Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 07.08.2020 09:00
Підтверджені:
Україна78261
Кременчук141
Хворі:
Україна33354
Кременчук15
Одужало:
Україна43055
Кременчук122
Померло:
Україна1852
Кременчук4

КП «Теплоенерго» витрачає без тендеру 999 999 гривень на «розробку схеми...»

11.12.2018, 17:17 Переглядів: 4 066 Коментарів: 15

 

Всього однієї гривні не вистачило, щоб оголосити тендер на «Розробку схеми оптимізації роботи централізованої системи». З виконавцем підприємство уклало пряму угоду, не намагаючись економити на закупівлі. «Не розумію, що тут такого?» - каже директор 

«Розробка схеми оптимізації роботи централізованої системи» коштуватиме комунальному підприємству «Теплоенерго» майже мільйон — 999 999 гривень. Якби це був мільйон, підприємство мусило б оголосити тендер і визначати переможця на конкурентних торгах. Але до порогу не вистачило всього 1 гривні — і КП «Теплоенерго» уклало пряму угоду з ТОВ «Стікс-Оіл Інжинірінг», розмістивши звіт у системі електронних закупівель ProZorro. Знайшли ми цю сумнівну допорогову закупівлю за допомогою сервісу DoZorro.
 


Що ж це за схема така?

Предмет закупівлі - «Розробка схеми оптимізації роботи централізованої системи теплопостачання міста Кременчук». За 999 999 гривень, відповідно до договору, фірма Стікс-Оіл Інжинірінг» береться оптимізувати систему теплопостачання — надати архітектурні, інженерні та планувальні послуги згідно технічного завдання.

Термін дії договору — до 31 грудня 2018 року, але обумовлюється, що він діє до повного виконання фірмою своїх зобов'язань. А календарний план роботи взагалі не містить чітких термінів.

Технічне завдання передбачає «розробку схеми теплопостачання до 2025 року, виявлення оптимальних технічних рішень з теплопостачання міста з урахуванням розвитку джерел генерації теплової енергії та теплових мереж, будівництва нових мікрорайонів та забудови міста Кременчук». Передбачаються (нарешті!) заходи для зменшення споживання газу потужностями «Теплоенерго», гідравлічні розрахунки по мережах і купа інших корисних речей.

Усе б добре, якби не закупівля, на одну гривню нижча від порогу (у замовників, які здійснюють закупівлі в окремих сферах господарювання, зокрема, сюди належить і теплопостачання поріг на товари та послуги складає 1 мільйон гривень).

Закупівля нас дуже подивувала. Адже КП «Теплоенерго» весь час не вистачає грошей. Так, з 1 січня знову підвищується тариф на опалення та гарячу воду — послуги цього підприємства. З бюджету йому виділили в цьому році вже 42 мільйона гривень. КП «Теплоенерго» весь час у боргах, а його працівники мітингують, вимагаючи зарплату. Закон передбачає можливість конкурентних закупівель навіть на допорогах. А тут же й про допоріг в одну гривню говорити соромно....

То чому ж не підприємству, яке в такому скрутному стані, не економити? Тобто не купити послугу за мільйон на відкритих торгах?

Про це ми й запитали директора КП «Теплоенерго» Віталія Одношевного, побувавши на зборах, де працівники скаржилися на невиплату зарплати. Тим більше, що така угода в підприємства не одна — ще купили на 997 942 гривні теплообмінників, теж на допорогах у ТОВ «Регіон Центр Груп» - фірми зі статутним капіталом у 200 тисяч гривень. Тобто сума угоди практично в п'ять разів перевищує статутний капітал фірми. Це важливо, бо в разі невиконання зобов'язань виконавець несе відповідальність у розмірі свого статутного капіталу. До того ж, за допомогою сервісу Opendatabot, ми дізналися, що фірма-постачальник теплообмінників змінила у 2017 році змінила профіль діяльності. Раніше вона торгувала картоном та гофром. 


«Не розумію, в чому проблема», - директор «Теплоенерго»

- Пане Віталію, ми моніторили закупівлі «Теплоенерго» і знайшли доволі цікаву — розробку схеми теплопостачання за 999 999 гривень. Чому ви не проводите тендер на цю закупівлю? Працівникам не вистачає на зарплату, то чому ви не хочете економити і виносити цю суму на торги?


- Угода вже укладена. Коли вона укладалася (24.05.18 року — ред.), всі працівники отримували зарплату. Затримка зараз один місяць. Я не розумію питання. Порушення закону відбулося, чи що?


- Ви оминаєте тендери, вказуючи суму угоди всього на гривню нижче від порогу.


- По-перше, це час (на проведення тендерів - ред.). Зараз ця схема вже виготовляється. Законодавець нам дав можливість працювати до тендерної закупівлі, ми використовуємо це. І третє, той, хто виграв тендер, не завжди гарантує нам виконання завдання. Тому ми користуємося тими засобами, які дає нам законодавець. Не розумію, в чому проблема.


- Шкода, що не розумієте. Ще одна угода — купівля теплообмінників на суму, близьку до мільйона. І знову сума близька до порогу, за яким треба поводити тендер. Яка ж нагальна потреба в купівлі теплообмінників у такий спосіб?


- Це виконується за кошти міста. Місто виділило мільйон на теплообмінники. Потреба зараз набагато більша, ніж ми закупили. І на наступний рік ми теж плануємо закупівлю теплообмінників.


- То чому не провести закупівлю на мільйон — якщо місто виділило мільйон?


- Терміни дуже стислі. На тендерну закупівлю потрібен великий термін. Якщо держава дозволяє нам використовувати методи, що дозволяють не користуватися тендером — так, ми їх використовуємо. Я не розумію, що тут такого?


Додатково директор «Теплоенерго» повідомив, що на розробку схеми теплопостачання піде два роки, а бюджет виділив на неї лише половину суми. Половину ж має передбачити підприємство з власних доходів. Тобто в разі економії кошти таки могли б піти на зарплату працівників.


Наостанок. КП «Теплоенерго» - комунальне підприємство, а значить, підконтрольне меру та депутатам. А відтак - виходить, вони й дозволяють керівництву підприємства гратися з допорогами, неефективно витрачаючи кошти. Дуже дорого обходиться платникам податків така гра, чи не так?

компанія «Інтера Люкс»

Коментарі: 15

968
11 декабря 2018 17:44

Молния! СБУ перехватила разговор мера, директора кп теплоенерго и адвоката Ульянова:

-"Задолбал этот Тилиграф, путается под ногами, палит контору.. надо им как-то громкость прикрутить, а то так недалеко и выборы будущие просрать.." "Виталя (одношевный), ты шо не мог свалить через окно и не говорить с ними? Танька точно за тобой бы не полезла. Вроде и пузо еще не выросло, в чем проблема?"

-"Ульянов, найди статью из коапа или ук, под которую можно подогнать эти лживые и заказные статейки Тилиграфа.. нутром чую , что кума им башляет" ..."звякни своим ребятам из прокуратуры, путь покопают пот Кулясова, ну може он гдето разрешение какое не получил, или срок действия какого-нибудь договора уже закончился, ну не мне тебе обьяснять.."

-"понял шеф, займемся"

далі буде...


20 3
2 198
11 декабря 2018 18:09

Как так, мрази? На зарплату денег нет...Предприятие убыточное...На основании этого тарифы поднимают...Про какие-то распределительные счета втирает ахинею...А миллион гривен так легка находится за сомнительные проект от фирмы Рога и копыта?


33 0
1 113
11 декабря 2018 18:24

Мда, вот это аппетиты  выросли.Сколько можна грабить то?


17 0
2 198
11 декабря 2018 19:07

Розробка схеми оптимізації роботи централізованої системи

Меня одного смущает момент, что руководитель предприятия абсолютно не имеет никакого понятия в сфере тепловой энергетики? 

Я не по наслышке видел специфику работы главного энергетика на промышленных предприятиях. Там когда специалист находится на своем месте, он понимает что делает, и что нужно делать. И не заказывает никакие схемы...

Судя из трактовки, в конечном итоге (условно на формате А1) за 1 млн. грн. будет нарисована некая блок-схема со стрелочками. 

Акцентирую внимание, что в формулировке указан не проект, а именно схема

Т.е. условно говоря, во главе схемы на пульте управления будет находиться директор, в самом низу как исполнитель Вася с запорным клапаном в руках. И между Васей и директором будут некие элементы блок-схемы по которой стрелочками будут указаны этапы ихнего взаимодействия. Т.е. каким образом от пульта управления директора до Васи дойдет команда крутить запорный клапан. 

 

P.S. 

1) Сайт фирмы Рога и копыта Styx Oil лежит. Либо он никогда раньше и не работал.

2) Я не нашел в интернете никакой информации по готовым реализованным проектам данной организации. 

 

 


27 1
577
11 декабря 2018 20:04

Вот где наши доблестные прокуроры и САП с НАБУ!? Им-то за что платим? За то, чтоб боролись как раз с этими?!


22 2
637
11 декабря 2018 20:45

как бы ты не воровал, особенно общественное, следы всегда остаются! а время отвечать за воровство рано или поздно всё равно придёт! 


11 2
428
11 декабря 2018 21:37

Цитата: VsegdaProtiv
Вот где наши доблестные прокуроры и САП с НАБУ!? Им-то за что платим? За то, чтоб боролись как раз с этими?!

Ой, да не смешите. Рука руку моет. Пока мы все сидим и возмущённо лупим по клавиатурам, они будут *** наши деньги. Никому мы и наши права не нужны, кроме самих себя. Когда созреем для настоящей революции, а не революции Г, тогда будет шанс на улучшение ситуации в стране.


14 4
3 980
12 декабря 2018 07:42

Цитата: Trik-Trak
Пока мы все сидим и возмущённо лупим по клавиатурам,
где то "
14 грудня о 12.00 в Кременчуцькому міському центрі позашкільної освіти (м. Кременчук, вул. Софіївська, буд. 69А) відбудеться відкрите слухання проекту рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області «Про погодження Інвестиційної програми комунальному підприємству «Теплоенерго» на 2019 рік».

интересно кто то из борцов-комментаторов будет там ?

 

 

 

 

 

 


4 5
951
12 декабря 2018 08:06

Какая прийдет расплата и ответ, о чем вы? Приведите пример хоть одного посаженого ранее воришку. И этого тоже поймут и простят

 


7 2
3 980
12 декабря 2018 08:17

ну да, я же забыл,это тут они умеют всем рассказать как надо, а там на слушаниях же нужно привести аргументы, уметь посчитать , знать как формируется тариф....а это сложно-тут проще-всех казнил и минус нажал-все , дело сделано-лучше стало житьsmile


6 8
202
12 декабря 2018 08:56

Коррупция была, коррупция сейчас. Коррупция всегда? Видно да.


2 1
968
12 декабря 2018 09:50

Цитата: zzzzzz

ну да, я же забыл,это тут они умеют всем рассказать как надо, а там на слушаниях же нужно привести аргументы, уметь посчитать , знать как формируется тариф....а это сложно-тут проще-всех казнил и минус нажал-все ..

ну так слушанья на 12.00, а все на работе. Пусть сделают слушанья в удобное для нас время и мы прийдем.. может быть.. если других более важных дел не будет.

Привести аргументы? посчитать? знать как формируется тариф? а шо еще надо? Вот в Светлое Советское Время мы ничего этого не знали и не делали, и сейчас не будем!!! понял ты, зззз???


5 2
3 980
12 декабря 2018 10:10

Цитата: стабільний пкращувач
прийдем.. может быть.. если других более важных дел не будет.
тут же быстрее бороться и проще-чик и уже минус , чик и уже всех вывел на чистую воду! борцуны они такие.....вон уже набороли по экологии!много пришло гневных на слушания ? отож, Пиддубна волала,волала-чем оно все закончилось? да ничем... потому что минусы ставить,это не тарифы считать...


3 5
202
12 декабря 2018 12:31

"Це ж у грывнях" какой-то лям несчастный. А рыба гнеет с головы.

 

Тем временем президент щиро поздравляет всех украинцев с очередным кредитом из ЕС. На этот раз 500 лямов евро.


2 1
1 438
13 декабря 2018 08:08

Наостанок. КП «Теплоенерго» - комунальне підприємство, а значить, підконтрольне меру та депутатам. А відтак - виходить, вони й дозволяють керівництву підприємства гратися з допорогами, неефективно витрачаючи кошти. Дуже дорого обходиться платникам податків така гра, чи не так?

Я думаю, что скажу то что хотел сказать Телеграф, но деликатно только намекнул... 

А точнее, то что мер и депутаты не тольно "дозволяють неефективно вытрачати кошти", а именно дают команды и котролируют выполнение таких вот схем разпиливания городского бюджета. Так как 100% что ни один начальник коммунального предприятия не будет разворовывать осваивать деньги городского бюджета без команды или разрешения сверху.


4 1

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.


Вверх