З 11 січня на цигаркових пачках 65% площі займатимуть зображення із медичними попередженнями про шкоду куріння. Про це інформує пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

Також виробники тепер будуть зобов’язані розміщувати на упаковках із цигарками qr-коди, за яким знаходитиметься посилання на сервіс Центру громадського здоров’я МОЗ України «Я кидаю курити». 

Матеріали, які розміщуватимуться на пачках цигарок, були розроблені на основі зображень з тих країн, де медичні попередження довели свою ефективність — Австралії, Таїланду, Канади, міжнародних неприбуткових організацій CTFK та Vital Strategies. Розробляли їх фахівці Мінздоров’я спільно із представниками громадськості та без залучення співробітників тютюнової галузі. 

Фахівці МОЗу вважають, що сигаретна пачка — важливий канал комунікації зі споживачами тютюну. За їхніми даними, 93% теперішніх курців помічають медичні попередження на пачках сигарет, а 54% курців задумувались через це про припинення куріння. 


В Україні внаслідок куріння щороку помирає в середньому 130 000 людей. Тютюнопаління підвищує ризик інсульту, стенокардії та інфаркту міокарда та приблизно в 5 разів — раптової смерті. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, куріння є третьою причиною смертності у світі.

Джерело фото: Міністерство охорони здоров\'я України

У фокусі — кримінал, освіта, аналітика. Філологиня за освітою, ціную точність слова й контекст. Об’єктивність...

facebook x telegram whatsapp viber