Американці самостійно піклуються про пенсію

1.07.2005, 09:07 Просмотров: 1 054
Рауль Рамірез, директор громадського радіо “Сан Франциско”, який нещодавно проводив у Харкові тренінги для українських журналістів, розповів “Телеграфу” про пенсійну систему в США.
“В Сполучених Штатах,- каже Рауль,- користуються кількома формами пенсійного забезпечення. Все залежить від роботодавця. Моя організація бере участь в спеціальній податковій урядовій програмі.
Рауль Рамірез каже, що кожного року кладе гроші на свій пенсійний рахунок

Рауль Рамірез, директор громадського радіо “Сан Франциско”, який нещодавно проводив у Харкові тренінги для українських журналістів, розповів “Телеграфу” про пенсійну систему в США.
“В Сполучених Штатах,- каже Рауль,- користуються кількома формами пенсійного забезпечення. Все залежить від роботодавця. Моя організація бере участь в спеціальній податковій урядовій програмі. Щороку я вкладаю в банк не більше 14% своєї зарплати (хай це буде $6000). Таку ж суму кладе на мій рахунок і моя компанія. Якщо є можливість я можу особисто вкласти додатково ще $8000. Всі ці кошти не оподатковуються. До 65 років я не маю права знімати їх з рахунку. Зате можу вкласти в акції чи інші цінні папери. Таким чином до того віку я матиму не лише накопичену суму, а ще й проценти.
Звісно не всім компаніям доступна така система. Тому є, так звана, система соціальної безпеки. Із 28% податків на зарплату американця 11% йде до Пенсійного Фонду. Вже з 62 років людина має право отримувати десь по $1500 пенсії на місяць. З 65 років – по $2000 плюс профспілкова пенсія. Я був у профспілці більше 20 років, тож маю право і на таку пенсію. Втім, є й інші способи пенсійного забезпечення. Наприклад – страхування життя.
Американці не сподіваються, що їм колись щось дасть уряд, кожен відчуває свою відповідальність за власне майбутнє і робить все, щоб забезпечити його фінансово”.

Олег Мартиненко 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх