Із 1 січня кременчужани почнуть отримувати субсидії «живими грошима»: уряд ухвалив Постанову про монетизацію

28.12.2018, 11:11 Просмотров: 2 191 Комментариев: 1

 

На першому етапі на особисті рахунки в Ощадбанку перераховуватимуться субсидії тим людям, які у січні звернуться за ними вперше. Для тих, хто вже отримує субсидії, до кінця опалювального сезону нічого не зміниться. 

27 грудня Кабмін ухвалив Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі.

Як підкреслює Мінсоцполітики, правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи

Етап перший. Вже з 1 січня 2019 року субсидії у грошовій формі (точніше, на банківський рахунок) отримуватимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія надходитиме на персональний обліковий запис отримувача в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку (сума платежу, який не покриває субсидія).


«Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунка. 


Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн», - роз'яснює Мінсоцполітики


Другий етап. З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.


Третій етап. З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен субсидіант отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено. 


Нагадаємо, відповідно до тексту ухваленої Постанови КМУ, про яку ми писали на етапі проекту, на субсидію у травні 2019 року потрібно буде подавати нову заяву та декларацію. 


Комментарии: 1

374
28 декабря 2018 12:34

А так же вводят пеню и обязательный платёж до 20-го числа месяца. Государство не перевело денег на субсидию,часы тикают и как итог - нет оплаты до 20 числа. Включается счётчик на пеню .Итог, долги которые обязаны оплатить . А иначе отключения ,суд и вот вы уже без жилья. Оплачивать ком. услуги однозначно необходимо,даже если в Ощад не переведут деньги. Есть разъяснения по этому поводу. Хорошо закрутили. И как бы всё для людей. ......


+7
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх