У Кременчуці відкрили хоспіс

10.04.2017, 17:18 Просмотров: 7 257 Комментариев: 2

У Кременчуці відкрили хоспіс
Відділення паліативної допомоги розраховано на 25 ліжко-місць

Фото: Олександр Попенко

10 квітня на базі Другої міської лікарні відкрили відділення паліативної допомоги, яка покликана полегшити стан хворого в останні дні життя.

 

До Кременчука на відкриття завітали заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, екс-міністр охорони здоров’я Василь Князевич, нардеп Юрій Шаповалов та представники територіальних громад, які можуть увійти до Південного (Кременчуцького) госпітального округу.

 

У Кременчуці відкрили хоспіс

 

- У Полтавській області подібний медичний заклад відкривається вперше. Кременчук є прикладом для всієї Полтавщини з питань раціонального використання коштів бюджетів різних рівнів, а також допомоги міст-побратимів, - сказав на відкритті заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

За словами мера Кременчука Віталія Малецького, робота “кипіла” до останнього. Тому лише сьогодні зранку машина будівельної фірми покинула територію лікарні. Нагадаємо, що відкриття відділення відкладали не один раз через незавершені роботи по зовнішньому благоустрою.

 

 

На хоспіс крім міського фінансування залучали державні субвенції у розмірі 1,5 млн грн. Також Кременчуку допомогли поляки. Фахівці з Бидгоща не лише консультували кременчуцьких лікарів, а й виділили 500 тисяч гривень допомоги. Протягом двох років облаштування хоспісу "затягнуло" 6,3 млн гривень.

 

У Кременчуці відкрили хоспіс

 

- Відділення розраховане на 25 ліжко-місць для хворих не лише онкологією, а й вертебральними порушеннями, з нозологіями, які потребують нагляду. Кількість ліжок відповідає європейським нормам. Тобто на 100 тисяч населення передбачено 10-15 ліжок. 30 працівників наглядатимуть за важкохворими, - зазначив головний лікар Другої міської лікарні Віктор Севастьян.

 

У Кременчуці відкрили хоспіс

 

У палатах від 1 до 4 ліжок. Кімнати обладнані ліжками з кранами або підйомними бортиками, телевізорами, кондиціонерами та фільтрами знезараження повітря. Не кожна палата має туалетну кімнату, адже більшість хворих не може пересуватися самостійно.

 

Начальник управління охорони здоров'я Максим Середа зауважив, що для того, щоб хоспіс не перетворився у будинок пристарілих, існує триступеневий захист відбору пацієнтів: завідувач відділення, начмед та управління охорони здоров'я.

 

- Вже є пацієнти, які будуть поступати з моменту відкриття відділення, - додав Максим Середа.

Автор: Альона Душенко Фото: Олександр Попенко

Комментарии: 2

1 295
10 апреля 2017 21:19

Начальник управління охорони здоров'я Максим Середа зауважив, що для того, щоб хоспіс не перетворився у будинок пристарілих,


Просто мои мысли прочитал...

Для этого гордские власти должны всё таки и дом престарелых в городе сделать. Очень много одиноких стариков желают провести остаток жизни присмотреными и накормлеными, а не заканчивать жизнь самоубийством от одиночества, безисходности и нищеты.Кстати, о "достижениях кременчугской медыцины"...

Телеграф, а можно поинтерисоваться у Максима Середы, на каком основании ренгенологам, только городской стомат поликлиники, отменили гарантированное государством получение молока за вредные условия труда. Почему то все остальные ренгенологи в городских медучреждениях попрежнему молоко получают, а стоматологам отменили. Главврач собрал уборщиц и медсестёр стоматполиклиники и сказал, чтобы они "проголосовали" за отмену выдачи ренгенологам гарантированного законом Украины молока. С каких это пор уборщицы стали отменять законы Украины???

P.S. Медперсоналу дали понять, что это устное распоряжение мэра...


+21
309
11 апреля 2017 10:16

А сколько стоит пребывание в этом хосписе? и кто будет это пребывание оплачивать?


+5
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх