Чому кременчужанам не варто «грітися» алкоголем: пояснення від МОЗ

31.01.2022, 17:02 Переглядів: 1 610

 

Може здаватись, що від алкоголю стає тепліше, але насправді таке відчуття оманливе

Багато хто вірить, що алкогольні напої - найкращий спосіб зігрітися взимку. Більше того, кременчужани активно користуються цим методом. Але у МОЗ стверджують, що «грітися» спиртними напоями вкрай небезпечно.

Відомо, що алкоголь впливає на нервову систему, а саме притуплює відчуття та процеси в організмі. Може здаватись, що вам стає тепліше. Але насправді таке відчуття оманливе. Під впливом алкоголю нервові реакції, які сигналізують, що тіло починає охолоджуватись, сповільнюються. Через це людина поступово втрачає контроль над відчуттям холоду, що може призвести до переохолодження.

Коли людина вживає спиртні напої на холоді, то вона тимчасово відчуває тепло. Це так впливає алкоголь: він на деякий час розширює судини на поверхні тіла. Внутрішня ж температура організму не підвищується і продовжує знижуватись на холоді. Пори на шкірі, які розширюються під цим впливом, змушені скидати назовні надмірне тепло. Людині може ставати спекотно, тому вона розстібає або знімає частину верхнього одягу. Усе це вкупі веде до стрімкого охолодження тіла.

Коли твереза людина відчуває холод, вона починає рухатись, щоб зігрітися. А алкоголь робить людину малорухливою. Нетвереза людина може просто заснути на холоді і не прокинутись, тому що смерть при низьких температурах настає дуже швидко. У кращому випадку вдасться обійтися обмороженням кінцівок.

Алкогольні напої справді можуть зняти спазми судин та посилити кровообіг після перебування на холоді, але лише тоді, коли людина знаходиться в теплому приміщенні.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 23 від 6 червня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх