Компанія «Добробит» розповідає мешканцям про борги сусідів

4.06.2012, 08:30 Переглядів: 4 778

Юристи кажуть – порушують права людини, «Добробит» вважає – все в рамках закону

Компанія «Добробит» розповідає мешканцям про борги сусідів

 

На під'їздах багатоповерхівок керуюча компанія «Добробит» вивісила списки боржників за ексвитрати.

В оголошенні вказані номери квартир та сума боргу. Крім цього, прохання в 10-денний термін розрахуватись із боргами або укласти угоду про їх реструктуризацію.

 

Якщо ж вимогу не виконають, то борги обіцяють стягувати у судовому порядку.

 

Таке оголошення принесли мешканці Раківки до редакції. Чоловік каже: навіщо їх клеїти на під'їзд? Чому не розсилають листами? Адже будинки є невеликі, де всі знають один одного.

 

– Це нагадує часи СРСР, – каже мешканець, – коли на парт­зборах когось відчитували. Я дуже сумніваюсь, що управляюча компанія має право оголошувати на весь двір боржників.

 

«ТелеграфЪ» поцікавився у керівника компанії «Добробит» пані Мирної, чи не вбачає вона порушень прав мешканців, у розповсюдженні такої інформації.

– Це інформація не про особу, там вказаний лише номер квартири, – відповіла Наталя Мирна. – Ідентифікації особи немає, тому ми і надалі попереджатимемо боржників таким чином.

 

Вона також додала: якщо людина вважає, що її права порушують, хай приходить до офісу компанії. Їй пояснять, що все в рамках закону.

Втім, у юристів інша думка.

 

Андрій Збираник, адвокат:

– Розміщення постачальниками комунальних послуг на під'їздах списків квартир із зазначенням суми заборгованості, на мою думку, не відповідає вимогам законодавства України, зокрема Закону України «Про захист персональних даних».

 

Цей Закон конкретно визначає поняття персональних даних – відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована (стаття 2). Тому ймовірність ідентифікації людини за номером квартири в конкретному під'їзді, як ми розуміємо, досить висока.

Постачальник компослуг, який є власником (розпорядником) бази персональних даних, несе чітко визначені обов'язки при роботі з персональними даними. Це стосується збору, зберігання, використання, зміни, розповсюдження та знищення персональних даних.

 

Його основним обов'язком при цьому є отримання згоди фізичної особи на поширення персональних даних, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

 

Тому фізична особа, яка вважає, що стосовно неї має місце порушення законодавства про захист персональних даних, має право звернутися за захистом своїх прав до Державної служби України з питань захисту персональних даних, а також із позовом до суду.

Автор: minchuk
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх