Під ялинку нам покладуть тарифи

18.10.2007, 16:10 Просмотров: 1 085
До Нового року міська влада готує подарунок для кременчужан – нові тарифи. Вартість «жедівських» послуг збільшиться на 30-35%. Тепло та гаряча вода подорожчає на 7-8 коп. за квадратний метр.

Так звані побудинкові тарифи, якими кременчужан лякають  вже більше року, введуть з нового року. Усередньому за послуги ЖЕДів (*екс-витрати) платитемимо на 30-35% більше, каже віце-мер Микола Порицький. «Думаю, що вже наступного тижня ми офіційно надамо ці тарифи для ознайомлення. Знадобиться ще півтора-два місяці для проходження регуляторного акту, громадського обговорення. Плануємо вже з січня наступного року запровадити нові тарифи», – зазначив він.
Однак це не єдине комунальне подорожчання, яке чекає на кременчужан з нового року. Віце-мер каже, що з січня комунальники планують підняти і вартість послуг з гарячого водопостачання та опалення. «Подорожчання незначне – 7-8 копійок на квадратний метр», – сказав пан Порицький. І додав, що незабаром нові розцінки будуть відправленні на погодження до інспекції по цінах.
Ще одна «новорічна» новинка –  введення так званого «двохставкового» тарифу. Тобто, узимку люди сплачуватимуть за тепло більше, а  влітку менше. Цю систему запроваджуватимуть не лише у Кременчуці, а й по всій Україні, каже пан Порицький. В опалювальний сезон люди платитимуть за тепло приблизно 70% відсотків від річної потреби, а навесні та влітку – 30%.
Нагадаємо, що останнє подорожчання тепла у Кременчуці відбулось у липні минулого року. Тоді вартість опалення зросла у 1,9 раз, водопостачання та водовідведення – у 1,5 рази, а гаряче водопостачання подорожчало у 2,4 рази.

*Екс-витратами називають 16 послуг, які має надавати ЖЕД (прибирання прибудинкової території, освітлення сходових клітин,  дезінфекція, дератизація, поточний ремонт під’їздів,  дитячих майданчиків, очищення дворових туалетів тощо). При розрахунку нового тарифу будинки поділили на кілька категорій («хрущовки», «сталінки», новобудови тощо). Для кожної з цих категорій тариф порахували окремо. Тож вартість екс-витрат залежатиме від того, у якому будинку ви мешкаєте. 

Лічилка
Вирахуємо, на скільки після Нового року зросте плата за послуги, на які підіймають тарифи. Наприклад, у трикімнатній квартирі площею 66,5 кв.м проживає подружжя. Тоді: 

 Послуга  Сплачують зараз  Сплачуватимуть з січня
 Опалення  127,68 грн.  133 грн.
 Гаряча вода  67,5 грн.  69,3 грн. 
 Екс-витрати  41,64 грн.  56,2 грн.
 Всього  236,82 грн.  258,5 
 Різниця: 21,68 грн.

Якщо буде введений двоставковий тариф, тоді:
За рік за опалення ми заплатимо ( за новими цінами): 1596 грн. 70% від цієї суми складає 1117,2 грн. Якщо розподілити на опалювальний сезон помісячно, то за теплі батареї родина платитиме 186,2 грн. щомісячно. Інші півроку мешканці сплачуватимуть 79,8 грн. на місяць 
 
Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх