В кінці робочого дня: українські полярники знайшли в Антарктиді «загублену» льодовикову печеру

26.09.2019, 18:01 Просмотров: 4 197

 

В одній з льодових брил дослідники виявили перо птаха

Українські полярники віднайшли «загублену» льодовикову печеру в Антарктиді. Про льодову знахідку повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України. Як виявилося, печера втричі більша, ніж вважалося раніше, і має кілька озер та річку.


Пошуками займалися учасники 24-ї Української антарктичної експедиції, що нині перебувають в річній «зимівці» на станції Академік Вернадський.


- Ще з перших експедицій науковці знайшли на острові Галіндез, де розташована українська станція, льодяну печеру. Вхід до неї був з протилежного від станції берега острова, під вершиною льодовика. Однак виявилося, що кілька років тому цей льодовик зсунувся в океан і вхід завалило. Тому ми вирішили зайнятися пошуками входу до печери. Було кілька невдалих спроб знайти його з боку протоки Пенола. А от в льодовику з боку старої британської бази-музею – будиночка Ворді – нам пощастило: ми віднайшли вхід до «загубленої» печери, – розказав керівник 24 Української антарктичної експедиції Ігор Дикий.


Знахідка неабияк здивувала полярників: виявилося, що печера насправді втричі більша, ніж вважалося раніше. Загальна довжина ходів – близько 200 метрів, вони розташовані у три поверхи.


На нижньому маршруті учасники експедиції знайшли замерзле озеро, а наприкінці цього ходу – велетенський зал. Він заввишки 12 м (майже як чотириповерховий будинок), завширшки 8 м та завдовжки 30 м. У цьому залі виявили підльодну річку і два озерця, з яких науковці відібрали воду та лід для гідрохімічного аналізу та для подальших досліджень щодо наявності вірусів і бактерій за їхнім екологічним ДНК. Зразки льоду збережуть для докладнішого аналізу в лабораторіях України.


Окрім цього, на глибині близько 20 м від поверхні, в одній з льодових брил полярники знайшли перо птаха. Воно має досить широке опахало – тобто точно належить не пінгвіну. Чиє ж це перо і скільки йому років, дослідники ще мають з’ясувати. Для цього зразки пера теж планують доправити в Україну під час повернення експедиції.


Автор: Катерина Турубара Источник фото: mon.gov.ua
Теги: нашли
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх