Кремінь програв Металісту 1925 в першому таймі й втратив шанси залишитись в Першій лізі

5.06.2021, 19:35 Переглядів: 3 241

Вболівальники провели легенду Кременя Андрія Олійника, який зіграв останній домашній матч

Сьогодні, 5 червня, футбольний клуб Кремінь зіграв заключний домашній матч. У першому таймі Кремінь пропустив три м'ячі від Металіста 1925 й як не намагався не зміг відігратися. Харків'яни перемогли й вийшли в УПЛ.

«Кремінь» - «Металіст 1925» - 0:4

Голи: Блажко 21, Батюшин 31, 74, Голодюк 33

«Кремінь»: Данкович (Олійник, 85), Бєлоусов, Курелєх (к), Головко (Дудка, 44), Мягков (Мілєсін, 59), Демченко, Сантос, Семенов, Білоус (Молько, 78), Фернандо (Мурашов, 75), Галата. Запасні: Кучеренко, Пуди, Кривенко. В.о. головний тренер Сергій Свистун

«Металіст 1925»: Сидоренко, Жичиков (Холод 90+1), Ткачук (Коваленко, 85), Шершень, Западня, Кольцов (к), Дмитренко (Савін, 69), Голодюк, Габелюк, Батюшин (Ндукве, 77), Блажко (Криськів, 59). Запасні: Коваленко, Дьяков, Пець, Цвіренко, Резепов, Савіцький. Головний тренер: Валерій Кривенцов

Попередження: Демченко 26, Дудка, 60, Семенов, 83 - Дмитренко 60

Заключний домашній матч «Кременя» у рідних стінах, для кременчужан це був 170 матч у Першій лізі. Бій з харківським «Металістом 1925» був не на життя, а на смерть. У разі програшу «Кремінь» опускався у Другу лігу, а «Металіст 1925» втретє не зміг би підвищитися у класі, тому обидві команди жадали перемоги.

У харків'ян через дискваліфікацію матч пропустив Віталій Пономар, через травму не зміг зіграти екскапітан «Кременя» Сергій Ченбай. «Кремінь» не зміг розраховувати на дискваліфікованого Богдана Бичкова, проте у розташування після операції оперативно повернувся Денис Бєлоусов.

Якщо харківська команда прибула на гру за день й розташувалася у готелі «Європейський», провела тренування на стадіоні «Нафтохімік», то десант вболівальників приїхав до Кременчука у день гри. Близько 100 вболівальників на двох автобусах прибули на стадіон «Кремінь-Арена».

Стадіон «Кремінь-Арена» в останньому домашньому турі ожив. З одного боку вболівальники «Металіста 1925» гнали команду вперед, з іншого - вболівальники «Кременя», які підготували сюрприз для старожила та легенди «Кременя» Андрія Олійника. Для Андрія це був останній матч у рідних стінах, після цього сезону воротар планує завершити професійну кар'єру.

З перших хвилин харків'яни понеслися вперед: перевірили на міцність Данковича Дмтренко, шершень, Батюшин та Голодюк. Дійсно перший небезпечний момент мали «синьо-білі», коли на 12 хв Галата пробив неточно у ворота гостей. «Металіст 1925» не залишив без уваги цей момент й відправили три м'ячі у ворота «Кременя». Блажко з подачі Габелюка відкрив рахунок - Бєлоусов з лінії воріт намагався вибити, але не зміг врятувати команду. За кілька хвилин Голодюк шикарною передачею на хід вивів Батюшина, який влучно пробив повз голкіпера – 0:2. Третій гол на рахунку Голодюка, він на мить випередив воротаря і забив головою – 0:3. До перерви «Кремінь» провів заміну й намагався оговтатися від «гольового шоку».

У другому таймі «Металіст 1925» поставив остаточну крапку. На 74 хвилині Батюшин скористався пасом Габелка, переклав собі м’яч під праву ногу і на виконання пробив із середньої дистанції в кут – 0:4. «Металіст 1925» зняв всі питання щодо переможця матчу й забрав останню надію кременчужан залишити прописку у Першій лізі. Попри результат трибуни «Кремінь-Арени» не втрачали надії, адже цього дня був останній домашній матч легенди - голкіпера «Кременя» Андрія Олійника.

На 85 хв Сергій Свистун випустив на поле Андрія, який від Валерія Курелєха отримав капітанську пов'язку. Капітан «Кременя» під оплески всуху провів останні 15 хвилин матчу.

Капітан Валерій Курелєх передає капітанську пов'язку легенді Андрію Олійнику

Після фінального свистка «Кремінь» втратив шанси поборотися на полі за збереження місця у Першій лізі. А «Металіст 1925» скористався невдачами конкурентів і достроково підвищився в класі. Стадіон «Кремінь-Арена» після фінального свистка розділився на дві частини, одна святкувала підвищення в класі, а інша - проводжала легенду.

Вболівальники підготували сюрприз для легенди. Ультрас запалили фаєра та запустили синьо-білий дим, який покрив трибуни стадіону «Кремінь-Арена». Вболівальники оплесками та зарядами подякували Андрію, а той ледь стримуючи сльози подякував кременчужанам за підтримку та сюрприз. Наостанок вболівальники підкидували Андрія та зробили спільне фото на пам'ять на фоні банера «Андрій Олійник One club man».

Цікаво, що один із відданих вболівальників «Кременя» Олексій Базавлук завітав на матч у футболці Андрія Олійника в якій він грав аж на початку 2000-х років (останній матч 2007 року).