Чи можна кременчужанам відмовитися від теплового лічильника?

19.10.2012, 15:19 Просмотров: 4 711 Комментариев: 11

Чи можна кременчужанам відмовитися від теплового лічильника?

І в яких випадках облік стає злом для мешканців

Чи можна кременчужанам відмовитися від теплового лічильника?

Фото с сайта  dmitrov-teplo.ru

Мешканцям будинку на 50 років СРСР теплова інспекція КП «Теплоенерго» запропонувала просте рішення: влаштувати на батареях у квартирах 7-9 поверху ділянки, що замикаються (байпаси): при такій системі батареї менше гріються. Крім цього, можна поставити й вентилі, що їх відключають. З верхніх поверхів, де було спекотно, більше теплоносія перетече до сусідів (прогріються поверхи нижче, де було холодно). Фахівці запевняють, що таким чином вдалося б досягти економії тепла в будинку. УЖКГ навіть виділило гроші – 50 тисяч гривень на невелику перебудову опалення в квартирах. Та люди на це не погодилися

 

Лічильник не допоможе, якщо система опалення в будинку не відлагоджена, дме зі щілин у стінах та вікнах, немає регуляторів тепла.

Опалювальний сезон завжди починається зі скарг: хтось у квартирі мерзне, а комусь навпаки – спекотно. Останніх, судячи із того, що теплі дні повертаються, буде багато. Комунальники ж наголошують: нормативні параметри роботи котелень та ТЕЦ – це 70 градусів. Люди ж лаються: навіщо платити за зайве? Особливо, якщо в будинках є теплові лічильники – перегрів б'є по кишені.

 

Так, мешканці Занасипу – кварталу №176, на якому урочисто «обкатали» пілотний проект оснащення сучасними приладами обліку всіх будинків, скаржаться на якість опалення вже третій рік. Та це проблема не лише одного району.

 

– Живу в будинку по вулиці 50 років Жовтня 58, це кооперативний будинок. У минулому році на місяць оплата за опалення складала вище 11 гривень, у той час як без лічильників люди платять по 7 грн (якщо не розбивати на весь рік – по 3 грн 50 коп, а рахувати в опалювальний період, – ред.) Чи можна відмовитися від лічильника? – запитує кременчужанин Микола.

 

«ТелеграфЪ» поцікавився в теплопостачальників та підняв нормативну базу. Із 1995 року в Україні взяли курс на поетапне оснащення житлового фонду засобами обліку і регулювання води та теплової енергії, Прийняті відповідні програми. Звичайно, вони виконані не повністю, але нове житло вже не приймається в експлуатацію без приладів обліку. І механізм відмови від них не передбачений, наголошує Володимир Кийло, начальник відділу збуту теплової енергії КП «Теплоенерго». Натомість він посилається на «Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення...», якими передбачене нарахування оплати за приладами обліку, якщо вони є в будинку.

 

Позбутися приладу все ж можна


Один з фахівців, наближених до комунальної сфери, дав неофіційну пораду, як позбутися лічильника. Але її можна застосувати тільки до ОСББ та кооперативів – тобто якщо цей прилад обліку на балансі в самого об’єднання співвласників. Є термін повірки лічильників – зазвичай раз на чотири роки. Якщо ж ОСББ відмовитися від повірки – теплопостачальна організація буде змушена нараховувати оплату за загальноміським тарифом. Та більшість лічильників – на балансі в «Полтаваобленерго» та КП «Теплоенерго», і ці організації від обліку не відмовляться.

 

Чому доводиться переплачувати


– Сам по собі будинковий прилад обліку не приводить до економії. До енергозбереження (а відповідно, і до зменшення оплати за тепло) треба підходити комплексно, – визнає Анатолій Кичигін, головний інженер КП «Теплоенерго».

 

Тобто, як пояснив фахівець, якщо будинкова система дає збої (на верхніх поверхах спекотно, на нижніх холодно) – потрібна реконструкція системи опалення. Другий крок – утеплення стін будинків, заміна вікон на металопластикові (або інші сучасні, що забезпечують теплозбереження). І крім цього – встановлення разом з лічильниками регуляторів тепла на будинок. У «Теплоенерго» визнають: пілотний проект обліку теплової енергії на Занасипу передбачав, крім встановлення лічильників, ще й регулятори тепла на кожен будинок. Та в бюджеті коштів на ці прилади не вистачило – і економії в усіх будинках не вийшло. Проте регулятори теж не допоможуть, якщо не здійснені інші заходи енергозбереження, зауважують фахівці.

 

– Ми проаналізували оплату по кожному будинку мікрорайону Занасипу. Є така закономірність: у п'ятиповерхівках (де немає понаднормової опалювальної площі) йде економія. Виняток – п'ятиповерхівки, до яких добудовували корпуси. І навпаки, у дев'ятиповерхівках, де люди збільшили майже вдвічі кількість опалювальних приладів (як у будинку на вулиці 50 років СРСР, 31, звідки надходило найбільше скарг), відповідно, зросла й оплата. Але якщо врахувати реальну опалювальну площу і платити за фактом – оплата за квадратний метр виявиться меншою. До того ж, люди (якщо вони не робили перепланування) не платитимуть за сусідів, – наголошує Анатолій Кичигін. Проте, як він підкреслив, врахуванням «зайвої» площі та будинковими системами опалення повинна займатися управляюча компанія.

 

 

 

Занасип у цифрах


28 будинків обладнані тепловими лічильниками, із них лише в 7 є регулятори тепла

13 будинків за минулий опалювальний сезон отримали економію від 3,2 до 28,5%, 6 будинків фактично зрівнялися із загальноміським тарифом

9 будинків заплатили більше, ніж за міським тарифом від 4,5 до 26,6%: люди платили по 9-12 грн на місяць замість 7.

Автор: Татьяна Донченко Источник фото: vk.com/wall-33621085_30524

Комментарии: 11

67
19 октября 2012 15:47

А почему не производиться регулировука теплоносителя при плюсовой температуре наружного воздуха Анатолій Кичигін не знает? По всему городу оплата по 3,5 грн., поставьте счетчики на горисполком.

0
0
19 октября 2012 15:54

[quote]9 будинків заплатили більше, ніж за міським тарифом від 4,5 до 26,6%: люди платили по 9-12 грн на місяць замість 7./quote]

С какой стороны посмотреть... с 15 октября по конец ноября прошлого года у меня получилось 5.8 грн/кв.м.
Около 5.5 грн/кв.м. в декабре, 6 в январе, и 10.02 грн/кв.м. в феврале, март и апрель - около 5.5...
Итого - около 3.20 грн/кв.м. (если платить весь год)
и 6.40 если платить во время отопительного сезона. экономия - 160 грн/год...смешно
Это при том, что в моей двушке только две батареи и мне всё время жарко.. даже в феврале... Перешел бы на автономку, так блин дом панельный...не дають... Считаю что переплатил, т.к. квартира утеплена по полной программе, а большая часть соседей - пенсионеры.. многие из них одиноки и сидят на субсидиях... утеплять квартиры им не за что.. Вот и выходит что за них мы, молодые, платим(((

0
0
19 октября 2012 17:06

некая путаница в ствтье, то речь о индивидуальных счетчиках, то о домовых, с домовыми конечно может быть дороже, + любители теплых полов и километровых полотенцесушителей потянут из общего кармана т.к. мало кто добровольно пойдет заявлять о их аличии. а вот внутриквартирный счетчик весьма выгоден, вот бы их и ставили.

0
0
19 октября 2012 19:53

Правильно говорит А.Кычыгин- только комплексные мероприятия и регуляторы тепла могут привести к экономии в доме, вот здесь и начинаются проблемы: во первых не у всех жильцов есть средства на утепление и переделку системы отопления, во вторых ещё не факт, что "Теплоэнерго" согласится установить регулятор тепла. Причина предельно проста: при потеплении регулятор почти полностью перекроет потребление тепла, что в этом случае делать котельной которая его вырабатывает? Глушить котёл? А как после простоя запускать отопление? Ну и т.д. Поэтому единственный выход это комплексные мероприятия НО С АВТОНОМНЫМ НА ДОМ КОТЛОМ который лишен главного недостатка котельных это теплотрас из за которых невозможно регулировать подачу тепла в дом и обладают большими потерями плюс со слов самого "Теплоэнерго" они почти полностью изношены и требуют замены, а это огромные деньги которые лучше потратить на автономку чем перерывать весь город с его и без того убитыми дорогами.

0
0
20 октября 2012 14:32

андрей, ну да, только при потеплении ты с отоплением горячую воду вряд ли отключаешь, а если в доме еще догреватель тот что теплообменник...? так что коельная будет работать так или иначе, за них не переживай. Регулятор - говно, пардон, его нужно обслуживать, за ним следить, да и одному дома хочется ташкента, другой бомжует где попало и дома появляется на неделю в году, а платить будут все в равной степени, при этом один недополучит чего хочет, другой и от полученного отказался бы. потому выход лишь в индивидуальном счетчике ессно с регулировкой потребления тепла.

0
1 448
20 октября 2012 16:49

)) у меня вентилятор сейчас работает)).Могли бы и подкрутить и с экономили бы газу!

0
0
21 октября 2012 00:18

При всём уважении к автору,воткнутый в заметку совет анонимного приближенца выглядит никчемной байкой. Причём применять его на практике можно чуть чаще, чем никогда.
Даже сама постановка вопроса отдаёт инфантильным постсовком, который, по сути, и есть тем самым эпичным злом для мешканців. Счётчики тепла не могут быть злом. Они механически беспристрастно констатируют высокий уровень неспособности граждан объединяться для решения своих проблем.

З.Ы. Фоточки котегов на радиаторе отопления становятся навязчивым трешем.

0
0
21 октября 2012 09:44

Нынешний интернет очень похож на Древний Египет: пишут на стенах разную ахинею и поклоняются кошкам.

0
0
21 октября 2012 14:10

Низя холопам отказываться от счетчиков: должны платить. Даже летом.

0
3 212
21 октября 2012 16:11

Контролер Реальности, а выборы тогда на древний рим... еще цезарь первый начал раздавать прод. пайки и развешивать объявления "голосуйте за цезаря"...

0
3 750
21 октября 2012 18:14

ng. Чем Вам так котяга не понравился? Симпатяжка такой! Лежит себе греется, никого не задевает, не раздражает, не то что наши кандидаты в депутаты!! Доводят до нервного потрясения некоторых телеграфовских комментаторов....

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх