Кременчужанин в Англії провернув шлюбну аферу століття!

6.08.2010, 11:19 Просмотров: 4 064
Англійський Королівський суд визнав колишнього кременчужанина Володимира винним в організації кількох сотень фіктивних шлюбів..

Нелегально знаходячись в Англії, кременчужанин Володимир із напарниками в невеликій церкві в містечку Святого Леонарда влаштували «весільну фабрику». У ній було укладено понад 360 фіктивних шлюбів. На думку слідства, злочинну схему розробив саме кременчужанин. Він підшукував громадян ЄС, які були не проти оформити фіктивний шлюб з африканцями чи вихідцями зі  Східної Європи. А після оформлення шлюбу, який коштував 15 тисяч євро, ті залишалися в Англії і ставали повноправними громадянами ЄС.

Поселитися і жити в туманному Альбіоні – мрія багатьох мешканців планети. Одні досягають втілення своєї мрії усіма законними шляхами, інші – ні. Саме з останніми на цій мрії в містечку Святого Леонарда і заробляв кременчужанин Володимир зі своїми посібниками. За 15 тисяч євро вони розписували вихідців зі Східної Європи і «чорного континенту» з громадянами Євросоюзу.

З цієї суми 3 тисячі євро отримував Володимир. Укладений шлюб дозволяв африканцям та східноєвропейцям законно жити і працювати в Англії. Вони отримували не тільки право доступу до освіти та охорони здоров›я, але й до всіляких фінансових субсидій та допомог.

Коли афера розкрилася, то слідство довело, що в 2005-2009 роках в церкві Святих Петра і Павла було зареєстровано 360 фіктивних шлюбів, укладених з допомогою Володимира.

– Ми були вражені масштабом їх діяльності. Це найбільша операція подібного роду! Це афера століття! – сказав журналістам після судового засідання детектив Енді Каммінс, уточнивши, що йдеться про багатомільйонну аферу.

Як можна було знайти своє «щастя» за 15 тисяч євро 

У ході слідства не було встановлено, як саме Володимир з подільником – нігерійським пастором Майклом Аделесой– почали співпрацювати зі священиком Англіканської церкви Алексом Брауном. Але детективи з›ясували, як знайомилися і одружувалися пари. 

Володимир, якого звинувачують у розробці злочинної схеми, знаходив громадян ЄС, які були не проти оформити фіктивний шлюб з іноземцями. Бувало за день в маленькій церкві Святих Петра і Павла «поєднували» долі (одночасно проводилася і громадянська церемонія, тобто «розпис») по 8 пар!

Причому багато хто з наречених знайомилися тільки перед початком обряду. А деякі леді ставали дружиною відразу декільком чоловікам! У ході слідства детективи знайшли в церкві весільне вбрання, яке здавалося молодятам напрокат.

З›ясувалося, що наречена переодягалася в «орендовану» весільну сукню перед самою церемонією, а потім знімала її і та чекала на наступну пару.

Що загрожує «свахам» і священику 

Священик Алекс Браун, незважаючи на звинувачення, своєї провини не визнав. Він сказав, що це було «частиною покликання». А величезну, як для такої маленької церкви, кількість весіль, пояснив «сарафанним радіо»: мовляв, емігранти радили цю установу одне одному.

Тепер Брауну загрожує до 14 років в›язниці. Однак і священик, і подільник Майкл Аделес перебувають на волі, поки не буде винесено остаточне рішення суду. Зараз вони звільнені під заставу. Володимир – під вартою. Остаточний вирок в Англії очікується у вересні. Володимира можуть посадити у в›язницю у цій країні або ж депортують в Україну. 

.

Мама Володимира: «Про справи сина в Англії я нічого не знаю»

Володимир, разом зі старшим братом, виховувався в неповній сім›ї. Мама каже, що «тягнула» синів як могла. Володимир закінчив вечірню школу і вступив до Кременчуцького льотного коледжу цивільної авіації. Провчившись курс, він пішов в академвідпустку за станом здоров›я. Потім знову відновився і довчився. 

Одногрупники згадують, що Володя був гумористом. Міг зібрати навколо себе курсантів і «чесати анекдоти». 

– Навіть, коли не знав, що відповісти на поставлене викладачем питання, він переводив відповідь у жарт. Любив і похуліганити. Одного разу приніс до класу газовий балончик і розбризкав його рпямо посеред уроку. Заняття було зірвано, – згадує одногрупник Олег. 

А ось на кафедрі фізкультури його пам›ятають як непоганого спортсмена. 

– Він любив пограти у футбол, був у хорошій фізичній формі, хоча і застосовував біодобавки, – говорить один із викладачів. Не забули про нього і в їдальні. Якось здивував кухарів тим, що  попросив добавки перлової каші, тоді як всі інші бажали котлети чи м›ясо. Однак після льотного коледжу з небом у Володимира не склалося.

Не вийшло і з роботою в Кременчуці. Тому близько 8 років тому він попрямував до Великобританії. Як з›ясувало слідство –незаконно: за підробленим паспортом громадянина Естонії. Вже за кордоном він одружився на громадянці однієї з прибалтійських країн, у них є маленький син. 

– Ким Володя працював в Англії я не знаю. Один раз сказав, що продавав морозиво біля моря. Я його не бачила з тих пір, як він туди поїхав. Про закордонні справи сина я нічого не знаю. Можливо, він був там лише посередником, а можливо, хотів допомогти іншим зачепитися за Англію ... – розповіла «Телеграфу» його мати Галина.

Фото с сайта газеты БЛИК 
Автор: sokolov
Теги: афера
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх