«Кремінь» перервав суху серію «Вереса» й програв після сумнівного пенальті

5.04.2021, 16:58 Переглядів: 3 376

Кременчуцька команда зійшлася на полі з лідером Першої ліги

Сьогодні, 5 квітня, футбольний клуб «Кремінь» зустрівся з лідером Першої ліги рівненським «Вересом». Матч завершився з рахунком 1:2

«Кремінь» - «Верес» - 1:2

Голи: Бичков 13 - Нємчанінов 20, Сергійчук 71 п

«Кремінь»: Олійник, Бєлоусов, Курелєх, Сантос, Мягков, Бичков, Демченко, Семенов, Івахно, Хоцяновський, Гоменко. Запасні: Данкович, Пуди, Мурашов, Мілєсін, Білоус, Галата, Головко, Фернандо, Молько, Кривенко, Кучеренко. Головний тренер: Олексій Годін

«Верес»: Когут, Солдат, Махнєв, Гончаренко, Нємчанінов, Полюлях, Панасенко, Сергійчук, Гайдучик, Дахновський, Шестаков. Запасні: Бабійчук, Савошко, Мірошник, Гук, Данилюк, Кучерові, Петько, Пасіч, Поворознюк, Ющишин. Головний тренер: Юрій Вірт

Головний арбітр: Серпутько Геннадій (Одеса)

Арбітри: Рибченко Ігор (Запоріжжя) і Соботюк Сергій (Житомир)

4-й арбітр Плєшко Павло (Кременчук)

Спостерігач арбітражу: Гордієнко О.В. (Дніпро)

«Верес» їхав до Кременчука у статусі явного лідера, проте протистояння «Кременя» та «Вереса» були не з легких. Очні протистояння 90-х згадують навіть зараз, коли гаряче було не лише на газоні, а й поза полем.

«Судді вилазили через вікна»

У сезоні 1992/1993 «Кремінь» у першій зустрічі вдома переміг «Верес» - 1:0 завдяки голу Ігоря Жабченка. У матчі другого кола, 28 травня 1993 року, «Верес» знову поступився «Кременю» - 2:3. Матч для рівнян тоді був вирішальним, адже вирішувалася доля чи залишаться вони у Вищій лізі.

Вболівальники «Вереса» тоді оточили стадіон й палко підтримували свою команду. Після гри рівняни намагались нікого не випускати зі стадіону.

- Судді після гри вилазили через вікна... Вболівальники «Вереса» тоді й нас не випускали зі стадіону, побили вікна..., - згадує тренер «Кременя» Олександр Поляков.

Тоді у підсумку сезону «Верес» посів останню сходинку турнірної таблиці, але залишився в еліті завдяки рішенню про розширення ліги.

Дивний пенальті вирішив долю матчу

Тренерський штаб «Кременя» не зробив жодної заміни у порівнянні з минулою грою, а ось рівняни зробили дві заміни: Віталій Дахновський вийшлов замість Геннадія Пасіча, повернувся на поле Михайло Шестаков, проте з травмою у лазарет відправився Роберт Гегедош.

З перших хвилин рівняни перевірили на міць капітана «Кременя» Андрія Олійника. Наш воротар відбив небезпечний момент у виконанні Миколи Гайдучика. «Кремінь» відповів результативним проходом. Бичков отримав передачу від Івахна з глибини поля, й виграв боротьбу в кількох суперників, увірвався у штрафну та пробив у ближній кут воріт — 1:0.

Цікаво, що «Верес» вперше пропустив за 5 матчів. «Суха» серія воротаря рівнян тривала - 481 хвилину. За даними ПФЛ, гол Богдана Бичкова став 100 домашнім м'ячем «Кременя» у Першій лізі.

За мить до... Богдан Бичков забиває 100 домашній м'яч Кременя у Першій лізі

За 6 хвилин «Верес» відновив паритет у матчі. Нємчанінов після передачі Панасенка з кутового на ближній стійці головою відправив м'яч у ворота - 1:1. До перерви Шестаков міг вивести команду вперед, але наш капітан в неймовірних сейвах зміг врятувати команду.

У другому таймі «Верес» продовжив насідати на ворота господарів, а «Кремінь» злагоджено діяв у всіх ланках, гра йшла до нічиєї з фактичним лідером Першої ліги... Проте долю матчу вирішило пенальті. Олійник та Дахновський вдвох йшли на м'яч, коли воротар «Кременя» побачив, що суперник перший на мячі почав прибирати руки, проте навіть без дотику футболіст гостей впав на поле. Арбітр призначив пенальті у ворота «Кременя». Й Михайло Сергійчук не промахнувся з точки - 1:2.

«Кремінь» намагався відігратися та йшов в атаку, проте Мурашов не зміг скористатися передачею Бичкова з правого флангу.

«Верес» завойовує 8 перемогу поспіль, а «Кремінь» підготував звернення до Комітету арбітрів щодо дій головного арбітра матчу.

Післяматчеві коментарі тренерів та гравця Кременя

«Зауважень до команди немає»: головний тренер «Кременя» Олексій Годін
?
- Емоції - негативні. Якщо взяти по грі - зауважень до команди немає. максимум, якийм ми могли вижати, хоча б нічия, але є фактори, які впливають на гру. Цей 11-метровий… ми переглянули – його там не було. Є питання до суддівського корпусу, вони приймають рішення. Якщо взяти загалом по грі, ми не повинні були програвати.
?
Про стабільний стартовий склад
?
На даний момент ми ставимо стартовий склад, який грав минулі ігри. Далі буде ротація – подивимося. Все залежить від тренувального процесу. Хто сильніший – той виходить на футбольне поле. Міняти заради заміни – тут такого не буде.
?
У нас 20 з лишнім чоловік у заявці і ми на кожного розраховуємо. Але на даний момент на тих футболістів, які виходять у стартовому складі, і тих хто може вийти й підсилити гру.

Головний тренер Вереса Юрій Вірт:
?
- Дуже сподобалася команда суперника. Ми аналізували їхні матчі. Кремінь дуже добре відіграв у двох попередніх поєдинках. І не зовсім заслужено здобув в них лише одне очко.
?
Ми ж хвилювалися після важкої гри з Чорноморцем. Дуже багато було витрачено сил і емоцій, яких сьогодні не вистачало нам. Хотіли більше зіграти на класі, але остерігалися суперника. Казав команді, що потрібно налаштовуватися не лише на Чорноморець, а й на Кремінь.
?
Головне - є результат. Якість гри? В обороні могли зіграти краще. Особливо, в першому таймі. Атакувальними ж діями - я задоволений. Створили небагато, але дуже небезпечних моментів. Виручав Кремінь голкіпер. Олійник - герой матчу.
?
Грали агресивно. Реалізували пенальті. Потім контролювали гру. Я задоволений командою. Розумію, що було багато емоцій після пенальті. Я запитав після гри, чи був пенальті - отримав відповідь, що був. Тим паче, Дахновський на високій швидкості рухався. Там мікроконтакту вистачило. Не думаю, що мають бути якісь зауваження до роботи арбітра.

1 "Верес" 18 13 3 2 31-9 42
2 "Чорноморець" 20 12 5 3 31-16 41
3 "Металіст 1925" 20 11 5 4 18-14 38
4 "Агробізнес" 19 11 3 5 35-17 36
5 "Волинь" 18 9 5 4 24-13 32
6 "Миколаїв" 19 8 6 5 28-13 30
7 "Оболонь" 19 9 3 7 30-17 30
8 "Гірник-Спорт" 19 8 4 7 28-26 28