В усьому винна паличка: виразка шлунку передається через поцілунок

13.10.2005, 16:10 Просмотров: 6 820
Здобути виразку шлунку - елементарно. За останньою теорією вчених, це – інфекція. Як вберегтися від неприємної хвороби з'ясовував “ТелеграфЪ”..

Ви приходите до кума у гості. Там вам, як належить, наливають чарку-другу, дають випити та закусити. Ранок наступного дня починається важко – і ви запізнюєтесь на роботу, де на вас нетерпляче чекає шеф. Від нього ви чуєте, хто ви є насправді. Як на гріх, неприємності по роботі на цьому не припиняються і ще протягом місяця шеф раз по раз дошкуляє вам своїми зауваженнями. І якось, коли після важкого робочого дня, ви приходите додому та зручно вмощуєтесь біля телевізора, відчуваєте, що у вас раптом щось заболіло у животі. За кілька днів дізнаєтесь, що у вас виразка.

Беззаперечно вірити рекламі наші лікарі не радять. Підбирати ліки потрібно індивідуально

Цей примітивно описаний нами механізм зародження хвороби насправді недалекий від істини. Підхопити виразку шлунку, як виявляється, можна дуже просто. Розберемо наведений приклад. В гостях, коли ви їли, до організму потрапила паличка зі складною назвою “хеліобактерія”. Ця хеліобактерія, всередині організму, можливо б вела себе мирно, і ніяк не проявляла свою присутність у шлунку. Проте, стрес на роботі зіграв їй 'на руку”. Паличка стала активною і присмокталася до стінок вашого шлунку.

Та, що живе у кислоті

Хеліобактерія має особливу стійкість і мешкає у кислоті. Як вона виживає у такому середовищі, відомо лише їй одній. Гастоентеролог третьої лікарні, Зинаїда Ус каже, що ця бактерія може мешкати в холодильнику, воді, їжі або на каналізаційній трубі. До організму людини вона може потрапити через воду або їжу.

На 95%-99% виразка лікується

Цілуватися з людьми, що хворіють на виразку, лікарі також не рекомендують. Згідно з останніми дослідженнями, виразка – це інфекція, тож разом з поцілунком ви можете отримати від коханого подарунок у вигляді бактерії.

Як заробити виразку

Те, що паличка потрапила до вашого організму, ще не означає, що ви обов'язково захворієте на виразку або гастрит. Багато хто живе з хеліобактерією і навіть не підозрює про її існування. Такі люди можуть заражати інших, а самі залишатися здоровими. Захворієте ви чи ні – залежить від багатьох факторів.
Фактор номер один – імунітет. Якщо з імунітетом вам пощастило, то ніякі бактерії вас не візьмуть, і ви проживите своє життя довго та щасливо.
Фактор номер два – стрес. Він 'допоможе' заробити виразку, якщо імунітет у вас не надто міцний. До речі, стресом, що викликає виразку, може бути навіть звичайний ремонт в оселі.
Фактор номер три - спадковість. Виразку шлунка можна успадкувати. Якщо ваші діди-прадіди мали цю хворобу, радимо бути обережнішими: шанси підхопити виразку у вас значно зростають.
Фактор номер чотири - з власної легковажності. Існує ще один простий спосіб, отримати виразку – на голодний шлунок випийте побільше аспірину. І без усіляких паличок виразка вам забезпечена. Завідуюча гастроентерологічним відділенням першої міськлікарні Любов Вірченко каже, що окрім аспірину існують і інші медичні препарати, побочна дія яких може спровокувати виразку. Тож, вживаючи ліки, прислухайтесь до порад лікарів і не експериментуйте зі здоров'ям.
Фактор номер п'ять – їжа. Допоможіть своєму шлунку здобути виразку – їжте дуже жирне, їжте один раз на день (бажанно ввечері), або взагалі нічого не їжте. І побільше паліть. Незабаром шлунок вам 'віддячить', а якщо у вас ще й паличка живе в організмі, можемо вас поздоровити з новою хворобою.
Фактор номер шість – побільше засмагайте. Краще з 12 до 16 години. Бувають випадки, коли з лікувального курорту, після сонячних ванн, люди повертаються з виразкою шлунку. А все через те, що сонечко вже не таке, як раніше, і випромінює на нас не ультрафіолетові, а інфрачервоні промені.

Перші ластівки

Якщо у вас смокче під ложечкою, через годину-півтори як ви поїли, шлунок знову настійливо просить їсти, а вночі ви робите вилазки до холодильника, то у вас виразка шлунку.
Першою ластівкою може бути гастрит. Це захворювання також викликається паличкою. Або дуже 'дбайливим' ставленням до свого організму. Якщо ви відчуваєте дискомфорт у животі, гіркоту у роті, у вас печія, відрижка, то варто бити тривогу. Зверніть увагу на зуби: парадонтоз, хиткість зубів, кровоточивість ясен також можуть вказувати на нездоровий шлунок.

За даними відділення гатеронтології 1-ї лікарні, в Кременчуці зареєстровано сім тисяч хворих на виразку. Щороку ця цифра збільшується на 500 чоловік. Цей показник найбільший в Полтавській області та один з найбільших по Україні

Хворі ви чи ні допоможе визначити обстеження. Існують різні методики, тести діагностування шлункових захворювань. Для цього навіть не обов'язково ковтати трубку. Можна просто видихати повітря і за допомогою спеціального індикатору лікар визначить, чи є у вас бактерія. Любов Вірченко каже, що симптоми цієї хвороби можуть бути найрізноманітніші. У деяких випадках, наприклад, у людини може боліти серце, або поперек. “Люди не завжди звертають увагу на свою хворобу, не звертаються до лікара. Якщо болить живіт, то це вже поганий симптом, адже у шлунку немає нервових закінчень. Біль означає, що язви, що утворилися у шлунку, діють на оточуючі органи”.
Виразка буває різна. Зінаїда Ус каже, що виразка може бути німа, і ніяк себе не проявляти, до певного часу. До того ж, 'скаржитися' на виразку може не лише шлунок, але й 12-персна кишка.

Хто хворіє на виразку частіше

Думка про те, що від цієї хвороби більше дістається молодим чоловікам дещо застаріла. Сьогодні експерти не мають єдиної точки зору з цього приводу. “Дійсно, чоловіки раніше хворіли частіше. Але зараз змінилися соціальні умови – і жінкам випала важка доля. Тож жінки стали більше хворіти виразкою”, - каже Зінаїда Ус.

Якщо ви не переварюєте свого начальника, то виразка шлунку вам забезпечена

Ще від шлункової хвороби потерпають холерики – вони більш нервові і більш емоційно реагують на стресові ситуації. Дістається і людям астеничного складу – високим, худим, з вузькою грудною клітиною. Ще одна теорія – виразка шлунку більше пристає до людей з сірими або голубими очима.

 

'Убойна' сила проти виразки

Народний спосіб боротьби з виразкою – сода, як стверджують лікарі, себе не виправдовує. Інфекційне захворювання цим не злякаєш. Лікарі наполягають: самотужки справитися з виразкою неможливо. Потрібно вживати антибіотики та прописані ліки.

Якщо хтось з родини хворіє на виразку, потрібно дотримуватись правил елементарної гігієни: своя миска, свій рушник

Це і є убойна сила проти бактерії. Проте люди продовжують воювати із цією хворобою самостійно, ігноруючи лікарні. Навіть ті, хто знайшли в собі сили завітати до лікара, часто не дотримуються його порад. «Трапляються пацієнти, що приймають пігулки тиждень, замість двох, їм стає легше – і вони вважають, що вже одужали. Але це не так. Це просто завершився гострий період, і хворому стало легше. А запалювальний процес іде. Хвороба повернеться знову, але на препарати вона вже не реагуватиме, тому що має до них певний імунітет. Тоді виразку буде важче вилікувати».

Дієта та режим допоможуть побороти хворобу

Їжа: Харчування має бути калорійним та корисним. Головне: їсти часто та якісно (4-6 разів на день). Від смаженого доведеться відмовитись. Хот-дог з кока-колою або пиріжки з котлетами також не вихід. Не можна вживати грубу їжу. Горох, капуста, сирі овочі, салати, шоколад – при виразці та гастриті протипоказані. Те ж саме стосується прянощів, гострої їжі, чорного хлібу, свинини, баранини, гусятини, качок.
Добре вживати молоко, сметану, сир. Не будуть зайвими твердий сир та варені яйця. У раціоні має бути м’ясо та риба. Підійде молода яловичина, телятина, курка, індичка, кріль. Тих, хто полюбляє газовані напої, хочемо засмутити: якщо у вас виразка або гастріт, то краще на деякий час відмовитися від такого задоволення. Від газів шлунок збільшується. Лікуватися мініральною водою під час  гострого періоду виразки також не варто. Любов Вірченко каже, що курячий бульйон, який так полюбляють готувати хворим, у десять разів піднімає кислотність. Навряд чи це піде хворому шлунку на користь. Те саме стосується корисної для імунної системи пшоняної каші. Хворим на виразку їсти її не рекомендують.
Добре допомагає козяче молоко. Ще можете урізноманітнити свій раціон картопляним соком. Зінаїда Ус каже, що бажано, щоб це була рожева картопля – в ній знаходиться багато крахмалу, що добре огортає шлунок та захищає його. Сік із моркви, яблучний сік також допомагають, але їх краще розводити водою. Випічку та солодощі хворим на виразку ніхто не забороняв. Але все це у тому випадку, якщо ви паралельно з виразкою не підхопили ще якоїсь хвороби (наприклад, цукровий діабет або запалення жовчного міхура). Тоді ваша дієта повинна бути іншою.
Робота. Якщо ви постійно у відрядженнях, або через день чергуєте і постійно не висипаєтесь ночами, то ймовірність того, що виразка приклеїться до вас, більша, ніж у того, хто має нормальний графік роботи. Вночі людина повинна спати. Інакше прокидається нерв, який відповідає за діяльність шлунку. «Цей нерв стимулює всі шлункові негаразди. Тому відрядження та нічні зміни не бажані», – каже Любов Вірченко.
Ще  варто дотримуватися температурного режиму, бо надто гаряча або холодна їжа – це стрес для вашого ослабленого шлунку.
Фізкультпривіт. Тим, хто полюбляє ходити на аеробіку чи шейпінг під час гострого періоду хвороби на виразку доведеться на деякий відмовитися від цього задоволення. Качати прес також не рекомендується, це створює додаткову напругу на живіт. Замість стрункої фігури отримаєте кровотечу в шлунку. В стаціонарі лікувальну гімнастику проводять, але під наглядом лікарів. 
Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх