ВАЛЕРІЙ АСАДЧЕВ: „УКРАЇНА МОЖЕ ДОПОМОГТИ ЄВРОПІ ЗАКРИТИ БАЛАНС ПО ЗЕРНОВИМ КУЛЬТУРАМ”

22.10.2007, 14:10 Просмотров: 1 078
Нині в Україні, й зокрема на Полтавщині, спостерігається підвищення цін практично на всі товари продовольчої групи, окрім цукру (минулого року в Україні було перевиробництво цукру). Ситуацію прокоментував голова облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ.
— Оптовий ланцюг цін не завжди має територіальну ознаку. Його природа тут зовсім інша – вона лежить поза межами України, – вважає Валерій АСАДЧЕВ.

Нині в Україні, й зокрема на Полтавщині, спостерігається підвищення цін практично на всі товари продовольчої групи, окрім цукру (минулого року в Україні було перевиробництво цукру). Ситуацію прокоментував голова облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ. — Оптовий ланцюг цін не завжди має територіальну ознаку. Його природа тут зовсім інша – вона лежить поза межами України, – вважає Валерій АСАДЧЕВ. – Тому що Україна не може побудувати великий паркан і стати анклавом у формуванні ціни. У Європі дорожчають продукти харчування та сировина, з якої вони виробляються. Тобто значно зросли ціни. Наш виробник, який має колосальні пропозиції, наприклад, по соняшнику, продасть там, де вигідніші ціни. Або внутрішній ринок треба вирівнювати, щоб зберегти сировину власного виробництва, або доведеться потім з-за кордону купувати олію, яка буде значно дорожчою. Така ситуація виникла тому, що європейські країни сьогодні зруйнували певний баланс посівних площ через серйозну проблему монополізму на енергоносії. Тобто маючи залежність від монополістів енергопостачання, вони вирішили змінити джерела надходження енергоносіїв – для цього був обраний аграрний комплекс. Тобто сьогодні вирощуються культури, які можна переробляти на різні біодобавки, енергетичні матеріали й речовини. Зокрема це ріпак, який можна переробляти на біодизель, та кукурудза, яку вирощують і переробляють на біогаз. І коли європейці почали запроваджувати такі технології, частина земель була задіяна саме на ці потреби. У результаті перерозподілу зменшилися посівні площі для культур, які йдуть на виготовлення продуктів харчування. Почав виникати дефіцит, як наслідок зросли ціни. Ситуацією, що виникла нині в Європі, може добре скористатися Україна. Тому що в Україні посівних площ забагато. Сьогодні, на превеликий жаль, є площі, які через недбале господарювання забур’янились. Для Полтавщини це не характерно, тому що в нас практично всі посівні площі знаходяться в обробці. Але якщо б дуже чітко на це зреагував Уряд наприклад через збільшення дотацій щодо відновлення земель, які вийшли з обігу, й значно збільшити посіви й не закривали зовнішній ринок, а навпаки зробили інтервенції на Європейський ринок, тому що там ціни зовсім інші. І це дало б серйозну капіталізацію нашого аграрного сектору. Валерій АСАДЧЕВ вважає, що з цієї точки зору Україні вже не так і страшно вступати до СОТ. Нагадаємо, що під час вступу до СОТ найбільш вразливим вважався аграрний сектор. „А вже сьогодні при тому попиті, який спостерігається і зростає на продукцію рослинництва, а це в свою чергу зачепить і продукцію тваринництва, бо вони взаємопов’язані, отже за тих тенденцій, які ми сьогодні спостерігаємо, Україна може допомогти Європі закрити баланс по тим зерновим культурам, які вирощуються для споживання”, – вважає Валерій АСАДЧЕВ. Тетяна СЕПІТА 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх