Субсидія стала ближчою до народу

8.05.2008, 14:44 Просмотров: 1 194
Претендувати на допомогу від держави можуть тепер не лише малозабезпечені.
Сьогодні субсидії отримують переважно пенсіонери. Незабаром картина може змінитися, особливо враховуючи зарплату в конвертах, коли «офіційна» частина часто не перевищує мінімальну (нині 605 гривень).
Фото: Дмитрий Бабец

Комунальні послуги з першого травня зросли в ціні. Радимо порахувати: можливо, тепер ви зможете скористатися житловою субсидією.

– Офіційний дохід нашої сім’ї трохи більший за дві тисячі гривень на місяць. Ми вже зверталися по субсидію, але нам відмовили. Чи варто спробувати ще раз, адже комунальні послуги з травня подорожчали? – із таким запитанням до нас зателефонувала кременчужанка Тамара.

У відділах субсидій Автозаводського та Крюківського районів наголошують, що кожний випадок – суто індивідуальний, але з’ясувати, чи нададуть вам таку допомогу, можете й ви самі. Для цього треба порахувати так звану обов’язкову частку комунального платежу. За законом, вона не повинна перевищувати 20% від доходів сім’ї (для працездатних) і 15% (для пенсіонерів і тих сімей, чий дохід на одного члена родини не перевищує 302, 5 гривні). Помножте свій середньомісячний дохід за півроку на 0,2 (або на 0,15, залежно від вашого статусу)  і довідайтеся, скільки маєте платити за компослуги зі своїх статків.  Якщо ваша квартплата після підвищення тарифів стала перевищувати дану суму – ідіть по субсидію.

Є одна прикрість: доходи враховуються «брудними»: тобто разом із податками і відрахуваннями, які беруть із вашої зарплати. Доходами вважається буквально все, у тому числі й одноразова допомога при народженні дитини (наприклад, при народженні першої дитини це 12,24 тисячі гривень, окрім першої частки платежу – 4,8 тисячі).

Ми порахували, з яким доходом може претендувати на субсидію сім’я із трьох осіб (чоловік, дружина та дитина), що мешкають у двокімнатній квартирі площею 52 квадратні метри.
У нашому розрахунку послуги ЖЕП коштують 1,99 грн  за 1 квадратний метр площі за новим тарифом. Дохід сім’ї – 2000 грн на місяць.

324,43 грн – такою була квартплата до підвищення цін на ексвитрати, тепло та гарячу воду. Законна частка платежу для сім’ї не мала перевищувати 400 гривень (2000 х 0,2), тобто  квартплата перекривається із запасом, субсидії не призначать.
435,65 грн – такою стала квартплата після підвищення.
 35,65 грн – таку суму субсидії тепер отримає ця сім‘я із доходом 2000 грн на місяць.

Олена Логінова, начальник відділу субсидій Крюківського району:
– Дехто з людей, у кого маленька сума субсидії, не хочуть її брати. Я раджу не відмовлятися – все одно економія. До того ж, є інформація, що підвищуватиметься ціна на газ, холодну воду…А якщо вам уже призначили субсидію на півроку, її розмір збільшать автоматично – вдруге приходити до нас не потрібно. 
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх