Час щепити домашніх улюбленців!

3.04.2008, 21:17 Просмотров: 1 333
Аби зробити вакцинацію, не потрібно їхати до ветлікарні – ветеринари вестимуть прийом у мікрорайонах..
Фото: Дмитрий Бабец

З 4 квітня по 28 травня ветеринарні лікарі щепитимуть від сказу тварин у 28-ми пунктах, розташованих у різних частинах міста. Коштуватиме вакцинація чотирилапого улюбленця близько трьох гривень.

– Свого собаку Бусика від сказу я щеплю кожного року, хоча він простий дворовий пес, – розповідає мешканка приватного сектору Тетяна. – Коли він був маленьким, я практично врятувала його, забравши з вулиці. Цуценя було таке пухнасте,  кудлате, що я не втрималася… Незабаром Бусик тяжко захворів. З великими труднощами ми його «вичухали». Після цього я зрозуміла, що собачі хвороби – це дуже серйозно, особливо сказ. Вже три роки поспіль роблю Бусику щеплення, хоча собак, які були в мене до цього, не щепила.  А от із котом вийшов курйоз. Я його взяла на руки і понесла на щеплення. А він цього не любить. Дряпонув мене добряче за руку і чкурнув так, що я тільки хвіст і побачила. Кіт потім додому повернувся, але так і залишився не щепленим… А взагалі дуже добре, що ветеринарні лікарі приїжджають до мікрорайону щепити тварин. Бо це зручно – не треба тягти собаку чи кота через усе місто до ветлікарні.
 


Щеплення від сказу – обов’язкове!

– Щеплення від сказу є обов’язковим. Ми проведемо планову вакцинацію,  виїжджатимемо до мікрорайонів, щоб людям не доводилося далеко везти тварин,  – розповідає головний ветеринарний лікар міста Юрій Сливка. – За вакцину платити не потрібно: ми отримали її за державні кошти. Тож люди сплачуватимуть лише за роботу ветлікарів, а це в межах трьох гривень. Якщо людина відмовляється щепити тварину, то на неї чекає адміністративний штраф – 8,50-51 гривня. Але, якщо тварина, наприклад, когось укусила, то адмінпокарання може бути і значно більшим.

– А чи потрібне якось готувати собаку до щеплення? І чи є якийсь карантинний період після вакцинації?

– Вакцинацію проти сказу необхідно починати з трьох-шестимісячного віку, після чого повторювати щорічно. Перед щепленням тварину бажано не переохолоджувати. Після  вакцинації немає обмежень, але якщо ви захочете прищепити тварину ще від чогось, то наступну процедуру можна буде зробити через 21 день. Часто можна почути від власників собак чи котів, що їхнім тваринам абсолютно не потрібна вакцинація проти сказу. Дехто  навіть упевнений, що щеплення впливає на поведінку, чорніють зуби. Все це –  неправда: сучасні вакцини максимально безпечні для здоров’я тварин.

– Яка перша ознака того, що тварина захворіла на сказ?

– Вона відмовляється від води. Якщо таке сталося, краще одразу показати собаку ветеринару, аби він встановив істину причину поведінки тварини.

Корисний телефон:

Коли ветлікарі робитимусь вакцинацію саме у вашому мікрорайоні, можна дізнатися у лікарні ветмедицини за тел: 2-24-94. Адреса: вул.. Бутиріна, 39.

 

Така статистика

4085 собак, 1815  котів минулого року  лікувалися у ветлікарні Кременчука.
4032 тварини отримали щеплення у 2007 році.

В Україні: 6 чоловік померли від сказу. 120 тисяч покусаних звернулися за медичною допомогою за цей же період. 
Автор: yaremko
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх