Хто диктує ціну на огірки?

13.05.2005, 09:05 Переглядів: 3 363

Хто диктує ціну на огірки?“ТелеграфЪ» з’ясовував причини огіркового цІнізму. Попит напередодні свят та бажання продавців та виробників заробити на ньому стали причиною стрімкого стрибка цін на популярний ранній овоч. Імпортних “конкурентів” українським огіркам не навезли..

Хто диктує ціну на огірки?

Після свят огірки подешевшали вдвічі
Фото: Дмитрий Бабец

Зазвичай пасхальні свята та поминальні дні асоціюються в українського споживача з подорожчанням яєць. Та в цьому плані несподівано здивували огірки. Напередодні свят ціна на них стрімко підскочила з 7.50-8.50 до 12-14 гривень. І практично зрівнялася з ціною іншого популярного українського продукту - курячих стегенець. Врешті, покупці почали звертати увагу, що навіть взимку купували огірки дешевше.
Чому ж ціна на огірки так “поперла” вгору? Втім, одразу зауважимо: на грунті ці теплолюбиві овочі ще не виросли. Навіть на півдні. І все, що ми нині їмо – теплична продукція. Тому й очікувати на значне здешевлення порівняно із зимою – не варто.
Ми спробували з’ясувати ситуацію у місцевого виробника – в сільськогосподарському підприємстві “Квіти Кременчука”. “Ціну диктуємо не ми, а ринок”, - каже директор підприємства Іван Олійник. Проте він не приховує, що напередодні свят “Квіти Кременчука” підняли відпускну ціну на огірки вдвічі: з шести до дванадцяти гривень. Ціна породжена попитом – ну хочеться нам з вами ранніх овочів, і як відмовити собі у ласенькому на свято?
Іван Олійник припускає, що зростання ціни було пов’язане і з урядовими заходами – посиленням митного контролю з метою запобігання контрабанді. Це, на його думку, зупинило ввезення імпортних огірків, які “збивали” ціну місцевим виробникам.
Проте начальник ветлабораторії Тетяна Сливка не підтверджує інформацію про надходження на ринок закордонних огірків до “митної революції” уряду. За її словами, до Кременчука везуть тепличну продукцію як з півдня (Херсон, Запоріжжя, Симферополь), так і з півночі (Харків, Красноградська овочева фабрика).  Після Дня Перемоги зниження попиту таки перемогло ціну: “Квіти Кременчука” знизили її до 7.50- 6.50 гривень. На ринку огірки продавали в основному за 6.00.
До речі, про якість. Як повідомила пані Сливка, “гості” міста постачають більш якісну продукцію, ніж місцеві виробники. Це стосується норм по нітратах. Можливо, в немісцевих конкурентів кращі технології вирощування.<!-- http://www.telegraf.in.ua/buisiness/2005/05/13/395.html -->
 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 47 від 24 листопада 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх