Учора Верховна Рада України ухвалила 18 законопроєктів, серед яких «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» (№ 7190).

Цим законопроєктом вноситься низка змін та доповнень до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Зокрема, передбачено, що з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України легкових автомобілів, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів.

– пп 69.24. Тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту», – йдеться в ухваленому законопроєкті.

Від оподаткування не звільняються автівки, ввезенні на митну територію України, які мають походження з країни, визнаної державою окупантом або державою агресором.

Законопроєкт сьогодні підписав спікер парламенту Руслан Стефанчук та передав його на підпис президенту України.

 

У журналістиці з 2006 року, член НСЖУ. Пишу переважно на теми ветеранської політики, соціального захисту, роботи...

facebook x telegram whatsapp viber