Привласнив землю – у тюрму!

9.02.2007, 15:02 Просмотров: 1 703
Відповідальність за самовільне захоплення земельних ділянок зросла. Відтепер за це можна поплатитись не лише штрафом, але й кількома роками ув’язнення..

Нещодавно були внесені зміни до адміністративного та кримінального кодексів України. Як розповіли «Телеграфу» в юридичному відділі міськвиконкому, через це штрафи за самовільне захоплення землі зросли десь у 3-5 разів. Крім цього, відтепер за привласнену землю можуть і «посадити». На розсуд суду за «земельне» правопорушення можна отримати від 6 місяців арешту до 3 років позбавлення волі. Як пояснюють фахівці, строк залежатиме від площі захопленої ділянки і від того,  рецидивіст ви чи ні. Наприклад, покарання для дідуся, що посадив кілька кущів смородини на ділянці неподалік від своєї оселі, і для підприємця, що на цій же ділянці збудував кафе, буде різнитись. 
Керівник апарату міської ради Валентин Стасюк каже, що випадки самозахоплення землі у місті трапляються. Наприклад, нещодавно розгорілись пристрасті щодо човнових станцій, коли власники без будь-яких погоджень вибрали собі гарну ділянку і обнесли її парканом. «Думаю, із збільшенням штрафів ситуація покращиться, однак все залежатиме від органів, що накладатимуть санкції», – зазначає пан Стасюк. 
Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх