Нові надбавки вчителям та лікарям

21.01.2010, 22:30 Просмотров: 2 676
Педагогам почнуть платити з січня, медикам – поки що ні.
За «шкідливу» роботу у школі педагогам тепер доплатять
Фото: Татьяна Донченко

Із першого січня набрали чинності дві урядові постанови, відповідно до яких лікарі, медсестри та педагоги, що працюють у школах, отримають надбавки до окладу. Але для вчителів кошти закладені у тимчасовий кошторис бюджету, для медиків – ні.

Медикам – за стаж

Урядова постанова, яка видана наприкінці грудня, передбачає доплати лікарям та медсестрам за стаж – уже з першого січня. Медики зі стажем до 10 років отримуватимуть надбавку у розмірі 10% посадового окладу; зі стажем понад 10 років – 20%; понад 20 років – 30%. Молодшого медперсоналу (санітарок) ця постанова не стосується.

У середньому зарплата лікарів має зрости на 329-337 гривень, каже Тетяна Тетьоркіна, начальник бюджетного відділу міського фінансового управління. Проте вона розчарувала:

– Ми почали новий рік без бюджету – його ще не ухвалила Верховна Рада. Кременчук живе за тимчасовим кошторисом на перший квартал. А урядова постанова про надбавки медикам вийшла тоді, коли він вже був сформований. І грошей на ці доплати у кошторисі немає. У міського відділу охорони здоров’я є два шляхи: нараховувати доплати і водночас економити фонд зарплати (фактично недоплачувати працівникам у чомусь іншому). Або не нараховувати доплати, доки не буде ухвалений закон про Держбюджет.

В міському управлінні охорони здоров‘я вважають більш прийнятним другий шлях. Тож доплати поки що не нараховуватимуть, повідомив Валерій Литвиненко, начальник управління охорони здоров‘я.

До речі, деяким спеціалістам-медикам платили за стаж і в попередні роки – на виконання інших урядових рішень. Це терапевти, дільничні медсестри, педіатри, «швидка». Для них є кошти і на 2010 рік.   

Вчителям – за школу

Постанова про 20-відсоткову надбавку до окладу стосується педагогів, які працюють у школах та ПТУ (не стосується вихователів дитсадків).

Таким чином, учитель у середньому отримуватиме на 270-290 гривень більше. Урядова постанова вийшла ще у жовтні, а набуває чинності з першого січня цього року. Учителям пощастило більше, ніж медикам: у тимчасовому кошторисі міста гроші на їхні нові доплати передбачити встигли. Тож уже за січень педагоги їх отримають, зазначає пані Тетьоркіна. 
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх