Роботодавцям обіцяють знизити податки за високі зарплати...

15.11.2012, 09:39 Просмотров: 4 600 Комментариев: 7...а за працевлаштування кадровим агенціям платитимуть не безробітні, а підприємства

 

Новий закон про зайнятість обіцяє рай для молодих фахівців, які погодяться працювати на селі. Людям, які втратили роботу, надаватимуть статус безробітного вже з першого дня. А роботодавцям встановлять 5-відсоткову квоту на працевлаштування не досить конкурентноспроможних громадян. Також запрацюють нові правила для оформлення оголошень про працевлаштування, а центри зайнятості тісніше співпрацюватимуть з кадровими агенціями.

 

З 1 січня набуває чинності закон Закон «Про зайнятість населення», який змінить життя і роботодавців, і безробітних. У Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості, який, до речі, з нового року змінить назву, кажуть: для закону поки що розробляють роз'яснення та нормативні акти.

 

Які нові норми прописані в законі


Сумлінним роботодавцям буде компенсовано єдиний соціальний внесок. Пільгу, згідно з новим законом, отримають роботодавці, які протягом 12 місяців платитимуть найманому працівникові більше трьох мінімальних зарплат. У такому випадку в наступному році їм буде компенсовано 50 %.

 

100 % єдиного соцвнеску роботодавцю відшкодовуватимуть, якщо вони створюють нові робочі місця для громадян, які на рівних не можуть конкурувати на ринку праці. Це одинокі матері; матері, дітям яких до 6 років; діти-сироти; люди, що повернулися з місць позбавлення волі; інваліди.

 

Тут для роботодавця – не лише «пряник» з відшкодування соцвнеску, а й обов'язок. Тепер 5 % колективу найманих працівників мають бути з категорії «недостатньо конкурентоспроможних», а за їх працевлаштування відповідає роботодавець.

 

Для молодих фахівців. При стажуванні (навіть без зарплати) роботодавець може вносити дані до трудової книжки із записом про проходження стажування, який зарахують до трудового стажу. Зараз такої норми немає, трудова книжка виписується тільки тим, кому платять офіційну зарплатню.

 

Також, завдяки закону, хочуть привабити молодих фахівців на роботи в села. Так, молодому спеціалісту, що їде в село за угодою не менше, ніж на три роки, мають надати житло та одноразову матеріальну допомогу у розмірі 10 мінімальних зарплат. Якщо особа пропрацює 10 років, житло їй передадуть. Щоправда, хто платитиме гроші та надаватиме житло, у законі не сказано.

 

В оголошеннях про роботу – жодного слова про стать та вік. В оголошеннях про вакансії заборонено вказувати вік і стать кандидатів, вимагати відомості про особисте життя (національність, сімейний стан, віросповідання, партійність). Це не стосується лише випадків, коли, за законом, роботу можуть виконувати лише особи певної статі (наприклад, жінкам заборонено працювати шахтарями).

 

Кадрові агенції братимуть гроші лише з роботодавців. Також заборонять кадровим агенціям брати оплату за послуги з тих, хто шукає роботу. Центри зайнятості тепер тісніше співпрацюватимуть із рекрутинговими агенціями і слідкуватимуть за законністю їхніх дій.

 

Що з нового закону безробітним? Статус безробітного людина одержує з 1-го дня звернення до центру зайнятості. Зараз – із 8-го. Збільшили максимальний розмір допомоги по безробіттю. Тепер він дорівнюватиме чотирикратному розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

 

Крім того, безробітні зможуть безкоштовно навчатись або перекваліфіковуватись за гроші роботодавця – якщо одна сторона гарантує йому роботу, інша обіцяє працювати (на підставі укладеного договору).

 

А особи, старші за 45 років зі стажем роботи не менше 15 років, зможуть отримати ваучер для безкоштовного перенавчання або підвищення кваліфікації в обраному ними навчальному закладі. Зараз такої норми немає.

 

Також держава має намір вчити безробітних актуальним робітничим професіям за заявками підприємств (токар, слюсар, зварювальник), а той, хто навчився самостійно, може скласти іспит і отримати «корочку». Знову-таки, хто видаватиме «корочки» та прийматиме іспити – невідомо.

 

За матеріалами «Закону України про зайнятість» та газети «Все про бухгалтерський облік»

Автор: minchuk Источник фото: http://hrm.ru
Теги: работа

Комментарии: 7

614
15 ноября 2012 10:23

Какие компенсации ? Что за бред ? Предприятия годами судятся что б им вернули обещанный НДС, и проигрывают. Конечно, если только не у руля депутат ВР.

0
1 103
15 ноября 2012 10:26

Ага .. а ничего , что сейчас пойдут повальные сокращения на крупных заводах Украины? И потом на очереди сфера услуг .. вот тогда и поймут все кто не понял- какое покращення пришло. Ах да.. ну и еще пеня за квартиру - чтоб не скучали от 100 до 300% за просрочку ...

0
0
15 ноября 2012 11:08

Покращання ...

0
499
15 ноября 2012 11:38

У такому випадку в наступному році їм буде компенсовано 50 %

А зачем ждать следующего года? Чтобы внести поправки и ничего не компенсировать?

0
4 731
15 ноября 2012 13:15

А зачем ждать следующего года? Чтобы внести поправки и ничего не компенсировать?
вот тут-то коварный план покращувателей и раскрыли wink

0
1 295
16 ноября 2012 20:53

Эти басни про компенсации в Украине, так же как и о налоговых каникулах для малого бизнеса, правительство может рассказывать только тем, кто только собирается стать предпринимателем.
Так как те, которые уже являются предпринимателями, подобную "лапшу на уши" уже не наденут.

0
445
17 ноября 2012 13:55

НЕ ВЕРЮ!!!

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх