Отримання частки майна у спадщину не впливає на призначення субсидії

23.10.2021, 14:04 Переглядів: 2 348

Консультація фахівців

«Якщо у власності є квартира, а батько залишив у спадщину 1/4 частину будинку у місті, чи зможу я оформити субсидію?» - з подібними запитаннями часто звертаються громадяни до органів соцзахисту.

Роз'яснення надали у департаменті соціального захисту населення Полтавської ОДА.
Житлова субсидія не призначається, якщо, зокрема, будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сім'ї мають у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок). Але при цьому не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній сумісній або частковій власності.
Отже, отримання частки нерухомого майна у спадщину не вплине на право отримання субсидії.
У департаменті також нагадали, що при визначені права на отримання житлової субсидії не враховуються житлові приміщення:
розташовані на тимчасово окупованій території, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення,

  • розташовані в сільській місцевості,
  • не придатні до проживання, що підтверджується актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири);
  • отримані дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа за рахунок державного чи місцевого бюджету, житлових приміщень у гуртожитках.

Тому наявність другого житла на окуповані території, у сільській місцевості або непридатного до проживання також не вплине на право отримання субсидії.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 25 від 23 червня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх