У Кременчуці планують запустити бібліобус

21.06.2021, 09:01 Переглядів: 2 247 Коментарів: 2

  Конкретних рішень немає – лише обговорюють ідеї

Депутати на комісії з питань освіти, молоді, культури та спорту.намагаються знайти рішення, як скоротити бібліотеки й забезпечити книгами кременчужан з дальніх мікрорайонів. Розглядають варіанти відкриття буккросингу в контактних центрах або запуск бібліобусу, який корсуватиме між районами.

Для організації простору у невеличких бібліотеках пропонують використовувати стелажі на колесах, які легко трансформують простір – від книжкових полиць до проведення заходів.

Найбільше депутатів зацікавив бібліобус, який можна зробити з маршрутки.

Бібліобус – транспортний засіб (зазвичай автобус, іноді вантажівка), обладнане полками або вітринами для транспортування книг. Зручно для маленьких і віддалених населених пунктів, де створення звичайної бібліотеки недоцільно. У західних країнах мобільні бібліотеки іноді призначалися для інвалідів мають обмеження в русі, однак цей сервіс витіснив інтернет і простий замовлення по телефону.

 

У Кенії для цієї мети використовують в'ючних тварин, а в Венесуелі книги доставляють в важкодоступні гірські райони на ослах і мулах.

 

У США перша пересувна бібліотека з'явилася в 1904 році у штаті Меріленд, а у Німеччині в 1920-ті в місті Мюнхені на базі трамвая. У 1926 муніципальна бібліотека міста Вормс організувала автобус.

 

У Вінницькій області кілька років тому запустили мобільний бібліотечний комплекс, своєрідну бібліотек на колесах.

 

У Тернопільській області розрахували час в дорозі, витрати на паливо та час обслуговування читачів після реформування бібліотечної системи.

 

Чи вийде у Кременчуці запровадити бібліотеку на колесах – покаже лише час.

Коментарі: 2

801
22 июня 2021 13:19

Отличная тема! 

Уважаемый Виталий Алексеевич Малецкий, только вы ж на этом не останавливайтесь!!! 

Кроме библиобуса городу нужен еще и горсадбус

Уж раз вы взялить сокращать библиотеки, то давайте сокращать и количество КП "городской сад"!!! 

Идея проста как 2х2!

Все четыре предприятия:

1) КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ І ВІДПОЧИНКУ

2) КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ І ВІДПОЧИНКУ "ПАРК МИРУ"

3) КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ І ВІДПОЧИНКУ "ПАРК КРЮКІВСЬКИЙ"

4) КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "МІСЬКИЙ ПАРК КУЛЬТУРИ І ВІДПОЧИНКУ "ПРИДНІПРОВСЬКИЙ" 
совмещаем в одно. Ставим во главе единого директора. Садим его в маршрутку, переоборудованную под офис с ноутбуком под названием Горсадбус. Директор в передвижном офисе может передвигаться по всем четырем объектам и решать организационные вопросы. Троих остальных дармоедов директоров (которые сидят на нашей шее) вместе со штатом увольняем. Четыре помещения которые они занимали продаем. Город же только в выиграше будет! Да, Виталий Алексеевич?

 


7 0
34
23 июня 2021 16:50

А выставленные с работы библиотекари будут на этом библиобусе трудиться.

Может, вернуться к практике борьбы с голодом 21 года,когда богатые люди кормили по нескольку голодающих детей, а вот сейчас пусть мэр и депутаты выплачивают зарплату сокращаемым библиотекарям-по одному библиотекарю на сокращателя?


1 0
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх