«Мене звільнили за те, що я – не член чинної команди влади», - Ілона Бобер прокоментувала своє звільнення

24.02.2017, 12:01 Просмотров: 6 806 Комментариев: 13

«Мене звільнили за те, що я – не член чинної команди влади», - Ілона Бобер прокоментувала своє звільнення

Екс-директор гімназії №5 оскаржуватиме рішення про своє звільнення у суді

 

16 лютого департамент освіти звільнив з посади директора 5-ї кременчуцької гімназії Ілону Бобер. Наказ про звільнення у присутності пані Бобер зачитав заступник начальника міського департаменту освіти Валерій Лобода.

 

За офіційною версією, підставою для звільнення став скандал із перевезенням учнів гімназії (1–3 класи) до Міського палацу культури (МПК) 27 січня. На думку департаменту, директор гімназії «самоусунулась від виконання своїх обов’язків», через що 38 дітей повезли на захід із «порушенням вимог ЗУ «Про автомобільний транспорт».

 

 

 

Версія подій у викладі екс-директора 5-ї гімназії


«ТелеграфЪ» запропонував екс-директору 5-ї гімназії Ілоні Бобер відповісти на кілька запитань:


– За що вас звільнили?

 

– Мене звільнили за те, що я – не член чинної команди влади і відверто не підтримую її, мене звільнили саме як члена команди Олега Бабаєва. Мене звільнили суто з політичних мотивів.


– На чому базується ваше переконання?


– Я поясню, на чому воно грунтується. Воно грунтується на тому, що під час мого звільнення був порушений законний порядок звільнення з посади. Директора школи не звільняють через одну якусь історію чи навіть помилку. Є порядок, має бути одна догана, друга, потім можливе вже й звільнення.


– Ви не маєте двох доган, які мали би передувати звільненню?


– Ні, я не маю таких доган!


– Ви визнаєте, що під час перевезення учнів вашої гімназії до Міського палацу культури були порушені правила перевезення дітей?


– Ні, я не визнаю будь-яких порушень, бо наявність порушень правил перевезень може встановлювати виключно поліція під час термінової зупинки транспортного засобу! Поліцією має бути складений відповідний акт про порушення. Не може бути встановлений та доведений факт порушень лише за словами кількох батьків або дітей!


– Ви стверджуєте, що акта про порушення правил перевезення дітей немає?


– Ні, немає! Звідки він може з’явитися, адже поліція не зупиняла автобус, і ніхто поліцію не викликав, усі звинувачення базуються на розповідях.


– Але ж вас звільнили саме за історію з перевезенням дітей на міський захід? Хіба ні?


– Можливо, десь накази грунтуються на документах, у нашому місті значна частина таких документів та наказів написані у стилі казкобайки – розповіді про щось-десь.


– Історія з автобусом почалася через пост у Фейсбуці, який нібито розмістила бабуся однієї з учениць вашої гімназії Неля С. Ви спілкувалися з цією бабусею? Вона існує у природі?


– Особисто я не спілкувалася, це робила класний керівник, але та жінка, бабуся, вона не дружить з інтернетом і навряд чи могла самостійно розмістити там інформацію.


– Натомість у цій історії, крім загадкової «бабусі», існують реальні батьки, які обурені умовами перевезення їхніх дітей до МПК, вони зверталися до депутата Сідерки, були на зустрічі з вами, хіба ні?


– Скаргу підписали четверо батьків, а подяку за організацію проведення заходу підписало близько 30-ти.


– Ви оскаржуватимете розпорядження про звільнення чи ні?


– Звісно, я оскаржуватиму це рішення, бо воно ухвалене з порушенням закону! Через ту історію з перевезенням мене могли б звільнити як директора, але ж я ще й вчителем працювала – у мене було 12 годин, я викладала англійську мову у 7-х класах, натомість розраховували мене повністю. А я ж не писала заяв про своє бажання звільнитися з посади вчителя!


– Ви наполягаєте на тезі про політичні мотиви?


– Все почалося після мого виходу з фракції «Батьківщини», після того як я вступила до «Єдиного Кременчука». Це був старт нападів на мене та мою гімназію. Якщо вже щиро казати, я знала, що колись цей день настане – вони мене звільнять у будь-який спосіб. Оскаржуватиму я рішення про звільнення, бо воно незаконне, і щоб довести, що люди не повинні миритися із беззаконням.

 

Ілона Бобер повідомила «ТелеграфЪ», що оскаржуватиме рішення про її звільнення з посади як незаконне.

 

Спроба № 3


Історія зі шкільним автобусом – не перший конфлікт екс-директора Ілони Бобер із чинною владою. У 2016-му році вона оскаржувала у суді догану, винесену їй за те, що під час ремонту спортзалу учням замість фізкультури на уроках показували кіно. У серпні 2016-го мало відбутися судове засідання в Автозаводському суді, та на той час стало відомо, що догана скасована – таким чином зник предмет оскарження у суді.


2-го вересня 2016 року міський голова Малецький підписав розпорядження про перевірку правомірності користування спортивним майданчиком гімназії № 5. Директора гімназії підозрювали у тому, що за її розпорядженням спортивний майданчик здають в оренду.


Коли журналісти на брифінгу запитали мера, чому не перевіряють на предмет незаконної оренди спортмайданчики інших шкіл, Віталій Малецький відповів, що «в інших школах є спортмайданчики, які ніхто ніколи не здавав за гроші».

 

Інший бік медалі


Ілона Бобер – член команди Олега Бабаєва, причому тієї її частини, яка наразі не потрапила до влади.


Ілона Бобер тривалий час очолювала 5-ту гімназію. Олег Бабаєв, ще коли працював керівником ПАТ «Кременчукм’ясо», обрав 5-ту гімназію підшефною для підприємства. Відповідно, м’ясокомбінат тривалий час допомагав гімназії з придбанням обладнання, з ремонтом даху тощо. 5-та гімназія і наразі залишається підшефною школою м’ясокомбінату. Тільки очолює підприємство наразі Ірина Дроздова – у 2015-му році вона балотувалася на посаду міського голови і була одним із основних суперників Віталія Малецького.


Екс-директор 5-ї гімназії Ілона Бобер – член депутатської групи Ірини Дроздової «Єдиний Кременчук». Групу створили перед виборами. Аби увійти до неї, Ілона Бобер – на той час депутат міськради, член фракції «Батьківщини» – вийшла зі складу фракції «Батьківщини».


Лідер «Єдиного Кременчука» Ірина Дроздова вибори міського голови програла. Члени її групи не потрапили до міської ради. Серед них і Ілона Бобер.
І Ілона Бобер, і Віталій Малецький були свого часу членами «Батьківщини», яку у Кременчуці очолював Олег Бабаєв.


Натомість шефи 5-ї гімназії – ПАТ «Кременчукм’ясо» – один з активів нардепа Жеваго. Відповідно, нардеп іноді приїздив до гімназії як почесний гість на 1 вересня. Конкурент нардепа Жеваго у Кременчуці – нардеп Шаповалов. На міських виборах Шаповалов підтримував кандидата Малецького, Жеваго – кандидата Дроздову.

Теги:

Комментарии: 13

290
24 февраля 2017 12:13

Заради обєктивності: для застосування ст. 41 п.1 КЗпП попередня догана не потребується.

"трудовий договір з ініціативи власника або уповноваженого ним органу може бути розірваний також у випадках:

1) одноразового грубого порушення трудових обов'язків керівником підприємства, установи, організації всіх форм власності..."

 

Чи є дії керівника школи, яка умисно пішла на порушення правил перевезення дітей, що поставило під загрозу їх життя та здоровя, грубим порушенням чи дрібницею, не вартої уваги, тепер має оцінити суд


+19
782
24 февраля 2017 13:04

Цитата: ulyanov
Чи є дії керівника школи, яка умисно пішла на порушення правил перевезення дітей, що поставило під загрозу їх життя та здоровя, грубим порушенням чи дрібницею, не вартої уваги, тепер має оцінити суд

Я, як і більшість кременчужан, кожно дня сідаючи в заповнене маршрутне таксі ставлю під загрозу своє життя і здоров`я, але ж пана Івашину не звільняюсь чомусь...

 

Я не захищаю Ілону Бобер, я проти політичних ігор в нашому місті. Якщо вона порушила закон, то діяти потрібно в рамках закону, а не звільняти, ставити свою людину на її місце, а потім виплачувати компенсацію за незаконне звільнення. Скільки ще керівників держустанов буде звільнено у такий спосіб?


+15
548
24 февраля 2017 13:19

Цитата: shtai

Я, як і більшість кременчужан, кожно дня сідаючи в заповнене маршрутне таксі ставлю під загрозу своє життя і здоров`я, але ж пана Івашину не звільняюсь чомусь...
 
Я не захищаю Ілону Бобер, я проти політичних ігор в нашому місті. Якщо вона порушила закон, то діяти потрібно в рамках закону, а не звільняти, ставити свою людину на її місце, а потім виплачувати компенсацію за незаконне звільнення. Скільки ще керівників держустанов буде звільнено у такий спосіб?
Ви, як і більшість дорослих кременчужан, кожного дня сідаючи в заповнене маршрутне таксі ставите під загрозу своє життя і здоров'я свідомо зробивши свій вибір між безпекою і необхідністю (швидкістю і т.д.). Ви самі несете відповідальність за свій вибір. І.Бобер, як директор школи, несе відповідальність за життя, здоров'я і безпеку учнів. В цьому вся різниця.


+38
112
24 февраля 2017 13:19

"Политические мотивы"

Жесть, у всех мания величия. Директор школы знатная политическая фигура)) .  Прежде всего это наемный управляющий по контракту, который должен следить чтобы в школе подвал не подтопило и устраивать парко-хозяйственный день с завидной регулярностью. Уволили бы с частной школы в суд бы не пошла бы.


+38
290
24 февраля 2017 13:26

Цитата: shtai
Якщо вона порушила закон, то діяти потрібно в рамках закону, а не звільняти,

І які саме норми закону було порушено, на вашу думку?

Я навіть зміст відповідної норми закону вам навів. Цього не достатньо?

 


+7
782
24 февраля 2017 13:37

Цитата: s2e7r8g
Ви, як і більшість дорослих кременчужан, кожного дня сідаючи в заповнене маршрутне таксі ставите під загрозу своє життя і здоров'я свідомо зробивши свій вибір між безпекою і необхідністю (швидкістю і т.д.). Ви самі несете відповідальність за свій вибір.

Ви не праві, маршрутні перевезення - це надання послуг і після сплати відповідальність вже несе надавач послуги. З`ївши тістечко в кафе і отруївшись хочете сказати, що відповідальність тільки на Вас?

 

Альтернативи маршрутним таксі добратися або виїхати з Великої Кохнівки немає, іти пішки шкідливо для здоров`я (тому що дорога має державний статус і по ній доволі жвавий рух автомобілів, до того ж немає тротуару) ще більше ніж ризикувати їхавши в ній.


+7
548
24 февраля 2017 13:54

Цитата: shtai

Ви не праві, маршрутні перевезення - це надання послуг і після сплати відповідальність вже несе надавач послуги. З`ївши тістечко в кафе і отруївшись хочете сказати, що відповідальність тільки на Вас?...
Згоден, після сплати відповідальність несе надавач послуг. Алеж ніхто силоміць не заставляє вас сідати в обшарпану маршрутку або їсти несвіже тістечко, Ви можете просто цього не робити. А чи могли цього не робити діти, яким це кажуть робити вчителі, яким в свою чергу це наказує робити директор?

 Що стосується альтернативи маршрутним таксі, то скажу Вам, наприклад американці заради роботи можуть не те що з одного району міста переселитися в інший, а навіть переїхати з атлантичного узбережжя на тихоокеанське. Але ж тож амереканці, в наших людей менталітет інший. Нам головне щоб і зарплата висока, і робити нічого не потрібно, та ще й під боком.


+7
782
24 февраля 2017 14:20

 

Цитата: s2e7r8g
Що стосується альтернативи маршрутним таксі, то скажу Вам, наприклад американці заради роботи можуть не те що з одного району міста переселитися в інший, а навіть переїхати з атлантичного узбережжя на тихоокеанське.

Тому в Америці громадський траснпорт існує лише для туристів і гостей міста, а самі жителі доволі рідко їм користуються.Цитата: ulyanov
Цитата: shtai
Якщо вона порушила закон, то діяти потрібно в рамках закону, а не звільняти,

І які саме норми закону було порушено, на вашу думку?
Я навіть зміст відповідної норми закону вам навів. Цього не достатньо? 

Я її не звільняв, щоб шукати норми закону які вона порушила.

Українець та Медведовскьий на думку мерїї також порушили закон, але суд вирішив іначе.


+2
67
24 февраля 2017 14:41

Это директор-бизнесмен, который зарабатывает на всем в школе-начиная с * школьной формы... заканчивая последней перевозкой - даже не потрудилась нанять автобус за деньги, что бы все дети поместились. Она же всех вдавила в автобус, который дали бесплатно...Это норма для нее, поэтому и виновной она себя не считает! Всегда так было и ничего за это не было!
Она забыла, что директор в первую очередь должен быть ПЕДАГОГОМ! 


+41
1 103
24 февраля 2017 14:56

А чого Бобер бреше? Я особисто знаю бабусю , яка не вміє користуватися інтернетом. На 100 % кажу, що та бабуся в здоровому глузді, тверезій пам"яті і за неї ніхто окрім неї сторінку в інтернеті не веде. До речі вона вже там написала. Більш того - директор НЕ знає правил перевезення дітей. Але пані Бобер дочекається, що я підкажу віднести до прокуратури заяву про відповідність державним стандартам отієї речі, яку чомусь в п"ятій школі називають формою. А потім буде дуже цікаво дізнатися чому ту форму шиють саме в одному й тому ж ательє. І ще бабуся останній раз бачила вчителя аж 1 вересня. Господи- може треба менше брехати? 


+28
1 295
24 февраля 2017 16:03

Бобер, а может уже хватит ваших судов, истерик и прочих закидонов?

Уйдите и оставте в покое коллектив и учеников с их родителями.

На базар селёдкой торговать...


+31
2 792
24 февраля 2017 19:03

Цитата: ulyanov
Заради обєктивності: для застосування ст. 41 п.1 КЗпП попередня догана не потребується.

Дивно, що вона цього не знає, а може й знає. Але ж у неї був контракт, може там був пункт про 2 догани, ви його бачили?


+3
121
24 февраля 2017 19:43

Позволю себе повториться!
Увольнение Илоны Бобёр никоим образом не связано с её профессиональными и моральными качествами. Команда "ФИОЛЕТОВЫХ" проводит ТОТАЛЬНУЮ "ЗАЧИСТКУ" нелояльных, с их точки зрения, директоров КП, главврачей, директоров средних школ, работников райадминистраций с ЦЕЛЬЮ получения нардепом Шаповаловым ПОЛНОГО КОНТРОЛЯ над городом и финансовыми потоками.

Прошу НЕ рассматривать мой комментарий как защиту или, наоборот, обвинение персонально И.Бобёр.

И я думаю, она НЕ ПОСЛЕДНЯЯ из неугодных, кого ещё уволят. А вот какие технологии для этого будут использованы – вопрос технический!


-3
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх