У нарахуванні «північного» стажу нічого не змінилося

24.08.2006, 17:08 Просмотров: 903
15 серпня Віктор Ющенко підписав Закон, яким врегулював надання пільг українцям, що працювали на Крайній Півночі колишнього СРСР..

«Принципово нічого не змінилося, – каже начальник відділу пенсійного забезпечення в автозаводському районі Світлана Лиходій. – Людям, що працювали на Крайній Півночі до 60-го року, стаж нараховувався рік за два. Це ж стосується і тих, хто пізніше працював на острові Шпіцберген. Всім іншим – рік за півтора. Новий закон уточнив положення, яким до цього керувалися «пенсійники».
Найчастіше пенсію нараховують за наявності строкового договору. «Цей документ був потрібен для бронювання квартири, – каже Світлана Лиходій, – тому, коли сім’я їхала працювати на Північ, його, зазвичай, оформляв лише чоловік, а жінка працювала без договору. В ті роки мало хто думав, про майбутнє пенсійного законодавства». Якщо на руках немає документів, можна звернутись до архівів підприємств, але це, м’яко кажучи, не завжди дає результат.
Зараз кременчуцькі «пенсійники» підраховують кількість «молодих» пенсіонерів з Півночі є у місті. В «Автозаводському районі їх багатенько, від 500 до 1000. На Водоканалі є цілі будинки, в яких живуть ці люди.

Довідка:
Документи, необхідні для «прискорення» років стажу:
Строковий трудовий договір;
Трудова книжка;
Довідка з підприємства про те, що ви дійсно працювали на Півночі.
В усіх документах повинні бути записи, що людина має право на пільгове нарахування стажу. 
Автор: konstantinov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх