Хто, хто на заводі господар?!

1.09.2006, 19:09 Просмотров: 1 132
Увечері 25 серпня Кременчуцький сталеливарний завод за допомогою бит, монтувань, димових шашок і гумових куль захопили невідомі. Того ж дня на підприємстві змінилося керівництво. Між акціонерами заводу, групами "ТАС", "Приват" і банком „Форум” вже не один місяць триває протистояння. Ціна питання – контроль над підприємством.

ЗАХОПЛЕННЯ. Наче кадри військової хроніки, промайнули перед очима представників охорони Кременчуцького сталеливарного заводу, які 25 серпня на початку сьомої вечора прийняли на себе штурм по захопленню підприємства. “Спочатку до заводу під’їхали криті вантажівки і автобуси, з яких повискакували десятки молодчиків із залізними прутами і бейсбольними битами. Багато з них були у формі кольору хакі, спецназівських шоломах і з міліцейськими щитами. Атакуючі мали сходи для штурму стін. Огорожу, обнесену колючим дротом, вони перелазили, кидаючи на неї матраци. На рукаві в кожного була зав'язана жовта стрічка – пізнавальний знак “свій-чужий», – розповів прибулому на місце пригоди репортеру “Телеграфа” представник охорони заводу. “Вони молотами збивали замки та грати на вікнах, вибивали двері. Тих, хто чинив опір, просто били по голові. Хтось навіть стріляв”, – додає ще один, тепер вже колишній охоронець підприємства. Страшніші речі розповів заступник голови правління з економічної безпеки підприємства Віктор Кучер: “Ми якраз вирішували виробничі питання, коли отримали повідомлення, що невідомі намагаються проникнути на підприємство. Потім почулись крики, постріли, повалив їдкий дим від димових шашок. Ми кинулись на третій поверх, де в актовому залі розміщалася охорона. Там були протигази, але нам вони не дісталися. В зал заскочили нападники. Вони були в касках, з битами, в протигазах. Нас поклали на підлогу. Скоро стало нічим дихати. Я попросив відчинити вікно і вивести з приміщення жінку – заступника голови правління Наталю Руду. Ці бандити нам відмовили. Згодом один з них кинув на жінку матрац і почав топтатися по ній. Вони були явно не в собі. Якісь неадекватні. Може, п’яні. А може, обколоті. Потім пішли все громити далі. З тих, хто лежав на підлозі, вони знімали протигази і направляли їм в обличчя струмінь з вогнегасника. Цей порошок потрапляв у ніс, очі, рот... людина задихалася. Згодом нас вирішили вивести з зали. Ми йшли і бачили, що навкруги все розбито, плями крові, чули стогони. Це жах!”.
У міліції кажуть, що 25 серпня о 18.30 до чергової частини Крюківського райвідділу міліції від Віктора Кучера надійшло повідомлення про захоплення невідомими особами в камуфляжній формі адміністративного приміщення заводу. Через деякий час до чергової частини міліції почали звертатися працівники охорони ВАТ „Кременчуцький  сталеливарний  завод”  з заявами про те, що під час захоплення адмінбудівлі невідомими їм було завдано тілесних ушкоджень та забрано особисті речі. Всього надійшло 34 заяви, всі вони зареєстровані в Крюківському районному відділі міліції. Медики того дня госпіталізували до лікарень 7 осіб, ще чотирьом десяткам чоловік була надана медична допомога на місці.
По сигналу тривоги були підняті правоохоронці з Кременчука, Комсомольська та навколишніх районів, а також спецпідрозділи „Сокіл” і „Беркут”. Всього до заводу прибуло майже 500 працівників міліції.
За фактом нападу порушено кримінальні справи.

БОЙОВИКИ. 25 серпня до райвідділів було доставлено 54 особи, яких підозрюють у штурмі підприємства. 30 з них мешканці Києва та області. 14 – з Черкаської області. Середній вік затриманих – 20-26 років. Як повідомив заступник начальника міського управління міліції Анатолій Михайлик, у своїх свідченнях вони заявили про суми оплати за напад. Вони коливаються від 50 до 500 доларів, однак багато хто каже, що нічого не отримував. “Всіх цих людей зібрали в київському Гідропарку, посадили в автобуси і не сказали куди і навіщо везуть. Вже в Кременчуці вони одержали завдання змінити охорону заводу. Члени групи один одного майже не знають. Міліція затримала їх не при захопленні заводу, а пізніше коли вони намагалися виїхати з міста. Можливо частина таки виїхала', – каже Анатолій Михайлик.

НОВЕ КЕРІВНИЦТВО. Майже за півгодини після штурму на завод приїхало нове керівництво на чолі з головою правління Дмитром Черненком. Останній в інтерв’ю “Телеграфу” заявив, що нове керівництво Кременчуцького сталеливарного заводу немає ніякого відношення до конфлікту, який закінчився зміною охорони підприємства. За словами пана Черненка, прибувши у п’ятницю на завод, він побачив наслідки нападу невідомих – розбиті вікна, вибиті двері, розкидану документацію. “Хто це був і що хотів, зараз з’ясовують міліціонери. Я твердо запевняю, ті хто приїхав зі мною, цього не робили! Можливо, це була провокація напередодні нашого приїзду”, – каже Дмитро Черненко.
Появу на підприємстві нового керівництва, а за декілька десятків хвилин до цього захоплення підприємства і зміну охорони, помічник нового голови правління Олексій Штамбург пояснює “можливим збігом обставин”.
Поміж тим, голова правління заводу Дмитро Черненко заявив, що «чекає у відповідь реакції, в т.ч. силової. Але нам боятися нічого: ми зайняли посади відповідно до рішень акціонерів їх легітимність у суді», – сказав він.

Невідомі нападники штурмують прохідку заводу. 25 серпня, 18.30

НАПАДАЛИ НЕВІДОМІ. У суботу представник старого правління підприємства Наталія Руда заявила, що не може назвати тих, хто захопив підприємство. «Це незаконне захоплення. З чийого боку, сказати не можемо. Всі коментарі пізніше. Не сьогодні», – сказала вона. Весь день у суботу та неділю колишнє керівництво підприємства перебувало перед адміністративним корпусом. У самому корпусі були представники нового управління заводу і охорона. Нове керівництво також не знає організаторів нападу.

ЮРИДИЧНО. Нове керівництво представляє акціонерів, які володіють 60 відсотками акцій заводу, а право змінити керівництво було підтверджене на зборах акціонерів у Дніпропетровську. Таким чином, ідеться не про конфлікт на заводі, а про відновлення законних прав власності мажоритарних акціонерів. Про це сповістив пресу помічник нового голови правління Олексій Штамбург. За його словами, 17 травня 2006 року відбулися позачергові збори акціонерів ВАТ «Кременчуцький сталеливарний завод». Відповідно до їх рішення головою правління було обрано Дмитра Черненка. 15 червня 2006 року Жовтневий районний суд Дніпропетровська виніс рішення, яке на даний час набуло чинності і яке забороняє будь-кому перешкоджати пану Черненку виконувати обов`язки голови правління цього підприємства. 31 липня 2006 року Кіровський райсуд Дніпропетровська виніс рішення, яке також набуло чинності, щодо встановлення факту рішень, прийнятих на загальних зборах акціонерів від 17 травня, зокрема, щодо обрання головою правління Черненка. Відповідно до наказу по ВАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» № 1-К від 25 серпня 2006 року, Дмитро Черненко з 25 серпня приступив до виконання своїх посадових обов’язків – голови правління ВАТ «Кременчуцький сталеливарний завод».
Протилежна сторона заявляє про інші рішення судів, які не визнають пана Черненка керівником, однак пресі їх не надали.

„ПОГАНА” МІЛІЦІЯ. Нове керівництво кременчуцького сталеливарного заводу просить міліцію розблокувати роботу підприємства. За словами голови правління Дмитра Черненка, з 25 серпня завод оточений працівниками міліції. На в’їздах і під’їздах до підприємства міліціонери блокують рух транспорту, у т.ч. із сировиною, необхідною для здійснення виробничого циклу. 'Такі дії унеможливлюють  нормальну роботу підприємства, не дозволяють виконувати зобов’язання за складеними раніше договорами, що тягне значні матеріальні втрати. При цьому ніяких документів, які бути б основою для таких дій, а також пояснень про підстави для втручання в господарську діяльність нашого підприємства працівники міліції не дають. На запити в чому справа і прохання розблакувати роботу, відповіді ми не отримали', – йдеться у зверненні керівництва до обласної і міської міліції.
Невдоволення міліцією висловлюють і міські депутати та мер міста Микола Глухов. Вони кажуть, що містом спокійно проїхало кілька десятків автобусів з бойовиками, а їх навіть ніхто не зупинив, не кажучи вже про те, що на захват підприємства чекали і ситуацію треба було тримати під контролем.

БІЗНЕС-ГРУПИ. Аналітики припускають, що нинішнє протистояння акціонерів, пов'язане зі спробою груп 'ТАС' (Сергій Тигипко) і 'Приват' (Ігор Коломойський) одержати контроль над підприємством. Разом вони володіють майже 60% акцій заводу. З іншого боку – групи 'Форум' (Леонід Юрушев) та СКМ (Ренат Ахметов). Старе керівництво заводу аналітики пов’язують з групою “Форум”.
Нове керівництво заводу підтверджує, що протягом 45 діб будуть проведені збори акціонерів, на яких планується врахувати інтереси всіх власників акцій.

Р.S. 29 серпня відбулася позачергова сесія Кременчуцької міськради, яка розглядала ситуацію, яка склалася у місті в зв'язку з подіями на сталеливарному заводі. На сесії був присутній Сергій Тигипко, який заявив, що представляє інтереси акціонерів, що володіють 60% акцій. Його опонентом був нардеп, колишній голова наглядової ради підприємства Павло Лебедєв. Обидва представили депутатам своє бачення конфлікту.

Тигипко обіцяє не продавати завод і підвищити зарплату

Працівники заводу пікетували сесію міської ради. Поспілкуватись з ними вийшов Сергій Тигипко

Акціонер, представник групи ТАС Сергій Тигіпко заперечує можливість продажу акцій заводу будь-кому. Нагадаємо, про таку можливість неодноразово говорили представники старого керівництва заводу. Пан Тигипко заперечив це, виступаючи на позачерговій сесії Кременчуцької міськради. 'Про це не може бути й мови. Ми з заводу не підемо', - сказав він. Крім того заявив, що нове керівництво підприємства на чолі з Дмитром Черненком, планує змінити схему роботи з покупцями і постачальниками: 'Продаж продукції буде здійснюватися не через посередників, а прямо з заводу. При цьому ціни будуть прозорими. Ми також оголосимо тендер на закупівлю металу, металобрухту. Досить кумівства на заводі! Чому ви обкрадаєте працівників та бюджет?!', – закинув Сергій Тигипко у бік опонентів. “Я не знаю, хто напав на підприємство. Це не наш почерк! Я поводжу себе в бізнесі коректно”, підсумував він. У відповідь нардеп, колишній голова наглядової ради підприємства Павло Лебедєв парирував: “Блеф, що ви тут ні до чого! Совість вона одна. Ми не залишимо це питання напризволяще. Це ж справжнє рейдерство. На початку роботи сесії парламенту ми розповімо всім про цей бандитизм і плануємо створити комісію з розслідування інциденту”.

ЛЮДИ. Наразі вони залишились між молотом і ковадлом. Виступаючи на сесії, Сергій Тигипко сказав, що нове керівництво планує провести конкурс на заміщення вакантних посад тих керівників, які за вказівкою старого керівництва підприємства не виходять на роботу. Пан Тигипко суворо заявив, що ті працівники які і надалі не ходитимуть на роботу залишаться без неї. Тим же, хто працюватиме, з 1 вересня він обіцяє на 10% збільшити зарплату. Крім того, не влаштовувати репресій до прихильників пана Холошина. У свою чергу Олександр Холошин підписав наказ, згідно з яким працівники до 11 вересня можуть не виходити на роботу із збереженням заробітної плати. Отакої! І якого ж  керівника тепер людям слухати. 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх