Компанія «Добробит» розповідає мешканцям про борги сусідів

4.06.2012, 08:30 Просмотров: 3 208 Комментариев: 6

Юристи кажуть – порушують права людини, «Добробит» вважає – все в рамках закону

Компанія «Добробит» розповідає мешканцям про борги сусідів

 

На під'їздах багатоповерхівок керуюча компанія «Добробит» вивісила списки боржників за ексвитрати.

В оголошенні вказані номери квартир та сума боргу. Крім цього, прохання в 10-денний термін розрахуватись із боргами або укласти угоду про їх реструктуризацію.

 

Якщо ж вимогу не виконають, то борги обіцяють стягувати у судовому порядку.

 

Таке оголошення принесли мешканці Раківки до редакції. Чоловік каже: навіщо їх клеїти на під'їзд? Чому не розсилають листами? Адже будинки є невеликі, де всі знають один одного.

 

– Це нагадує часи СРСР, – каже мешканець, – коли на парт­зборах когось відчитували. Я дуже сумніваюсь, що управляюча компанія має право оголошувати на весь двір боржників.

 

«ТелеграфЪ» поцікавився у керівника компанії «Добробит» пані Мирної, чи не вбачає вона порушень прав мешканців, у розповсюдженні такої інформації.

– Це інформація не про особу, там вказаний лише номер квартири, – відповіла Наталя Мирна. – Ідентифікації особи немає, тому ми і надалі попереджатимемо боржників таким чином.

 

Вона також додала: якщо людина вважає, що її права порушують, хай приходить до офісу компанії. Їй пояснять, що все в рамках закону.

Втім, у юристів інша думка.

 

Андрій Збираник, адвокат:

– Розміщення постачальниками комунальних послуг на під'їздах списків квартир із зазначенням суми заборгованості, на мою думку, не відповідає вимогам законодавства України, зокрема Закону України «Про захист персональних даних».

 

Цей Закон конкретно визначає поняття персональних даних – відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована (стаття 2). Тому ймовірність ідентифікації людини за номером квартири в конкретному під'їзді, як ми розуміємо, досить висока.

Постачальник компослуг, який є власником (розпорядником) бази персональних даних, несе чітко визначені обов'язки при роботі з персональними даними. Це стосується збору, зберігання, використання, зміни, розповсюдження та знищення персональних даних.

 

Його основним обов'язком при цьому є отримання згоди фізичної особи на поширення персональних даних, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

 

Тому фізична особа, яка вважає, що стосовно неї має місце порушення законодавства про захист персональних даних, має право звернутися за захистом своїх прав до Державної служби України з питань захисту персональних даних, а також із позовом до суду.

Автор: minchuk
Теги:

Комментарии: 6

0
4 июня 2012 10:01

А під списками вивісити проект того диво різномаїття послуг, які мешканці отримають у разі сплати боргу слабо вивісити?

0
0
4 июня 2012 11:16

Нюська,
+100500

И желательно поподробнее про эти услуги!

0
587
4 июня 2012 11:57

2. Поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Адвокату нужно выучить этот пункт из закона, и не вводить в заблуждение должников ибо они как раз и поподают под "экономическое благосостояние и права человека" так как проживают в одном доме и являются неделимым социумом, неоплачивая ком.услуги подвергают остальных угрозе быть отключёнными от них. Тут вступает в действие коллективная ответственность и значит соседи имеют полное право знать кто в этом и в какой степени виноват.

0
0
4 июня 2012 12:17

андрей ком послуги і екс витрати трошки різні речі. Ком послуги - це те що наближає тебе до цивілізації. А екс витрати - гроші викинуті в бездонну кишеню пані яка чхала на існуюче законодавство і права громадян її годуючих.
Цитата: андрей
подвергают остальных угрозе быть отключёнными от них

хто б мені відключив екс витрати lol

0
0
4 июня 2012 16:24

Не хочу защищать "Добробыт", но уважаемые неплательщики, если Вы можете позволить себе не платить, то почему Вы возмущаетесь, когда Вас "вывешивают" в списке должников? Ведь наверняка, Вы возмущаетесь, когда Вам задерживают зарплату! А что касается "Добробыта", то было бы правильно вывешивать и список услуг, оказанных Вами за те деньги, что сознательные жильцы Вам платят. А то, как получить разъяснения, так Вы говорите, чтобы к Вам в контору приходили, а как долги Вам, так сами приходите.

0
0
4 июня 2012 17:22

Тема выеденного яйца не 100ит. Репортёры замучивают срач вокруг такой фигни. Зато действительно важные, значимые вопросы, свидетельствующие о махинациях с экплуатационными деньгами, замалчиваются. Жильцы тоже хороши. Обнародование суммы якобы долга - йой, мои права нарушены!11 бегом в редакцию. А то, что работы выполняются коряво и бабло подмучивается - моя хата с краю.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх