Магазини проти кіосків

1.04.2005, 08:04 Просмотров: 1 194
Між капітальними об’єктами торгівлі та кіосками розв’язалася війна. Влада запропонувала відсунути малі архітектурні форми від фасадів магазинів та ринків на відстань 50 метрів..
Фото: Дмитрий Бабец

На сьогодні у Кременчуці працює близько 600 кіосків і 900 магазинів. Власники  капітальних об’єктів торгівлі нарікають на те, що малі архітектурні форми – кіоски – закривають їм фасади. Це зумовило у проекті рішення міської ради ”Про зміни до правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємництва на території Кременчука” появи 50 метрів захисної зони. На думку дрібних підприємців, власників кіосків, поява цих 50 метрів у проекті рішення – це спроба ближчих до влади колег позбутися конкуренції.
Віктор Труш, головний архітектор міста, в інтерв’ю “Телеграфові” відзначив, що ця цифра надумана і не має достатніх обґрунтувань: “Існують певні норми, якими, за законом, потрібно керуватися, встановлюючи кіоск. Що стосується відстані до сусіднього об’єкта, це прописано пожежними. Встановлена норма – 10-15 метрів”.
“П’ятдесят метрів захисної зони для магазинів і ринків поки що відмінили, - повідомила Людмила Жорняк, начальник відділу торгівлі. - Кіоски можуть залишатися на місцях. Правила розміщення малих архітектурних форм знову перероблятимуться, узгоджуватимуться з роз’ясненнями управління Держкомзему України, які ми нещодавно отримали”. Людмила Григорівна також припустила, що встановлення 50 метрів  - доволі кардинальний спосіб вирішення ситуації з кіосками.  Але робити вигляд, що проблеми не існує, недоцільно. Адже кіоски – це питання не стільки конкуренції для магазинів, скільки естетичного вигляду міських вулиць та дотримання санітарно-гігієнічних умов торгівлі (де продавщиця кіоску миє руки???). “Кіски мають право на існування, - каже Людмила Жорняк, - але вони повинні прикрашати, а не псувати вулиці міста”. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх