Медицина офіційно стає платною

15.10.2009, 21:40 Просмотров: 1 063
У першу чергу тарифи на медпослуги введуть у Центральній районній лікарні та диспансерах. Міських лікарень нововведення поки що не стосується..
Офіційна вартість медоглядів та аналізів становитиме від 1,5 до 11 грн.

Облдержадміністрація ще влітку видала розпорядження, яким затверджено тарифи на платні послуги для медустанов Полтавщини. Посадовці кажуть, зробили це на виконання рішення уряду. Поміж тим розпорядження лише днями дійшло до Кременчуцької районної лікарні і незабаром «запрацює». Документом передбачено, що огляд і процедури у лікарів стають офіційно платними.

– Ми розуміємо дуже добре, на який непопулярний крок ідемо, – пояснила віце-губернатор Надія Мякушко. – Ми знаємо, що буде з нашим рейтингом. Але тут, у розпорядженні, є вартість медичних послуг. Ми розуміємо, що пацієнт все одно платить лікарю – особливо в критичній ситуації передає гроші з кишені в кишеню. І не завжди така плата обіцяє належну медичну допомогу. Тепер сплативши гроші, пацієнт може спитати за якість послуг. Першочергово це розпорядження може торкнутися закладів обласного підпорядкування. Виключення – установи, що надають невідкладну допомогу, пологові будинки, туберкульозні та онкодиспансери та ті установи, що працюють по програмі ВІЛ/СНІД, – заявила пані Мякушко.

Вона також розповіла, що благодійні лікарські фонди при лікарнях відтепер ліквідують, а нові рахунки будуть підзвітні органам правопорядку та КРУ. Із нових рахунків гроші можна буде брати у тому числі й на зарплату лікарям.

Поміж тим, люди вже починають побоюватись, що тепер їм доведеться платити двічі: один раз – офіційно у касу, другий раз, як це заведено, – у великі кишені білих халатів.

Міські лікарні ще чекають

Пані Мякушко каже, що нове розпорядження стосується всіх комунальних медичних закладів, що перебувають у веденні області. Чи застосовувати його у містах обласного значення, вирішуватиме їхнє керівництво.

Перший віце-мер Кременчука Володимир Онищенко каже, що з подібними нововведеннями не знайомий. Однак розпорядження обіцяв вивчити, як тільки виконком його отримає і потім визначитися з подальшою долею цін у лікарнях. Проте навіть якщо кременчуцькі посадовці вирішать ввести ці розцінки у міських лікарнях, це буде зроблено не раніше наступного року.

«Вартість нових послуг поміркована, але може бути нижчою»

Надія Мякушко каже, що вартість нових тарифів не покриває їх собівартості. До того ж нові тарифи –це максимально допустимі розцінки. На місцях медустанови можуть робити розцінки і нижчими. Надаємо часткову вибірку з тарифів на платні послуги: 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх