Храм в Кременчуці будуватимуть за зразком пятиглавого російського собору

7.01.2011, 13:47 Просмотров: 4 296
Роботи із будівництва кафедрального собору на березі Дніпра розпочнуться вже цього року.
Так виглядає Спасо-Преображенський собор Ніколо-Угрежського монастиря, що у Росії. Аналогічний храм планують побудувати у Кременчуці

Роботи із будівництва кафедрального собору на березі Дніпра розпочнуться вже цього року. Як каже єпископ Кременчуцький та Лубенський Тихон, він стане візитівкою міста:

– В 2011 році почнуться роботи із зведення кафедрального собору на березі Дніпра в районі річкового вокзалу. Там виділено 1,3 га землі. В місті буде створено фонд будівництва цього собору і кожен бажаючий зможе внести на це свою посильну лепту… Створення кафедрального собору дало б місту своє обличчя. У нас небагато соборів зведено на березі Дніпра. Він би став прикрасою та візитівкою міста, – вважає єпископ.

Храм будуватимуть по зразку Спасо-Преображенського собору Ніколо-Угрежського монастиря, що у Росії. Цей собор вважається чудовим пам’ятником архітектури кінця XIX століття. Його будівництво здійснювалося з 1880 по 1894 рік. У проекті були втілені кращі традиції давньої російської архітектури з її могутнім п’ятиглавієм. Сам собор вважається другим за площею в московському регіоні після храму Христа Спасителя. Його висота 77 метрів, в ньому може розміститися до 7000 осіб. У соборі – великий п’ятиярусний іконостас висотою 24 метри і шириною 25 метрів.

– Якщо коштів буде достатньо,  собор можна збудувати за 5 років, – додав єпископ Тихон.

У ближчій перспективі – відкриття церкви при третій міськлікарні. Вона буде двоповерховою і носитиме ім’я Святителя Луки.

– Про те, щоб при лікарні працювала церква, вже досягнута домовленість з головним лікарем. Вона буде знаходитися в одному з приміщень на першому чи другому поверсі лікарні, – сказав єпископ.

Також у планах і проведення експертизи та реставраційних робіт в Успенському Соборі (Крюків), який зараз знаходиться майже в аварійному стані. Владика каже, що цей собор вцілів під час Великої Вітчизняної війни, але зараз руйнується. Причина в тому, що храм був довгий час «одягнений в шубу» – штукатурку. Вона не давала будівлі «дихати», а через те, що під храмом проходять високі ґрунтові води, стіни собору ввібрали вологу та стали кришитися.

– Ми робимо все можливе, щоб врятувати цей храм. Зараз замовили експертизу і думаємо, як врятувати собор. На це потрібні великі гроші, – сказав Владика.

В ТЕМУ

«Основи людинознавства» викладатимуть у семи навчальних закладах міста. Це ліцей №4, військовий ліцей, школа №17, колегіум №25, гімназія №5, школи №13 та 14. А ще, можливо, у Кременчуцькому національному університеті. Про такі плани каже єпископ Кременчуцький та Лубенський Тихон. Викладачами стануть семеро священиків. 

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України схвалило для використання у школах країни програму навчального курсу «Основи людинознавства», автором якої був єпископ Тихон.

«Основи людинознавства» викладатимуть у семи навчальних закладах міста. Це ліцей №4, військовий ліцей, школа №17, колегіум №25, гімназія №5, школи №13 та 14. А ще, можливо, у Кременчуцькому національному університеті. Про такі плани каже єпископ Кременчуцький та Лубенський Тихон. Викладачами стануть семеро священиків. Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України схвалило для використання у школах країни програму навчального курсу «Основи людинознавства», автором якої був єпископ Тихон.

ЦИФРА

 

4 нових приходи з’явилось цього року у Кременчуці. А також 4 земельні ділянки виділено під будівництво храмів: в парку «Депутатський», на Раківці, біля заводу «КрАЗ» і в кінці Молодіжного. 

 

ПО ТЕМЕ: 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх