Президент полюбляє струнких

27.05.2005, 08:05 Просмотров: 1 131
Ющенка зустрічали численними пікетами прихильники і опоненти. Президент пообіцяв соціальні блага вчителям, увагу посадовців - всім громадянам України. Низьких комунальних тарифів – не обіцяв..
Оточений охоронцями Ющенко спілкувався з пресою
Фото: Дмитрий Бабец

24 травня відбувся візит Президента України Віктора Ющенка на Полтавщину. Глава держави здійснив робочу поїздку по області, взяв участь у Всеукраїнському форумі працівників освіти та дав коротку прес-конференцію.
Полтава того дня рясніла пікетувальниками. Різні політичні та неполітичні сили висували діаметрально протилежні вимоги. Одні дорікали Ющенку та його команді (“Треба сіяти, а не словами віяти”) та вимагали відставки губернатора Бульби. Інші гаряче вітали Ющенка. “Врівноважувало” позиції гасло: “Ющенко – так! Бульба – ні!”. Комунальники хотіли більшої оплати за послуги, а на протилежному боці люди протестували проти підвищення цін на них.
Президент взяв слово на освітянському форумі останнім. “Все, що вигідне вчителю, вигідне Україні”, - сказав він. (Про обіцянки, які Президент роздав освітянам, читайте на стор. 4.)  У виступі Віктора Ющенка то теплота, коли він говорив про престиж вчителя, то жортскість: “Я вимагатиму, що ректори, які вчинили протизаконно, повинні полишити вищу школу… Це – моральні злодії”. Йшлося про примус студентів голосувати за провладного кандидата під час виборів. “Цей рік має стати першим роком без корупції на екзаменах”, - вимагає Президент від викладачів вузів.
Вимога новому керівнику міліції Полтавщини  - представити через два місяці звіт про роботу з ліквідації корупції, економічної злочинності в області.
Невдоволення Президента викликає те, що в Полтаві досі не можуть призначити вибори міського голови, таку ситуацію він назвав аномалією.
“В моєму уряді, в моїх облдержадміністраціях буде критерій уваги до людей як основа кадрової політики. Не буде неуважних, заспаних, з животами – я з них зроблю струнких… Нам треба спілкуватися, відкрити двері і познімати постових у кокардах. Влада повинна бути публічною, ” – заявив Президент.
“Бульба не сформував кадрову політику”, - дорікнули губернатору Полтавщини у записці, переданій Президенту. Степан  Бульба, сидячи в президії, слухав закиди на свою адресу мовчки. Віктор Ющенко просив взяти на замітку зауваження.

Низькі комунальні тарифи – шлях до фінансування багатих, вважає Ющенко

Запитання Президенту України від “Телеграфа”
- В Україні і, зокрема, на Полтавщині, триває кампанія з підвищення тарифів на комунальні послуги. Як ви до цього ставитесь?
- Я хотів би сказати, що це питання належить до компетенції громади, до компетенції міської ради. В громади є два вибори. Або через низьку ціну на комунальні послуги допомагати жити людям, які мають великі багатства, мають по 300-400 квадратних метрів квартири і отримують пільгову воду, газ та інше. Або підняти ціни до відповідного рівня, компенсувати це через грошові виплати людям, які потребують соціального захисту. Я переконаний, що низькі комунальні ціни – це шлях до фінансування багатих людей. А прямі грошові соціальні виплати – це допомога бідним. Громада повинна знайти спосіб, як розпоряджатися своїми коштами: чи допомагати бідним, чи допомагати багатим. Я свою позицію чітко висловив. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх