КВБЗ знизить тариф на виробництво тепла на 21%, та платіжки для мешканців Раківки різко не подешевшають

23.09.2019, 14:50 Переглядів: 2 789 Коментарів: 7

Річ у тім, що теплоелектроцентраль КВБЗ не надає послугу населенню. Це функція іншого підприємства - КП «Теплоенерго», і саме від нього залежатиме, чи знизиться тариф. Наразі є лише орієнтовна цифра зниження – 12%

Наприкінці тижня кременчужан порадували новиною про зниження тарифу на виробництво теплової енергії від ТЕЦ КВБЗ, для потреб населення - на 21%.


Проте варто пояснити, що ця приємна новина ще не означає зниження вартості опалення та гарячої води для мешканців Раківки, адже по-перше, КВБЗ не надає послуги населенню: це функція комунального підприємства «Теплоенерго» (оптового покупця теплової енергії від ТЕЦ), яке, крім цього, утримує теплові мережі та абонентську службу. Отже, витрати на обслуговування мереж, транспортування теплової енергії, абонслужби включаються до тарифу для населення.


По-друге, КП «Теплоенерго» виробляє й власну теплову енергію на котельнях (у Крюкові, на Занасипу), і загальний тариф для населення розраховується сукупно, з урахуванням усіх витрат. За інформацією управління економіки виконкому, на сьогодні в структурі діючого тарифу на теплову енергію для населення покупне тепло від КВБЗ – це 38%, ще близько 30% - вартість газу, який використовують котельні підприємства. Решта (32%) – це й зарплата працівників, і витрати на електроенергію, воду, матеріали, запчастини. При цьому таке співвідношення часток тарифу може змінюватися залежно від вартості того чи іншого ресурсу.  


Отже, кінцеве зниження тарифу тепло для населення залежатиме від розрахунків КП «Теплоенерго». На даний час проєкт нових тарифів комунального підприємства не оприлюднений, він у роботі, повідомив «Телеграфу» Микола Здойма, керівник управління економіки виконкому (цей підрозділ відповідає за перевірку тарифів). Під час відкритих слухань по нових тарифах від ТЕЦ КВБЗ віце-мер з комунальних питань Валерій Декусар повідомив, що тариф для населення може знизитися на 12%. Проте ця цифра орієнтовна, підкреслюють в управлінні економіки, адже розрахунків КП «Теплоенерго» ще не надало.


Керівник КП «Теплоенерго» Віталій Одношевний каже, що на виконання розрахунків нових тарифів знадобиться, принаймні ще тиждень.


- Наскільки знизиться тариф, я не готовий сказати. Нам потрібен тиждень, а може півтора, щоб зробити розрахунки. Змінилася методика розрахунку тарифів. Зокрема, додалися внески на встановлення та обслуговування приладів обліку. Це впливає на структуру тарифу. Тобто зараз я однозначно навіть не можу сказати, знизиться тариф чи не знизиться. Ми рахуємо за новою методикою,- прокоментував Віталій Одношевний.Варто додати, що Кабмін (ще попередній його склад – Кабмін Гройсмана) ухвалив граничну вартість гігакалорії теплової енергії – 1400 грн за 1 Гкал для населення (на даний час чинний тариф КП «Теплоенерго» складає 1949,29 грн за 1 Гкал). Проте мер Кременчука Віталій Малецький вже ясно дав зрозуміти, що не збирається виконувати цю постанову.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі: 7

118
23 сентября 2019 15:18

Тобто зараз я однозначно навіть не можу сказати, знизиться тариф чи не знизиться. Ми рахуємо за новою методикою,- прокоментував Віталій Одношевний.

товарищ практически открытым текстом признал, что тариф (для людей) НЕ снизится. Зазор в 21% - оприходует фирма-прокладка ("КП Теплоэнерго"). Для этого и существует...


19 0
170
23 сентября 2019 15:37

Цитата: orca

Тобто зараз я однозначно навіть не можу сказати, знизиться тариф чи не знизиться. Ми рахуємо за новою методикою,- прокоментував Віталій Одношевний.

товарищ практически открытым текстом признал, что тариф (для людей) НЕ снизится. Зазор в 21% - оприходует фирма-прокладка ("КП Теплоэнерго"). Для этого и существует...

Самой мерзкой прокладкой тут является недомер, в чём он и признался в последних строках этой статьи


14 0
623
1
23 сентября 2019 15:45

 А, ніхто й не сподівався.  хоч хай там вартість теплової  гігакалорії  становитиме 1 гривню, та для людей нічого не зміниться, бо в нас ніколи не знижуються ціни на  тарифи ,попри здешевлення ціни на газ,  топливні мастила, єлектрику, і т. д. Підвищувати- це навипередки, а от знизити- це не про нас.


13 0
49
23 сентября 2019 16:04

Цитата: orca

Тобто зараз я однозначно навіть не можу сказати, знизиться тариф чи не знизиться. Ми рахуємо за новою методикою,- прокоментував Віталій Одношевний.

товарищ практически открытым текстом признал, что тариф (для людей) НЕ снизится. Зазор в 21% - оприходует фирма-прокладка ("КП Теплоэнерго"). Для этого и существует...


Можу навіть їх (прокладки) озвучити:
1) "СТІКС-ОІЛ ІНЖИНІРИНГ"

2) "Кремелектро"
3) "Лідер проект"

4) "Спецвибір"
Всім керує радник мера - Тарасенко. 

А чого варта родина депутата Ульянова, якій від КП "Теплоенерго" щомісяця перепадає кругленька сума. 
 
Плюс відкати щомісяця готівкою діючому нардепу.

Тож, про зниження тарифів (я маю на увазі суттєве зниження, не на 2 копійки) можемо сподіватися під страхом позбавлення волі високпосадовців, але з цим в законодавстві поки що пробєл.


24 1
623
1
23 сентября 2019 17:30

звичайно,  пані Піддубна має доступ куди більше до інформації, ніж кожен із нас. Та тут і так ясно, що в цьому бізнесі стоять дуже впливові чиновники, які  не допустять, щоб їх грошики тю тю! От і будуть ставити палки в колеса, щоб усе залишилося так, як є. Пані Піддубній великий плюс, що вона намагається  викривати авантюри нашого керівництва.


9 0
4 179
1
23 сентября 2019 18:40

Цитата: Піддубна Оксана
А чого варта родина депутата Ульянова, якій від КП "Теплоенерго" щомісяця перепадає кругленька сума.    Плюс відкати щомісяця готівкою діючому нардепу.
так раз всё Вами доказано- пожалуйте в суд, в чем проблема?
Цитата: Туся
Пані Піддубній великий плюс, що вона намагається  викривати авантюри нашого керівництва.
хоть шось кроме балабольства вона викрила?


7 11
76
23 сентября 2019 20:51

пока лохи платят-чего же снижать тарифы?! Бабульки в банках выстраиваются в очередя как в добрые совковые времена за колбасой, чтоб отдав последнее скорее заплатить-на них то и держится пока что вся эта афёра под названием -коммуналка в Украине!!!!! Так что не ждёмс чудас!!!!!!!! Вперёд к светлому будушему!!!!!


3 1
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 25 від 23 червня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх