Дорогі комунальники: на дотації КП мерія планує витратити 61,6 мільйонів гривень

13.01.2017, 09:02 Просмотров: 1 245

Проект рішення про підтримку комунальних підприємств підготовлений на січневу сесію міської ради

Управління житлово-комунального господарства на чергову сесію, що відбудеться 31 січня, розробило проект рішення про фінансову підтримку низки комунальних підприємств з міського бюджету. Загальна сума фінансування складе 61 млн 624,5 тис грн.

 

Гроші призначені для шляхового ремонтно-будівельного управління (ШРБУ), водоканалу, “Теплоенерго”, КП “Благоустрій Кременчука”, КАТП-1628 (комунтранс), спецкомбінату ритуальних послуг, КП “Міськсвітло”.

 

«Діючі тарифи на комунальні послуги не повністю забезпечують відшкодування витрат на їх надання, не зменшуються розміри заборгованості населення за надані послуги. Якщо підприємствам тепло- та водопостачання різниця в тарифах частково компенсується на державному рівні, то інші комунальні підприємства можуть розраховувати лише на власні кошти.

 

Все це призвело до того, що комунальним підприємствам не вистачає обігових коштів на придбання матеріалів, послуг, робіт та необхідних технічних засобів для виконання своїх функціональних призначень, для виплати заробітної плати», - сказано в пояснювальній записці до Програми.

 

У цьому ж документі йдеться про те, що фінансова підтримка надається для того, щоб не підвищувати тарифи на комунальні послуги. Комунальні послуги надають три із перерахованих підприємств — КАТП-1628 (вивезення сміття), водоканал, “Теплоенерго”. Втім, звернімо увагу на те, що, наприклад, водоканал із лютого підвищує тарифи. Крім того, це підприємство та КП “Теплоенерго”, отримують компенсацію від держави (про це сказано вище). До того ж, тарифи КП “Теплоенерго” суттєво зросли в 2016 році, проте якраз цьому підприємству гроші хочуть виділити не лише на техніку, а й на зарплату. (Див. Таблицю).

 

Депутат Олександр Кальченко (голова фракції “Укроп”), навпаки, сумнівається у обгрунтованості тарифів КП “Теплоенерго” і пропонує призначити аудит — він підготував окремий проект рішення на цю ж сесію.

 

Гроші на підтримку комунальних підприємств закладені в бюджет, який затвердили в грудні, хоча частково потреби на техніку враховані в Програмі соціально-економічного розвитку.

 

 

 

На той момент депутати критикували систему дотацій. До того ж, виявилося, до підприємства ведуть подвійну бухгалтерію, і на папері планують прибутки, чим дуже обурювався голова бюджетної депутатської комісії Олександр Плескун. Та, незважаючи на це, кошти на підтримку КП заклали.

 

 

Відповідно до Програми, вони здебільшого підуть на закупівлю техніки. Найбільша запланована витрата — це 14 млн грн на придбання та монтаж асфальтозмішувальної установки — нового асфальтового заводу для ШРБУ замість того, що смердить мешканцям Хорольської.

 

У 2016 році на підтримку коумнальних підприємств місто витратило 79 млн грн - така цифра в уточненому варіанті Програми підтримки КП за минулий рік (за фактичними показниками виконання).

 

Обсяги фінансування Програми фінансової підтримки комунальних підприємств на 2017 рік

 

 

Найменування

підприємства

 

Заходи

Потреба у фінансовому забезпеченні, тис.грн.

Поточні видатки

Капітальні видатки

Кременчуцьке КАТП 1628

Придбання

спеціалізованої техніки, техніки та спеціалізованого обладнання

 

 

 

 

 

13 183,600

 

КП КПС ШРБУ

Придбання спеціалізованої техніки та спеціалізованого обладнання;

Придбання та монтаж асфальтозмішувальної установки

 

 

 

5 600,000

 

 

 

 

 

14 000,000

КП «Теплоенерго»

Виплата заробітної плати;

Погашення боргів минулих періодів перед ПАТ «КВБЗ»;

Придбання спеціалізованої та автомобільної техніки та спеціалізованого обладнання;

Заміна аварійних ділянок на мережах теплопостачання

 

7 000,000

 

 

2 800,000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 700,000

 

 

2 100,000

КП «Міськсвітло»

Придбання спеціалізованої техніки

 

1 648,200

КП «Благоустрій Кременчука»

Придбання спеціалізованої техніки

 

4 817,700

КП «Кременчукводоканал»

Поповнення статутного капіталу на придбання спецтехніки

 

 

 

 

6 800,000

КП СКРП

Придбання техніки

 

975,000

 

 

Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх