Всіх обділять однаково, або одна рука дає, інша забирає

22.04.2005, 16:04 Переглядів: 2 184
Коштів, отриманих Кременчуком на підвищення зарплати бюджетникам, вистачить лише на половину від потреби. Додаткову суму до міського бюджету, яка виявилася менша за очікувану, розподілять пропорційно на сесії міської ради 22 квітня. Скорочень у медицині, освіті та культурі знову не оминути?.

Після прийняття змін до Закону України “Про державний бюджет на 2005 рік” Кременчук отримав додаткові кошти на фінансування освіти, медицини, культури, апарату органів влади. Сума, яку розподілять на ці потреби на сесії міської ради, складає 7 млн. 28 тис. грн. З неї трохи більше мільйона піде на покриття бюджетного дефіциту (сесія приймала дефіцитний бюджет у січні, тоді грошей не вистачило галузі культури і дитячій лікарні). Решту - 5 млн. 930 тис.- пропорційно розподілять між усіма бюджетними галузями (власне, кошти надійшли на виконання ст. 83 закону про держбюджет – підвищення в три етапи мінімальної зарплати, а в залежності від неї підвищуються і зарплати). А це означає, що кожна з них отримає лише 52% від суми, необхідної для підвищення заробітної плати.
Начальник бюджетного відділу міського фінансового управління Тетяна Тетьоркіна вважає, що з прийняттям змін до держбюджету міста-донори (таким є і Кременчук) обділили. Суму основного фінансування збільшено, але при цьому суттєво зменшили міську “заначку” – додатковий фінансовий ресурс, який теж йшов на дофінансування галузей. Пані Тетьоркіна пояснює це на побутовому прикладі: “Припустимо, чоловік виділив  вам вісімсот гривень на купівлю нового пальта з сімейного бюджету, а ще двісті гривень дав із власної “заначки”. Ви з’ясували, що пальто коштує тисячу двісті гривень. Тоді чоловік дозволив вам використати ще двісті гривень із сімейного бюджету, але забрав при цьому “заначку”!”
Отже, нам не вистачило. Місцеві фінансисти знов кажуть про “оптимізацію мережі”. Хто ще не збагнув: це означає скорочення і в без того урізаних освіті, медицині, культурі, переведення на 0,75% від тарифної ставки та економію фонду заробітної плати за рахунок мінімізації надбавок та премій. Тетяна Тетьоркіна зазначає, що апарат управління органів влади - у рівних умовах з усіма щодо недофінансування по зарплаті.
На депутатських комісіях особливих суперечок щодо розподілу додаткових коштів не виникало: кожен обділений однаково. Однак депутати звернули увагу на перерозподіл, до якого вдалися райони. А саме: зі шкільної освіти гроші “перетягуються” на дитсадки. Як вважають депутати, школи необгрунтовано утискають. Можливо, з цього питання будуть дебати безпосередньо на сесії міської ради.

На скільки зростає зарплата бюджетників
З 1 квітня – на 10,5%
З 1 липня – на 6,9% (від окладів, встановлених 1 квітня)
З вересня – на 7,1% (від окладів, встановлених 1 вересня).

Поки що місцеві фінансисти у реальних цифрах  недораховуються обіцяних пані прем’єром Юлією Тимошенко 56% зростання зарплати бюджетникам. Бачать вони лише трохи більше половини. Втім, не розподіленою на державному рівні залишається сума 1 млрд. 477 тис. грн. – на впорядкування оплати праці (встановлення суттєвіших різниць в залежності від кваліфікації працівників). Тож фінансисти сподіваються на чергову “надбавку” до бюджету.

Потреби і реалії
11 млн. 363 тис. - потреба на підвищення зарплати кременчуцьким бюджетникам
5 млн. 930 тис – кошти, виділені міському бюджету на підвищення зарплати



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх