Трохи зими посеред літа: вирушай у віртуальну 3D-подорож до Антарктиди

23.07.2019, 14:30 Переглядів: 2 669

 

Побач, як живуть українські полярники на станції «Академік Вернадський»

На сайті Національного антарктичного наукового центру МОН розмістили 3D-тур українською полярною станцією «Академік Вернадський» в Антарктиді. Тепер кожен охочий може побачити, як виглядає їдальня полярників, антарктичний бар «Фарадей», лабораторії та обладнання, з яким працюють дослідники. Автором проєкту є учасник сезонної експедиції 2019 року Юрій Шепета.


Загалом користувачам пропонують оглянути три локації:

  • антарктичні околиці (наприклад, огляд з найвищої точки острову Галіндез, даху озометричного офісу та паливного баку);
  • будівлю Ворді Хауз (дерев’яна хатинка, яка є зразком ранньої британської наукової бази* та має історичне значення, поряд з якою зберігся флагшток);
  • станцію «Академік Вернадський».

Для зручності на стартовій картинці туру є стрілки, які підкажуть розміщення наступних кімнат або лабораторій. Крім того, знизу є кілька умовних позначок, що роблять перегляд більш цікавим та зручним:

  • огляд окремих кімнат на вибір (квадратне віконце);
  • послідовний огляд усіх приміщень (подвійні стрілки);
  • перегляд у форматі 3D (значок Virtual Reality setup).


Кожне зображення можна наблизити та зменшити, натиснувши на позначки «плюс» і «мінус». Формат збільшення дозволить прочитати текст на настінних плакатах, побутових речах, а також роздивитися всі предмети, які лежать на столах лабораторій. Стрілки вгору та вниз допоможуть роздивитися приміщення від підлоги до стелі.


Ознайомитися з 3D-туром можна ТУТ.


*Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиді, що функціонує цілий рік та розташована на мисі Марина острова Галіндез.


Оскільки після розпаду Радянського Союзу Росія оголосила себе єдиною правонаступницею усіх антарктичних станцій СРСР, українські науковці втратили можливість проводити дослідження на власній станції.


Однак у 1996 році Україна змогла придбати британську станцію «Фарадей» за символічну ціну – 1 фунт стерлінгів, після чого її перейменували на честь першого президента НАН України Володимира Вернадського.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 25 від 23 червня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх