Обласні депутати «дали добро» на будівництво меткомбінату

29.12.2005, 16:12 Просмотров: 965
Не дивлячись на багаточисельні протести проти будівництва металургійного заводу «Ворскла Сталь» обласні депутати виділили земельну ділянку під будівництво меткомбінату на землях Дмитрівської сільради.

Обласну сесію, що проходила 23 грудня в Полтаві, відкрив небагаточисельний мітинг противників будівництва меткомбінату. Люди трохи помітингували, але швидко розійшлися – їх розігнав мороз. В сесійній залі навпаки було гаряче – питання будівництва комбінату викликало резонанс. Присутні розділилися на два табори. Від табору прихильників виступили директор Полтавського 'ГОК' Володимир Бадагов та міський голова Комсомольська Олександр Попов. З іншого боку опинився  кременчуцький депутат Максим Левчук, який декілька разів брав слово. Він же і передав звернення кременчуцьких депутатів до своїх обласних колег з закликом не виділяти землі Дмитрівської сільськради під будівництво меткомбінату. «Гвоздем» програми став народний депутат Григорій Омельченко, який спеціально приїхав, аби бути присутнім при вирішенні цього питання. Нардеп запропонував почекати з рішенням про виділення землі до висновків експертів, які, можливо, дадуть і стверджувальну відповідь на питання 'чи не створить металургійний завод загрозливої екологічної ситуації?' - тоді й приймати рішення. Інакше можлива ситуація, коли обласним депутатам доведеться відміняти два своїх рішення. Ще один варіант від Григорія Омельченка: провести 26 березня, в день виборів, референдум з будівнитцва меткомбінату. « Тоді думка громади і є правове оруддя, що дає можливість не допустити будівництва заводу «Воскла-сталь». Втім, виступи «Проти» не завадили обласним депутам проголосувати переважною більшістю «За». Мер Комсомольська, каже, що у місті зараз чекають на екологічні висновки: «Тоді ми матимемо всі підстави сказати: або комбінату бути, або ж необхідно змінювати технології чи ж взагалі закрити підприємство»

Аргументи «ЗА» будівництво
будівництво меткомбінату надасть:
- один млрд. євро іноземних інвестицій
- 3000 робочих місць
- 500 млн фонду зарплат
- 13 млн щорічних надходжень до бюджету Полтавської області
- 40 млн щорічних надходжень до бюджету Комсомольська
- завершений технологічний цикл виробництва металургійної промисловості «підніме» Полтавський ГОК
- розвиток інфраструктури Комсомольська

Аргументи «ПРОТИ» будівництва
- вчені –екологи у 2002 році визнали Комсомольсько-Кременчуцького району екологічно небезпечним
- експертиХарківського проектно-дослідницького наукового інституту дали висновки про критичну забрудненість пройми річок Дніпро та Псьол між Кременчуком і Комсомольськом
- металургійний завод, який планують побудувати належить до категорії 1-го класу шкідливості
- ініціатори будівництва металургійного заводу не надали необхідної технічної документації про будівництво заводу
- майбутній завод ще не пройшов державну комплексну екологічну експертизу
- при будівництві такого об’єкту мають враховуватися громадські інтереси 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх