Кременчужанин загинув в авіакатастрофі

10.05.2008, 14:43 Просмотров: 955
В аварії, що сталася у Криму із вертольотом МІ-8, загинув наш земляк – 38-річний Сергій Савчук. У нього залишилися мати, дружина та двоє неповнолітніх синів….
Поховали Сергія Савчука на Свіштовському кладовищі, що на Молодіжному.
Фото: Дмитрий Бабец

Траур, оголошений в Україні через загибель українців у кримській катастрофі, безпосередньо торкнувся і Кременчука. 5 травня у звичайному кременчуцькому дворику, що на Молодіжному, прощалися із Сергієм Савчуком – борт-механіком вертольота «Мі-8», що розбився в акваторії Чорного моря. Похоронні вінки із написом «Дорогому Серьожі…», люди з сумними обличчями, заплакані очі рідних та близьких – так проводжали Сергія...

– Коли я по телевізору почула про аварію, одразу ж зрозуміла, що сина вже немає. Набрала його номер, а він мовчить… – ридає мати загиблого Любов Савчук.

Хоча останні шість років Сергій мешкав у Сімферополі (за місцем роботи) і приїжджав до Кременчука лише в гості до матері, його поховали в рідному місті. Саме тут він народився і прожив більшу частину свого життя. Тут пішов у школу і закінчив її з  медаллю. Тут одружився і став батьком. У Сергія залишилися дружина та двоє синів. Старшому, Антону, виповнилося 14, а молодшому  Іллі – лише вісім.

– Важка доля їм випала. Ще раніше, так само як і Серьожа, не повернувся із відрядження його батько, – діляться із нами сусіди Сергія. – Його так само привезли вже мертвим – здається, серце не витримало. Про Серьожу ми лише добре можемо сказати.  Дуже хороший хлопець був. Привітний, ввічливий, віруючий. Таких уже зараз, мабуть, і немає…

Сергій Савчук народився 19 лютого 1970 року. Зі срібною медаллю закінчив школу №8. Далі пішов до Київського інституту цивільної авіації, отримав червоний диплом. Працював у Кременчуцькому льотному коледжі, а в останні роки – у Кримському державному авіапідприємстві «Універсал-Авіа».

28 квітня в акваторії Чорного моря розбився вертоліт «Мі-8» Кримського державного авіапідприємства «Універсал-Авіа». Він виконував роботи з доставки персоналу вахти на плавучу бурову установку «Таврида», що на Чорному морі. Під час посадки гелікоптер зачепився гвинтом за систему огородження «Тавриди», перекинувся і загорівся.   На борту було 20 чоловік: 17 співробітників «Чорноморнафтагазу» та троє  членів екіпажу. Пожежу ліквідували  протягом десяти хвилин. Але через вибух 19 людей загинули. Спеціально створена комісія виявила, що причиною аварії став людський фактор.

– Ми розшифрували ці записи ( чорний ящик – ред.). Технічних збоїв у вертольоті не виявлено, причиною катастрофи стали непрофесійні дії екіпажу, – заявив перший віце-прем’єр Олександр Турчинов. – Вертоліт «Мі-8» досить безпечний, якщо ним управляти відповідно до вимог, які стоять перед тими, хто очолює екіпаж.
Через авіакатастрофу та аварію судна «Нафтобаз-67», що сталася у Південно-Китайському морі, 30 квітня в Україні було оголошено днем трауру.

За матеріалами Інтернет – агентств.
 
Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх