До нас прийдуть іноземні банки

26.11.2006, 19:11 Просмотров: 1 335

Кредитні ставки можуть трохи зменшитись, а власний рахунок можна буде відкрити у швейцарському банку..

16 листопада були ухвалені зміни до закону про банківську діяльність. Відтепер іноземні банки зможуть відкривати в Україні свої філії. Нардепи прийняли цей документ, бо він необхідний для вступу України в СОТ. Тож, можливо, якщо швейцарці схочуть відкритись у нас, в Україні з’явиться свій швейцарський банк. А тим часом існує думка, що після того, як до нас прийдуть «іноземці» з їх низькими кредитними ставками, українські банки також знизять «тарифи». Що ж насправді принесе із собою банківське нововведення «Телеграфу» розповіли місцеві фахівці.


«Обвального падіння ставок не буде»
Керівник бізнесу кредитної картки Полтавського управління «Приватбанку» Юрій Войтенко вважає, що кредитні ставки суттєво не зменшаться.
– Обвалу не буде. Ставки можуть хіба що трохи знизитися. Бо хоча іноземні банки кредитують під нижчий відсоток, нашим банкам, аби підтягнутись до цього, потрібні ресурси, – пояснює він.
Начальник управління аналізу і оцінювання ризиків «АвтоКрАЗбанку» Олександр Коваль вважає, що іноземні банки не принесуть із собою дешевших кредитів. На його думку, кредитні ставки можуть зменшитись максимум на 1-2 відсотки.
– Банки, які прийдуть на український ринок банківських послуг, швидше за все підлаштуються під нього, і встановлять приблизно такі ж кредитні ставки. Від цього вони отримують надприбутки», – каже він.
Єдина надія на дешеві кредити у тому, що якийсь крупний банк поведе себе агресивно, і кредитуватиме під низькі відсотки.
Але хоча експерти вважають, що іноземні банки не зменшать кредитні тарифи, українці все ж отримають свій плюс.
– З їхнім приходом на ринку послуг з’являться нові досить цікаві продукти, прийнятні для споживачів, – вважає Олександр Коваль

«Маленький, я тебе з’їм!»
Прихід «іноземців» на ринок банківських послуг України може стати головним болем для невеликих банків.
– Конкуренція стане більш жорсткою, тому може зменшитись кількість маленьких банків, – каже пан Коваль. – Вони будуть або поєднуватись між собою, або зливатись із більш крупними банками. До того ж, Нацбанк посилює свої вимоги до банків.
Втім, на думку фахівців, клієнти від процесу злиття не постраждають: банки не перестануть існувати, і стануть відповідальнішими перед вкладниками.
– Нацбанк приділяє велику увагу ризикам, бо перші, хто страждає від краху банку – це вкладники, – каже пан Коваль.

Вiдсотковi ставки українських та iноземних банкiв по автокредитах й iпотецi

 

 Країна  автокредити, %   iпотечнi кредити, %
 Нiмеччина  7  4.5
 Iспанiя  7.05  5.3
 Бельгiя  6.5  6
 Англiя  6  6
 Україна  12.....15  11.........14<!-- http://www.telegraf.in.ua/buisiness/2006/11/26/3831.html -->
 

Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх