Осінній призов-2007: політизований та «хворий»

18.10.2007, 16:10 Просмотров: 1 053
Минулого тижня у кременчуцькому міськвійськкоматі спостерігають зниження «призовникової» активності. Військові пов’язують це із обіцянками деяких українських політиків зробити з нового року службу в армії повністю на контрактній основі..

З першого жовтня в кременчуці, як і в усій Україні, стартував призов до Збройних Сил. Все, як кажуть, йшло за планом, але... Минулого тижня у кременчуцькому міськвійськкоматі спостерігають зниження «призовникової» активності. Військові пов’язують це із заявами на телебаченні деяких політиків стосовно того, що з першого січня 2008 року в українській армії служитимуть лише за контрактом. «Люди просто перестали йти, незважаючи на те, що неявка – це порушення закону, – зазначає військовий комісар кременчуцького військкомату Сергій Борщ. – Не можна робити подібні заяви, це просто удар по обороноспроможності країни».
Зрозуміло, що призовники вбачають у цих обіцянках можливість просто «відмазатися» від служби. «Я спеціально виходив у коридор, де стояли на медогляд хлопці і питав: «Хто хоче служити в армії?», – розповідає начальник другого відділення віськкомату Сергій Дев’ятченко. – Двоє підняли руки. Я питаю: «А хто хоче служити за контрактом?» У відповідь – ті самі дві руки. З тими фінансовими умовами, які зараз створені для контрактників в армії, важко очікувати великого напливу бажаючих». В Україні, за даними Міноборони, рядовий військовослужбовець-контрактник першого року служби отримує до 500 гривень.

Про здоров’я... чи про те, що від нього лишилося
З трьох кременчуцьких хлопців, яких призвали до армії цієї осені, двоє, за словами Сергія Дев’ятченка, йдуть на медичне дообстеження. Окрім класичних плоскостопісті та скаліозу у призовників почали часто траплятися проблеми із тиском та травмами голови. Якщо взяти останні п’ять років, то кількість хворих юнаків виросла на 40 відсотків. З кожним роком ситуація із здоров’ям потроху, але стабільно погіршується. Виною, на думку військових тут є нездоровий спосіб життя молоді та складна екологічна ситуація в регіоні.

За кого віддуваємось?
Цієї осені до лав Збройних Сил у Кременчуці планують призвати 191 юнака. Весною пішло служити 218. Як розповів «Телеграфу» Сергій Дев’ятченко, місту дають великі «закази», бо недопрацьовують військкомати в інших районах та областях. Наші хлопці, як стало відомо, «віддуваються» за призовників Глобинського району, Полтави, Києва, Київської та Чернігівської областей. 
Автор: konstantinov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх