
Это как в совке - покупка с нагрузкой: хочешь купить Конан Дойля - возьми Маркса или Энгельса в нагузку. А если не хочешь-то незачем и про Холмса читать.


+29
561
27 сентября 2017 14:20

До речі, про гінеколога: як пройти його безкоштовно, адже скерування має дати сімейний лікар, але щоб до нього потрапити, треба пройти гінеколога?


+53
807
27 сентября 2017 14:49

Цитата: Irish Cream
До речі, про гінеколога: як пройти його безкоштовно, адже скерування має дати сімейний лікар, але щоб до нього потрапити, треба пройти гінеколога?

Без прописки не устраиваем на работу, без работы - не прописываем.


+40
539
27 сентября 2017 15:19

Очень тяжело доказать бесплатному врачу что болен, а платному - что здоров.


+77
787
27 сентября 2017 16:35

Когда уже наказывать начнут за такое? Министерство еще не приняло ни каких решений, а бабки уже сбивают.

Что об этом думает наша славная полиция и прокуратура?

За теми талончаками можно не ходить, т.к. их ни когда нет! Только на неделю-две вперед. Это в больнице! Не в парикмахерской!


+33
3 441
27 сентября 2017 16:55

route 66: >>За теми талончаками можно не ходить, т.к. их ни когда нет! Только на неделю-две вперед. << Это чё получается, надо планировать когда заболеешь что ли?

+25
51
27 сентября 2017 18:06

А кому можно написать заявление, чтобы у меня с зароботной платы проценты на социальное страхование не удерживали? Все равно медицина платная. Я лучше оформлю медицинскую страховку.


+26
1 540
27 сентября 2017 19:21

Больше всего бесит лицемерие женщины, которая все отрицает, типо ничего не знаю, не в курсе и т.п.

 Для того чтобы сохранить лицо, могла бы просто отказаться от комментария. 

Но раз так цинично врет, то вопросов нет.

Самое главное-все эти люди, лицемеры, они среди нас. С самого рядового работничка начинается полная разруха аж до самого шоколадного короля.

От того так и живем. 

Ненавижу таких людей - ноль созидания, развития и перспектив. Тянут на дно за собой всех остальных. Очень жаль


+43
1 448
27 сентября 2017 19:23

На благодийних внесках сидит какая то тетя или дядя,и пока не снесут эту шеколадную и фиолетовую власть,дальше будете детей от простуды лечить тоже по таким же тарифам!!!! Кто записывает в ополчение против власти,я уже готов!


+20
671
27 сентября 2017 19:46

Опять придется повторится:

Конченные, Лжывые, Продажные, а еще...врачи...


+21
43
27 сентября 2017 21:47

корупція як була так і залишилася 


+12
877
27 сентября 2017 22:05

Дорогие сограждане.В нашей стране при дебильном руководстве не будет нормально действовать ни один орган.Как известно рыба гниет с головы.Все эти контролирующие органы созданы с единственной целью выбивание денег из населения.Цитата: Good-Booy
Опять придется повторится:
Конченные, Лжывые, Продажные, а еще...врачи...
Я в нашей стране врачей не вижу.А вот конченных сколько хочешь.Цитата: barmaleykin1
На благодийних внесках сидит какая то тетя или дядя,и пока не снесут эту шеколадную и фиолетовую власть,дальше будете детей от простуды лечить тоже по таким же тарифам!!!! Кто записывает в ополчение против власти,я уже готов!
Вопрос кого ставить во главу Государства?Лично меня мучает со времен независимости Украины.


+18
372
27 сентября 2017 23:08

Когда в этой богодельне случится (например потоп или потребется помощь полиции)пусть сначала предоставят ряд справок..... ,потом оплатят благодийный внесок (на бензин,и т.д.)а потом вам БЕСПЛАТНО помогут.


+17
3 750
28 сентября 2017 08:24

 А, якже те, що бідні лікарі отримують маленьку зарплатню. за свій доблесний труд? Вчителі та лікарі так мало отримують, а так багато "пашуть" Тільки й чути, що цій категорії треба добавити зарплатню, бо вони самі обділені  А, усі інші жирують! 


+8
655
28 сентября 2017 10:08

Цитата: barmaleykin1
пока не снесут эту шеколадную и фиолетовую власть,дальше будете детей от простуды лечить тоже по таким же тарифам!!!!
- у 2011 році в телеграфі був цикл публікацій пані Артеменко про "благодійні" внески у школах Кременчука. Сподіваюсь, Ви пам"ятаєте, хто тоді був при владі в місті та країні? Чи тоді в лікарнях не вимагали грошей з пацієнтів?


+5
80
28 сентября 2017 10:53

Учителя - враги, доктора - враги, полиция - тут вообще без комментариев..... нас стравливают лбами друг с другом, а мы ведёмся. Разделяй и властвуй в действии. 

Эти врачи/учителя что, с Марса прилетели?! Какие мы сами, такие и они. 

Вот введут мед. реформу, тогда мы узнаем что такое "платная услуга".

А по поводу зарплат скажу, что хирург высшей категории получает з/п 3500 гривен. Это много?! Вы за такие деньги будете брать на себя ответственность оперировать людей?! Или это так просто - провести 3-4 операции в день? Так же просто как в шиномонтаже колесо поменять?

Сейчас последнее поколение нормальных врачей уйдёт на пенсию и станет гораздо хуже. Давайте ценить и уважать людей за их труд


+19
655
28 сентября 2017 12:35

Цитата: Mandarinka_
А по поводу зарплат скажу, что хирург высшей категории получает з/п 3500 гривен. Это много?! Вы за такие деньги будете брать на себя ответственность оперировать людей?! Или это так просто - провести 3-4 операции в день? Так же просто как в шиномонтаже колесо поменять?

Перед тим, як міняти колесо, шиномонтажник придбав обладнання, побудував/орендував приміщення, зареєструвався як суб"єкт господарювання, сплачує податки(хоч мінімум). Абстрактний хірург за 3500 грн. працює в комунальній лікарні, яку утримують за кошти всіх платників податків, а заробляти хоче, як в приватному медичному центрі, наприклад, як пан Сичов зі своєю філією Інститутуту серця на базі 3-ї лікарні. Вас в такому різному підході до бізнесу нічого не бентежить?


+13
3 750
28 сентября 2017 12:59

 Пані Мандаринка, мені приходилося багато разів лікуватися, і хочу Вам сказати, що хай який би не був гарний лікар, але, якщо не даєш йому гроші то хрен він на тебе заб,є.  А, ще лікарю почикрижити людину, чи вирвати зуба, також фіолетово, як  шиномонтажнику колесо поміняти. Переживати , тремтіти  та співчувати не будуть. Що з людиною, що з залізякою - однакова робота. Можете мінусувати....


+10
80
28 сентября 2017 14:57

Andrik.r, а ви впевнены, що так роблять абсолютно усі лікарі?? На всіх у нас приватних лікарень не вистачить. 
Щоб стати монтажником потрібен 1 місяць. Щоб стати лікарем-хірургом, потрібно 20 років досвіду. Ви різницю відчуваєте? Скільки треба всього знати і вміти. 

Лікар собі на машині і сам колесо замінить, а от апендицит монтажник видалити зможе?!

Будемо чесні, медицина - річ складна і відповідальна. І усюди, крім країн СНД, лікар - людина дуже поважна. Бо її праця складна і важлива.

 

Шановна Туся, з ваших слів виходить, що наші лікарі якісь маніяки. Люди є різні. І ще раз повторюю - яке наше суспільство (тобто і ви, і я і усі оточуючі), такі і лікарі. Вони це наше відзеркалення, наше суспільство у масштабі. І на їхньому місці будь-хто з нас чинив би так само. Так давайте щось міняти у собі і своїх дітях в першу чергу


+2
655
28 сентября 2017 15:08

Цитата: Mandarinka_
а ви впевнены, що так роблять абсолютно усі лікарі??
- звісно ж не впевнений, хірургами вищої категорії всі бути не можуть. Але з тими лікарями з міських лікарень, з ким доводилося стикатися, тим чи іншим чином так робили всі. Останній випадок був у приймальному відділенні дитячої лікарні влітку, коли з 5 пунктів призначених лікарем ліків 1 був явний "фуфломіцин" і 2 просто вітаміни, які в тому випадку не допоможуть, але і не зашкодять. Якщо взяти за приклад історію з публікації, то які, на Вашу думку, ліки при лікуванні гаймориту є тільки в формі ін"єкцій без можливості їх заміни на таблетки? Це теж такий собі заробіток на продажі "супутних товарів та послуг"  


+4
80
28 сентября 2017 15:30

Andrik., мені страшно які у нас сьогодні усі розумні. Читають форуми, пишуть відгуки, начитуються в інтернеті про способи лікування...

Давайте скасуємо лікарів як вид. Будемо лікуватися кровопусканням як у середньовіччі. Або за інтернетом самі себе оперувати.

Я не виправдовую усіх. Кажу лише, що прожити за 3500 зараз складно. І це держава принижує людей, примушуючи людей таким чином заробляти. Чи ви думаєте, що самі лікарі не хотіли б просто отримувати достойну зарплату і не вигадувати чудернацькі схеми?!

Які ми - такі і лікарі. Вони живуть серед нас. Це не окремий вид людства.

 

І ще один важливий момент. Кожен з нас хоче прийти у державну лікарню і отримати гідну допомогу. А чи всі сплачують податки та мають моральне право на таку допомогу?! Скільки працює без оформлення? Скільки сплачує податки з мінімалки, а отримує більше, скільки зареєстровано ФОП, які показують 0 доходи?

 

 

Щодо ін'єкцій та таблеток скажу, що це абсолютно різні речі (навіть якщо це один і той самий препат). Ін'єкції призначають при сильніших ураженнях. Вони значно ефективніші і швидше діють.

Якщо при гаймориті лікар призначив уколи, то я б не стала замінювати їх на таблетки. Бо можна догратися до того, що людина перетвориться на овоч коли гній прорве 


+5
655
28 сентября 2017 15:56

Цитата: Mandarinka_
І це держава принижує людей, примушуючи людей таким чином заробляти.
- добре, Ви вважаєте, що це держава (в особі кого), заставляє призначати ліки, що не зазначені в протоколах лікування? Це я про недавню публікацію в Телеграфі про так звані "родові сертифікати" від Малецького?

Що заважає лікарю, який хоче заробляти більше відкривати приватну практику? Стоматологам не заважає... Але ж ні, хочеться в міській лікарні, не відриваючи організм від крісла "розвести" пацієнта на гроші та не нести при цьому ніякої відповідальності за свої дії.

Цитата: Mandarinka_
А чи всі сплачують податки та мають моральне право на таку допомогу?
- саме це дає лікарю моральне право обманювати пацієнта, призначаючи йому непотрібні препарати і процедури? І як лікар відрізняє ФОПа з 0 доходами від того, що сплачує податки?
 


+8
401
28 сентября 2017 22:15

Цитата: shoni1970
Очень тяжело доказать бесплатному врачу что болен, а платному - что здоров.
bowtiesmileinnocent


+10
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх