“Добровільна участь”

1.07.2005, 09:07 Просмотров: 1 297
У пошуках додаткової пенсії ми звернулися до Крюківського управління Пенсійного Фонду. Роман Ареп’єв, який є першим заступником начальника цієї установи, розповів, що є один спосіб, який прийнятний для студентів, та тих, хто працює на півставки або за кордоном. Справа в тому, що тепер студентам не зараховується робочий стаж, як було раніше. Це стосується й тих, хто поїхав на заробітки та не має записів у трудовій книжці.

У пошуках додаткової пенсії ми звернулися до Крюківського управління Пенсійного Фонду. Роман Ареп’єв, який є першим заступником начальника цієї установи, розповів, що є один спосіб, який прийнятний для студентів, та тих, хто працює на півставки або за кордоном. Справа в тому, що тепер студентам не зараховується робочий стаж, як було раніше. Це стосується й тих, хто поїхав на заробітки та не має записів у трудовій книжці. А згідно з Законом “до страхового стажу, що враховується при призначенні пенсії зараховуються лише ті періоди, за які сплачено внески до загальнообов’язкового державного пенсійного страхування”.
“Якщо людина у певні періоди не сплачувала страхові внески на загальнообов’язкове пенсійне страхування (наприклад під час навчання, у період визнання інвалідом, тимчасового виїзду за кордон), - пояснює Роман Михайлович,- єдиною можливістю для неї включити ці періоди до страхового стажу є добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Для того, щоб стаж було зараховано в повному обсязі, розмір місячної плати повинен складати не менше 93грн. 67 коп.  Це - мінімальний страховий внесок на сьогодні. Зі збільшенням мінімальної зарплати його розмір теж зросте. Добровільна участь у цій системі дозволяє зберегти повний страховий стаж і збільшити майбутній розмір пенсії”.
Начальник управління ПФ Віра Зосим, яка приєдналася до нашої розмови, пояснила, що добровільну участь можна брати як у солідарній, так згодом і в накопичувальній системі пенсійного страхування або одночасно в обох системах. Щодо накопичувальної системи, то Віра Василівна каже, що згідно з Законом вона вводиться в дію лише з 1 січня 2007 року. Недержавне пенсійне забезпечення, передбачене пенсійною реформою, що зараз проходить в Україні, в управлінні пенсійного фонду коментувати відмовилися. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:Вверх